Väldi lapsevanemaks olemise põhilisi lõkse

Saades lapsevanemaks ei ulata keegi sulle juhendit, kuidas lapsi kasvatada. Muidugi on olemas virnade viisi raamatuid, mida iga värske isa või ema saab lugeda, aga tegelikult ei ole olemas ühtegi täpset õpetust, kuidas olla hea lapsevanem.

liisi@buduaar.ee


Saades lapsevanemaks ei ulata keegi sulle juhendit, kuidas lapsi kasvatada. Muidugi on olemas virnade viisi raamatuid, mida iga värske isa või ema saab lugeda, aga tegelikult ei ole olemas ühtegi täpset õpetust, kuidas olla hea lapsevanem ning kasvatada üles õnnelikke, terveid ja kohanemisvõimelisi lapsi.


õnneks aga saame me teile esitada lugemiseks mõned praktilised, ajas tõestatud nõuanded, mida saab iga vanem kasvõi proovida olukorras, kus ta seisab vastamisi emotsionaalse konfliktiga oma poja või tütrega. Kes teab, ehk on neist arusaamatuse lahendamisel abigi.


Esimeseks sammuks vanema-lapse vahelistes suhetes on moment, kus tuleb endale aru anda, et iga vanem langeb aeg-ajalt klassikalistesse lõksudesse, mida ikka raskes kasvatamisetöös ette tuleb. Tuleks enda käitumist jälgida ning üritada mitte neisse lõksudesse langeda.


üks kõige tavalisemaid ja levinumaid neist lõksudest on enda peale surumine. Lapsevanemal tekib tahtmine lapsele näidata, kes on â