Unistad edukast karjäärist ja rahast? Loe seda!

Unistad edukast karjäärist ja rahast? Loe seda!

Me kõik tahaksime elada oma elu iseenda reeglite ja äranägemise järgi, ent paraku pole see nii lihtne – kui sa ei suuda ennast sedasi üleval pidada, siis paratamatult tuleb sul kellegi teise alluvusse tööle asuda. See tähendab, et sa saad palka, kuid tegelikult teenid raha hoopis ettevõttele … Kui oma äri alustamine oleks imelihtne, riskivaba ning tulutoov, siis oleksid kõik firmajuhid, kuid ka see on võimatu, sest keegi peab alati alluva rollis olema. Mõned inimesed sobivad firmajuhiks ja mõned mitte – nii on see alati olnud.

Me kõik tahaksime elada oma elu iseenda reeglite ja äranägemise järgi, ent paraku pole see nii lihtne – kui sa ei suuda ennast sedasi üleval pidada, siis paratamatult tuleb sul kellegi teise alluvusse tööle asuda. See tähendab, et sa saad palka, kuid tegelikult teenid raha hoopis ettevõttele …

Kui oma äri alustamine oleks imelihtne, riskivaba ning tulutoov, siis oleksid kõik firmajuhid, kuid ka see on võimatu, sest keegi peab alati alluva rollis olema. Mõned inimesed sobivad firmajuhiks ja mõned mitte – nii on see alati olnud.

Kui ka sina unistad vahel oma ettevõtte loomisest, aga pole seda mingil põhjusel ikka veel teinud, siis ehk peaksid endalt küsima allpool olevad seitse küsimust. Neile ausalt vastates saad aru, kui suur on tõenäosus, et sinust ühel hetkel oma elu peremees ja ülemus saab! 

Tegu on küsimustega, millega iga edukas ettevõtja ühel hetkel on pidanud silmitsi seisma:

1. Kui enesekindel inimene sa oled?

Kui sa sellele küsimusele vastates mõtlema jääd, siis peaksid ehk paar aastat ootama, kuni sa enesekindlust juurde saad. Enesekindlus on absoluutselt kõige olulisem iseloomujoon, mida edukal naisel vaja läheb. Kui sa ei usu iseendasse ja lööd kergelt kõhklema, siis ei saa sinust head ettevõtte juhti.

2. Kui palju sa iseendasse usud?

Jah, teiste soovitusi tasub alati kuulata, ent kokkuvõttes pead sa ise leidma need vastused ja võimalused, mida sul vaja on. Kui sa tahad oma äriga alustada, siis pead sa iseendasse 100% uskuma. Sina oledki sinu suurim tugi ja ära unusta, sa oled täpselt nii tugev, kui tugev on sinu nõrgim lüli.

3. Kas sul on idee või unistus, millesse sa usud 100%?

Kirg on see, mis elus edasi viib. Kui sul on unistus või idee, mille toimimisse sa usud ja mida sa tõesti tahad väga ellu viia, siis varem või hiljem see sul ka õnnestub. Pole olemas ala, millega ei saaks miljoneid teenida – ajalehepoisist miljonäriks ei ole sõnakõlks …

4. Kas sa oled nõus selle nimel ööd-päevad läbi vaeva nägema? Mitu aastat järjest? Kümme aastat?

Kui sul on unistus, siis sellest üksi ei piisa. Paljud inimesed unistavad elu lõpuni, nad võivad suuga ehitada suure linna, ent kätega ei tee kärbse pesagi. Sa pead olema valmis tegema nii palju tööd, kui vaja ja siis natuke veel rohkem. Sa pead olema valmis vabatahtlikult iseennast selle unistuse ellu viimise nimel ohverdama. See on sinu unistus ja sinu vastutus.

5. Kas sa oskad iseennast kõrvalt vaadata ja analüüsida?

Oma äri alustamine on risk, sa võid kaotada kõik, mis sa sellesse investeerid, ning sel põhjusel tulebki vahel hetkeks pidureid vajutada, aeg maha võtta ja iseennast ja asjade senist kulgu kõrvalt vaadata. Ausalt, iseendale valetamata anda senisele tegevusele ja iseendale hinnang ning panna paika edasised plaanid. Kas sa oled võimeline iseennast adekvaatselt kõrvalt vaatama ja hindama?

6. Kas sa oskad teisi inimesi analüüsida ja tunda ära, mis inimesega tegu on?

Ettevõtte juht vajab alluvaid, kes täidaksid oma ülesandeid paremini, kui sina neid teha suudaksid. Just sel põhjusel sa need inimesed nendele positsioonidele ju palkadki – nad peavad olema oma ametis väga head, lausa suurepärased. Paraku nõuavad paljud ametid harjumist ja sisse elamist, mis tähendab, et kui sa inimest palkad, pead sa oskama näha seda, mil moel ja kuhu see inimene areneda suudaks. Kõik töötajad peaksid nii-öelda orgaaniliselt arenema koos ettevõttega – kui kõik klapib, loksuvad sellised asjad ise paika.

7. Kas sa julged riskida?

Sa pead olema valmis läbi kukkumiseks. Sageli on kõige paremad juhid just need, kes on ühel hetkel ka põhjas ära käinud, ent see kogemus ei ole teiste pealt õpitav. Kui sa tead, mis tunne on kõrgelt kukkuda, siis oskad sa hinnata ka kõige väiksemaid edusamme ning ei muretse enam tühja-tähja pärast. Sa tead, mis on oluline. See ei tähenda, et sa peaksid läbi kukkuma, aga sa pead olema selleks valmis – oma äri alustamine on risk!

Allikas: businessinsider.com

toimetas: Karin Karu