Reklaam sulgub sekundi pärast

Neli küsimust, millele mõelda enne üheöösuhet

Vastavalt hiljutisele uuringule seostatakse üheöösuhteid ärevuse ja depressiooniga. Vältimaks neid tundeid tasuks eelnevalt mõelda neile neljale küsimusele.

Vastavalt hiljutisele uuringule seostatakse üheöösuhteid ärevuse ja depressiooniga. Vältimaks neid tundeid tasuks eelnevalt mõelda neile neljale küsimusele.

Pärast metsikult veedetud ööd peaks enesetunne olema super. Või vähemalt nii sa arvad. Vastavalt hiljutisele uuringule võib üheöösuhe lõppeda hoopis teistsuguste tunnetega. Ajakirjas Journal of Sexual Research avaldatud uuringu sõnul seostatakse üheöösuhteid halva enesetunde, ärevuse ja depressiooniga, vahendab Iltalehti.

Uuringus osales ligi 4000 USA üliõpilast. Nad vastasid küsimustikule nende seksuaalkäitumise, elustiili ja vaimse tervise kohta. Tulemused näitasid, et nii mehed kui ka naised, kellel oli viimase nädala jooksul esinenud üheöösuhteid, kannatasid tõenäolisemalt depressiooni, ärevuse või teiste negatiivsete tunnete küüsis.

Uuringut läbi viinud professor Melina Bersamin Sacramento State ülikoolist rõhutas, et see ei ole ilmtingimata nii, et üheöösuhe lõppeb negatiivsete tunnetega.

”See võib olla ka sedasi, et juhuslikke seksuaalsuhteid otsivad pigem just depressioonis ja murelikud üliõpilased.”

Sümptomeid võib siiski vältida, kui enne üheöösuhet mõeldakse allpool toodud neljale küsimusele.

1. Mida ma tegelikult tahan?

Kui soovid üheöösuhtelt vaid seksuaalset naudingut, siis anna minna. Kui aga otsid tõsisemat suhet, lõppeb juhuslik vahekord vaid pettumusega. On oluline, et mõlemad partnerid soovivad sama asja. Seepärast tasuks ootustest rääkida enne voodisse hüppamist. Vastasel juhul võib üheöösuhe lõppeda pisaratega.

2. Kas ma tunnen, et olen depressioonis või mind valdab ärevus?

Võib tunduda, et orgasm on lihtne viis, kuidas oma meeleolu tõsta. Depressioon on sageli seotud emotsioonidega, mitte füüsiliste vajadustega. Juhuslik vahekord ei too kaasa tundeid teise inimese vastu, nii et saadud rahuldus ei paku püsivat abi.

3. Kas teine osapool äratab kahtlust?

Peaksid veenduma, et ka juhuslik partner kohtleks sind austusega. Kui ta tundub kahtlane, tuleks asi juba alguses ära lõpetada. Sedasi väldid probleeme, kui teine pool pole nõus turvaseksiga või saab vihaseks, kui sa muudad oma meelt.

4. Kas võid oma otsust homme kahetseda?

Nõuanne võib tunduda tobedana, kuid enda vastu tasub olla aus. Kui üheöösuhted pole sulle siiani suutnud rahuldust pakkuda, ei paku need seda tõenäoliselt ka tulevikus. Keeldumine on lubatud.

Mida aga teha, kui lased asjadel minna ja kahetsed oma otsust siiski järgmisel päeval? Ole mureta, see ei ole veel maailmalõpp. Ära ole enda vastu karm. Õpi tehtud vigadest ja järgmine kord ole targem.

 

Anneli Allikas-Parv