VIIMASE HETKE REISINIPID ehk kavalalt ja säästlikult maailma avastama!

VIIMASE HETKE REISINIPID ehk kavalalt ja säästlikult maailma avastama!

Reisimine on tõenäoliselt kõige enam silmaringi avardav tegevus. Kui oled palju reisinud, hakkad aru saama, kui väike maailm tegelikult on ning kui hea on sul tegelikult oma kodus olla. Kes meist ei tahaks reisida, aga kuidas reisida, kui raha on vähe? Siin on sulle mõned soovitused ning häid veebilehti, mis aitavad soodsamalt reisida.

Reisimine on tõenäoliselt kõige enam silmaringi avardav tegevus. Kui oled palju reisinud, hakkad aru saama, kui väike maailm tegelikult on ning kui hea on sul tegelikult oma kodus olla. Kes meist ei tahaks reisida, aga kuidas reisida, kui raha on vähe? Siin on sulle mõned soovitused ning häid veebilehti, mis aitavad soodsamalt reisida.

Ole paindlik! Kui tahad saada parimat hinda, siis ootab sind ees suur töö õigete kuupäevade leidmisega. Pead olema kuupäevade osas paindlik ning võimalik, et pead kaaluma ka mitut erinevat sihtkohta, sest võibolla pole sinu unistuste sihtkohta parasjagu superhäid pakkumisi saada. Üldiselt kinnitavad erinevad uuringud, et kõige soodsam on lennata teisipäeviti, kolmapäeviti ja laupäeviti, aga erinevate lennufirmade puhul võib see siiski olla erinev. Pakkumiste jaoks võid kasutada veebilehti hopper.com, jetradar.com, tripadvisor.com ja skyscanner.net (meie lemmik).

Uuri erinevaid võimalusi. Kui oled reisimise osas paindlik või omad mingit kindlat ajavahemikku, millal saaksid reisida, siis tasub uurida parimaid võimalusi ja sihtpunkte sel ajal reisimiseks. Kui otsid odavamaid pakkumisi, siis arvatavasti pead loobuma tipphooajal reisimisest ja peaksid sõitma sihtkohta kas hooaja alguses või lõpus, kui nii hotellide kui lendude täituvus on madalam. Näiteks veebileht kayak.com võimaldab kuu või aastaaja sisestamisel saada infot, kuhu maailma osasse on parasjagu kõige soodsam lennata. Klikkides hinnale näed juba konkreetseid kuupäevi, millal on soodsaim lennata. Mängides hindade ja sihtkohtadega võid leida ka uusi põnevaid kohti, mis on soodsad ja millest sa pole varem isegi osanud unistada.

Secretflying.com on veebileht, kust leiab tõelisi reisipärle, sest mingitmoodi suudavad selle lehe tegijad üles leida ka lennufirmade nn error’eid, mis on tekkinud programmide vea tõttu ja pakuvad seetõttu eriti soodsaid lende. Need ei kesta loomulikult kuigi kaua, seepärast tuleks lehte iga päev mitu korda vaadata, et õigel ajal jaole saada.

Ole loominguline. Kui sa ei saa palju kuupäevade osas mängida, siis katseta ja kombineeri erinevaid lennufirmasid ja lennujaamu, mida automaatsed otsingusüsteemid kokku ei pane. Näiteks kui otsid lendu bookinghouse.ee vahendusel, siis seal ei pakuta Ryanairi lende, mis tähendab, et Tallinnast järgmisesse sihtkohta jõudmine võib pakutud hinnaga olla kaks korda kallim kui Ryanairiga esimest lendu tehes. Testi ka üheotsapileti ja edasi-tagasi piletite hinnavahet, sest nii uskumatu kui see ka ei ole, võib mõnikord kaheotsapilet olla odavam kui üheotsapilet. Kui reisid suurema seltskonnaga, siis tasub teostada otsinguid ja hinnavõrdlusi nii väiksema kui suurema reisijate arvu kohta. Näiteks mõnikord on odavam osta kahed eraldi piletid üks täiskasvanu + üks laps kui sisestades otsingusse 2+2.

Kombineeri! Lendamine pole sugugi ainus mugav reisimise viis. Paljudes riikides ja ka riikidevahelises liikluses on rongidel, bussidel ja laevadel tähtis roll. Kui sul on kindel reisisiht, kuid sinna lennata on kallis, siis kaalu lennata kuskile mujale, kust on mugav ühendus mõne muu transpordivahendiga. Kuna lennuk on kõige kallim liiklusvahend, siis arvatavasti võid päris palju rahaliselt võita, kui oled nõus erinevaid liiklusvahendeid kombineerima. Ja kui tõesti ühistranspordi ajad kuidagi ei sobi, siis sõltuvalt riigist võid leida väga mugavaid ja kiireid liikumisviise ka sõiduautodes. Näiteks veebileht blablacar.com viib kokku inimesed, kes soovivad reisida ühest linnast teise, ning autojuhid, kellel on autos tühi koht.

