Raha jälle otsas? 3 nippi, kuidas raha säästa

Raha jälle otsas? 3 nippi, kuidas raha säästa

Vahel tundub nagu raha justkui pudeneks sõrmede vahelt välja – oma arust polegi midagi erilist ostnud, kuid rahakotis huugab tühjus. Me kulutame igapäev raha, kes rohkem, kes vähem. Selleks, et raha ka mustadeks päevadeks jääks, tuleks hakata oma kulutustel silma peal hoidma ning lõpetada tühja-tähja peale raha raiskamine! Siin on 3 kõige levinumat harjumust, mille peale me pidevalt raha kulutame, kuid mis võiks tegelikult üldse ostmata jääda! Vaid nii on võimalik oma rahaasjad kontrolli alla saada ja vaikselt kõrvale panema hakata!

Vahel tundub nagu raha justkui pudeneks sõrmede vahelt välja – oma arust polegi midagi erilist ostnud, kuid rahakotis huugab tühjus. Me kulutame iga päev raha, kes rohkem, kes vähem. Selleks, et raha ka mustadeks päevadeks jääks, tuleks hakata oma kulutustel silma peal hoidma ning lõpetada tühja-tähja peale raha raiskamine!

Siin on 3 kõige levinumat harjumust, mille peale me pidevalt raha kulutame, kuid mis võiks tegelikult üldse ostmata jääda! Vaid nii on võimalik oma rahaasjad kontrolli alla saada ja vaikselt kõrvale panema hakata!

1. Kallid snäkid kinos!

Kui nüüd mõtlema hakata, siis tegelikult ei ole vaja kinos kohapeal raha raisata. Kõik joogid ja söögid maksavad seal mitu korda rohkem kui poes. Jah, kinno ei ole lubatud mujalt ostetud söögiga minna, kuid väikese šokolaadi või mõne muu snäki võid sa siiski taskusse panna. Arvuta kokku, kui palju sul aastas umbkaudu raha kulub kinos ostetud snäkkide peale ja mõtle, kui tore oleks, kui see raha alles jääks?

2. Spordiklubi liikmekaart, mida sa ei kasuta üldse või siis paar korda kuus!

Kui sa maksad iga kuu mõnele spordiklubile teatud summa raha, kuid kohapeal käid haruharva, siis oleks mõistlik see leping lõpetada. Praegu on suvi ja trenni saab ka värskes õhus teha – mine metsa jooksma, sõida ratta või rulluiskudega, käi ujumas või tee kiirkõndi. See kõik on ju täiesti tasuta! Võta sõbrannad kaasa ja muutke trennitegemise lõbusaks ajaveetmise viisiks.

3. Loteriipiletid ja kohv!

Kui palju kulutad sa kuus erinevate loteriipiletite ning tee pealt kaasa ostetud kohvi peale? Kui sellele nüüd mõtlema hakata, võib see summa üpriski kopsakas olla. Pigem osta endale termoskruus ning valmista kohv kaasa! Ja kontoris tööd tehes saad ju seal kohvi valmistada – kokkuvõttes on see palju soodsam ning kindlasti ka tervislikum – erinevad lated ja cappuchino’d, mida sa siiamaani kaasa ostnud oled, sisaldavad üllatavalt palju suhkrut ning muidugi ka kaloreid! Mis aga loteriipiletitesse puutub, siis katsu end piirata – osta näiteks üks pilet nädalas, mitte rohkem. 

Allikas: allwomenstalk.com