RAHAKOOL VOL2: netis šoppamine

Värske leiva lõhn ja lapse näo kõrgusele asetatud Kinder Surprise on tegelikult kavalad trikid, mis panevad inimesi päris kaubanduskeskustes rohkem raha kulutama, kuid kas ka internetipoed kasutavad selliseid riukaid, et meid rohkem kulutama panna? Ja kuidas veel! Täna vaatame, kuidas online-poodide trikkidest terve rahakotiga pääseda. 

1. Õpi märkama, kuidas personaalsed reklaamid sind mõjutada proovivad!

Veebireklaamid proovivad aimata ette teemasid, mille suhtes sa hetkel “hell” oled, kasutades selleks sinu surfamise andmeid. Näiteks, otsisid hommikul moosiretsepti? Järelikult võid nüüd nädal aega näha internetist suhkrureklaami. Klikkisid lingi peale, mis rääkis beebidest? Peagi saad näha lapsevankri reklaami. 

Personaalsetest reklaamidest võib vahel ka kasu olla, kuna võid tõesti näha pakkumisi, mis sind huvitavad, kuid kuna reklaami eesmärk on sind ikkagi kulutama panna, siis ei ole need pakkumised alati nii kasulikud, kui esmajoones paista võib. Nii et mõtle, enne kui klikkad.

2. Ära usalda eest lippavaid hindu ja lõppevat kaupa!

Vaatasid soodsaid lennupileteid? Küllap hakkavad algoritmid nüüd sinu jaoks hinda vaikselt tõstma. Mida rohkem hindu samast kohast vaatad, seda rohkem need tõusevad! Nähes, et soodne pakkumine hakkab juba käest libisema, teevadki paljud inimesed ostu kiiresti ära. 

Inimesi paneb netis kiiremini ostma ka see, kui neile näidatakse, et kaup saab kohe-kohe otsa. Ostjas tekib stress ning ta võib lõpetada kaine arutlemise ja klikkida nupul “ostan”. Loodetavasti ei olnud see seekord lihtsalt üks kaubanduslik nipp…

Selliste trikkide vastu võib aga aidata see, kui käid netipoodides kasutades brauseri incognito akent või kustutades aeg-ajalt brauseri küpsiseid. 

3. Vali šoppamiseks turvaline nutilahendus

Pocopay nutikas maksekaart on Eestis üks võimsamaid netis šoppamise tööriistu. Selle omadusi saab täielikult juhtida oma telefonist ning selles saab kulutustest väga hea ülevaate. Eriti hea on see, et sa võid telefonist oma kaardil šoppamise funktsiooni selleks ajaks lihtsalt kinni keerata, kui sa ei šoppa ja siis uuesti lahti keerata, kui šoppad. 

Kui aga kardad Hiina või Venemaa häkkereid, siis võid Pocopay kaardi seadistada nii, et ainult Euroopa Liidu poed on sulle avatud. Ja loomulikult, nagu iga teise arvelduskonto kasutamine, on Pocopay konto kasutamine turvaline ja hästi kaitstud.