Seksikad Beeta-isased

24 kommentaari
Seksikad Beeta-isased

Vastukaaluks levinud macho-kultusele tahaksin tähelepanu pöörata sellele, et ka esmapilgul tähelepandamatud nohiklikud mehed võivad olla väga võluvad. Vähe sellest, paljudes naistelehtedes ja –foorumites on välja kujunenud beeta-isaste fännid ja need, kes ütlevad otse, et ”nohiklikumad mehed on kuumad.”

Vastukaaluks levinud macho-kultusele tahaksin tähelepanu pöörata sellele, et ka esmapilgul tähelepandamatud nohiklikud mehed võivad olla väga võluvad. Vähe sellest, paljudes naistelehtedes ja –foorumites on välja kujunenud beeta-isaste fännid ja need, kes ütlevad otse, et ”nohiklikumad mehed on kuumad.”

Kas Sulle meeldivad rohkem alfa- või beeta-isased? Kõige laiema ja pinnapealisema iseloomustusena võiks öelda: alfaisane = supertreenitud kehaga, seksikas, kuid vahel natuke juhmakas; beetaisane = tark ja intelligentne, heasüdamlik, kehaehituselt pigem kiitsakas.

Maitsed on erinevad ning erinevad on ka need erutavad elemendid, mis meid lummavad ja ahvatlevad. Olgu selleks kellegi meeletult treenitud keha, suur number pangakontol või mõjuvõim ühiskonnas. Kuid selliseks lummavaks teguriks võib olla ka tarkus ja arukus. Mehed, kes leiavad lahendusi, mitte ei tekita probleeme.

 

Intelligentsus on seksikas. Räägitakse ju, et tegelikult on suurim seksuaalne organ meie aju. Seega ei ole mingi üllatus, et targad inimesed meid erutavad. On midagi atraktiivset meestes, kes oskavad näiteks projekteerida suurehitisi või midagi sellist. Kui uhke oleks käia mööda linna ja teada, et armastatu või sõber või lihtsalt tuttav on loonud midagi jäävat ja kõigile kasulikku. Võime oma mõistuse ja haritud silmaringiga palju korda saata on väga imetlusväärne ja tähelepanu köitev.

Sport ei ole beetaisaste lemmiktegevus, erinevalt alfaisastest, kuid nad kompenseerivad selle muuga. Kui välimus just esmapilgul ei ole nii atraktiivselt köitev, siis looduse tasakaal nõuab ju, et paneksime neid muudmoodi tähele. Eks ole tõsi seegi, et kui esmapilgul näeme tahes-tahtmata just inimese välimust, siis kedagi lähemalt tundma õppides ei mängi välimus enam üldse suurt rolli. Lähedalt on kõik inimesed ilusad, muidu ei oleks me neid ju nii lähedale lasknud.

Paljud uuringud ja “uuringud” on tõestanud, et naistele on väga oluline sarnane huumorimeel oma kaaslasega. Kes siis seda enne ei teadnud? Kõik teame, et huumorimeel on ligitõmbav. Oma hea mälu tõttu mäletavad aga just nemad erinevaid kilde alates mingist Simpsoni suvalisest osast, lõpetades aktuaalsete koomilisustega päevapoliitikas. Kuid siiski on huumorimeele tajumine ja kokkusobivus nii subjektiivne ja individuaalne, et siinkohal ei pruugi beeta-isased alfasid lüüa.

 

Häbelikkus on seksikas. Tagasihoidlikkus on voorus. Pisut kogelevad, punastavad, mitte-laiavad mehed on meeldiv vaheldus tüütuid ning kohati labaseid käibefraase kasutavatele playboy’dele. Nad on ka lahkemad. Ei saa muidugi väita, et kõik suure südamega inimesed on kohe nohiklikud, ega ka vastupidi. Aga mingeid jooni võib välja tuua.

Džentelmeni leiad nohiklikus mehes kindlasti. On levinud stereotüüp, et alfaisaste jaoks algab kurameerimine (oo kui lahe vanakooli sõna) paarist õllest ja lõppeb BMW tagaistmel. Kuid nende meeste kohta, kellest täna räägime, see kindlasti ei kehti. Tõenäosus, et mees sind kohtamisel teatrisse viib, on beetaisaste puhul palju suurem. Nemad ei solva sind ka tahtmatult ega maga su parima sõbrannaga. Loodetavasti.

Seega nad ei ole ohtlikud? Tegelikult ei ole ma selles nii kindel. Oma tagasihoidlikkuse ja mitte-laiava elustiiliga võivad ära petta küll. Mehed jäävad ikka meesteks, ükskõik mis kreeka tähega neid iseloomustada?

Suure saavutustahte ja –võimega mehed suudavad meid üllatada. Tavaliselt on nad head nii mitmeski aspektis. Võibolla siis välja arvatud sport, joomismängud ja rinnaltsurumine. Neile meeldib olla parim ja miks siis peaks voodis teisti olema. Nad ei ole nii endale keskendunud, vaid mõtlevad tavaliselt eelkõige partnerile.

Mu sõbranna Brit jagab oma arvamust: „Parim, mis ma lugenud olen ja on täiesti õige, on see, et kui beeta-isased suudavad väikeseid mudeleid kokku panna ja tunde raamatukogus veeta, siis üks „standard vagiina“ ei saa olla liiga suur probleem. Ja pealegi, ma olen kindel, et vahelduseks kõigile neile teadusraamatutele on nad lugenud nii mõndagi seksiteemalist teost. Alfad ju arvavad ise, et teavad täpselt, mis teevad ja ei vaja mingit õpetust.“

 

Kas Sinu teele on sattunud beeta-isaseid? Millega suutsid nad Sind üllatada?

 

/Kelli Kuldma/