Reklaam sulgub sekundi pärast

Seksielu nädalaga korda

Kui läbikäimine paari vahel nõrgeneb, lahkub tavaliselt seks ühisest argielust esimesena. Seksuaalelu ellu äratamine algab omavahelisest kommunikatsioonist – seks tuleb alles viimasena, kirjutab Iltalehti.

Kui läbikäimine paari vahel nõrgeneb, lahkub tavaliselt seks ühisest argielust esimesena. Seksuaalelu ellu äratamine algab omavahelisest kommunikatsioonist – seks tuleb alles viimasena, kirjutab Iltalehti.

Tiina Karra, psühhoterapeut ning paari- ja seksiterapeut ütleb, et iha vähenemine on 2000-ndatel aastatel selgelt suurenenud. Samal ajal on suurenenud aga inimeste avameelsus, seega on terapeudi sohvale aina kergem minna ja rääkida ka haigettegevatel teemadel.

Kommunikatsioon ja omavaheline läbikäimine on Karra sõnul suhte alustaladeks. Esimene vaimustus ja armumine võib kesta lausa aastaid. Sellele järgneb aga argipäev. Igapäevaelu nõuab paarilt rääkimist, kuulamist ja omavahelise läbikäimise säilitamist.

Paljude paaride iha vähenemise ja vastumeelsuse aluseks on järk-järgult rääkimise lõppemine, ühise läbikäimise nõrgenemine, läheduse puudumine ja üksindusetunne.

Need aistingud koos vastumeelsusega võivad viia igapäevaste riidudeni, truudusetuseni ja sasipundar ongi valmis. Kust sai asi alguse ja kes on süüdi?

”Iga paari suhtes on nii üla- kui ka alamägesid. Kõige tähtsam on õppida, kuidas nendega toime tulla,” julgustab Karra.

Karra sõnul on väga harva asi selles, et partner tõepoolest ei taha just Sind.

Esmaspäev

Leppige järgmiseks ajavahemikuks kokku vähemalt kaks õhtut, kus saate pühenduda vaid teineteisele. Kui kooselu on nõrgas staadiumis, siis võtke esmaspäeval rahulikult. Kallistage üksteist, masseerige teineteise õlgu, vaadake koos televiisorit. Lähedus tuleb säilitada terve nädala vältel.

Teisipäev

Kooselu on alati retk iseendaga. Veeda päev omaette. Osta endale näiteks kena pesu, mine massaži ja tee midagi ainult enda jaoks. See kehtib nii naistele kui ka meestele. Paljud kaotavad ennast suhtesse ära. Tee neid asju, mis Sulle meeldivad.

Kolmapäev

Stress ja pinged tööl on levinumad põhjused, miks seksist keeldutakse. Mõtle täna, millised asjad on Sinu elus olulised. Õpi tõmbama piire tööelule ja sellele, mida oled valmis tööle andma. Kas oled rahul sellega, kus Sa oled? Kuidas saad korraldada oma elu nii, et sa ei pea pidevalt stressama, et oled vähe tööl või kodus? Räägi partnerile sellest, mida Sa teie kooselult ja oma töölt ootad.

Neljapäev

Õppide riidlema, arutlege, kuulake ja rääkige omavahel. Kergem öelda kui teha, kui omavaheline läbikäimine on niigi nõrk. Püüdke siiski vältida mitte rääkimist. Kaks täiskasvanut inimest peaksid omavahel suutma rääkida sedasi, et see ei lõppe uste prõmmimise ja teineteise peale karjumisega. Kumbki teist ei ole peasüüdlane ja asjadel pole ühest põhjust. Kõik mõjutab kõike ka paarisuhtes.

Reede

Oma keha, suhtumine seksi ja seksuaalsusesse võiks olla selle päeva teema. Naudi oma keha, väärtusta seda ja mõtle tõeliselt järgi, et mis Sulle meeldib. Paljude vastumeelsuste ja kriiside alusteks võivad olla erinevad arusaamad teise soovidest. Mõnikord lihtsalt seksi tahtmine erinevatel kellaaegadel võib lõppeda üldse mitte seksimisega. Kõige tähtsam on siiski teada, mida Sa ise tahad ja pärast sellest ka partnerile rääkida.

Laupäev

Sööge koos head toitu ja võtke aeg maha. Õhtul võite mängida näiteks mingit suhtemängu, kui see tundub mõlemale vastuvõetav olevat. Rääkige sellest, mida te suhtelt tahate, mida tahate seksilt, kas on olemas fantaasiaid, mida võiks koos täide viia. Võid partnerile mänguliselt väljakutse heita. Seks ei ole tõsine akt.

Pühapäev

Loodetavasti olete säilitanud omavahelise läheduse ja püüdnud suhelda võimalikult ausalt teemal, mida te soovite elu erinevatelt valdkondadelt. Heida täna oma partnerile väljakutse, võrguta teda, ole temaga mänguline. Ei ole olemas ühte õiget viisi seksimiseks – teie viis on just see õige.


Anneli Allikas-Parv