Otsi sooduskoode! Guugelda ja küsi erinevatest reisifoorumitest, kas keegi teab mõne lennu- või reisifirma allahindluskoode, mis võimaldavad soodsamalt reisida. Samuti tee juba varakult selgeks, millised on erinevate lennufirmade sooduspaketid – nii võid küll maksta mõne lennu eest sada eurot rohkem kui teise eest, aga samas koguda nii palju punkte, et saad peagi kingituseks tasuta lennu. Sooduskoode võid leida ka lehtedelt coupons.com  ja retailmenot.com.

Tegutse salaja. Kas oled tähele pannud, et mõne lennufirma puhul, mille hindu sa mitu korda vaatad, on täna hind odavam kui homme? Osad lennufirmad ja otsingumootorid jälgivad, mida sa teed, kuhu parasjagu hotelli vaatasid ning läbi selle info tõstavad sinu jaoks ka hinda, sest nad teavad, et sa plaanid kindlasti lennata. Et nad seda infot sinu kohta ei saaks, siis tasub oma arvuti brauseri otsinguajalugu puhastada või otsida pakkumisi nn incognito-aknas.

Ole kindel, et odavaim on ikka odav! Loe alati ka väikeses kirjas teksti, sest paljud lennuliinid küsivad iga liigutuse eest lisaraha – näiteks võid maksta lennupiletiga samaväärse summa oma kohvri kaasavõtmise või istekoha valimise eest. Tihti on odavama hinna taga ka asjaolu, et lennuk maandub sellisel lennuväljal, kust edasi keskusesse või teise lennujaama on väga ebamugav ja kulukas saada. Võibolla on ka küsimus lennuaegades – näiteks kui lennuk lahkub või saabub väga vara hommikul või väga hilja õhtul, võib soodne ühistransport olla juba sõitmise lõpetanud ning ainus viis edasi liikuda on hirmkalli taksoga.

Soovitusi soodsaks ööbimiseks

Kui tahad reisida väga väikese eelarvega, siis alusta sellest, et teed end veebilehe couchsurfing.com kasutajaks. See on reaalne võimalus ööbida tasuta ja majutada ka ise enda juures reisiselle laiast maailmast. Kui aga oled nõus ka pisut raha välja käima, siis airbnb.com on hea võimalus leida endale ööbimine kodumajutusena. See võib olla nii tühi maja või korter kui ka lihtsalt tuba või osa majast, kus teises osas elatakse sees. Viimane on isegi toredam variant, sest siis ootab sind ees keegi kohalik, kes näitab kätte kõik piirkonna põnevamad söögi- ja meelelahutuskohad.

Kui aga tahad ööbida korralikes hotellides, siis hotels.com on parim võimalus, sest iga kümne öö kohta, mis sa nende kaudu broneerinud oled, saad ühe öö tasuta. Põnev võimalus toredaid ööbimiskohti leida on ka lastminute.com, kust leiad nn Top Secret pakkumised. Need on pakkumised parematelt hotellidelt, kes ei avalda oma nime enne, kui oled diili lukku pannud. Miks nad salaja tegutsevad? Sest kui nad avalikult nii odavaid pakkumisi teeks, siis rikuks see nende mainet. Viimase hetke häid hindu võid leida ka priceline.com, kus mõnel juhul saad hotellile sinu jaoks sobiva hinna välja pakkuda.

Kui reisid lastega, ja eriti kui neid on rohkem kui üks, siis osutub takistuseks leida sobiv hotell, mis võimaldab neljakesi või isegi viiekesi toas olla. Tasub proovida hotellipakkumiste otsinguid, kus sisestad väiksema laste arvu. Näiteks booking.com lehelt leiab palju hotelle, mis ei paku tuba 2+2 perele (kaks täiskasvanut ja kaks last), aga kui paned otsingusse lihtsalt kaks täiskasvanut, siis leiad häid pakkumisi, kuhu on lisatud täiendava info lahtrisse, et tuppa on lubatud võtta kuni kaks alla 12aastast last. Booking.com kasutajaks tasub end registreerida sel põhjusel, et siis hakkad saama kasutajatele mõeldud sooduspakkumisi.

Soovitus! Nii hotels.com kui booking.com pakuvad erinevat hinda ööbimisel sõltuvalt sellest, kas jätad endale võimaluse broneeringut tühistada või mitte. Kaalu põhjalikult, kumb on sulle kasulikum – tühistamisvõimaluse puudumine annab küll soodsama hinna, aga kui jätad võimaluse tühistada, siis paar päeva enne reisi võid leida teiste hotellide viimase hetke pakkumiste seast supersoodsaid diile. Sellega ei tasu siiski riskida, kui reisid selle piirkonna tipphooajal, mil hotellide täituvus on 80% või rohkem.

Kui soovid veel sel talvel soodsalt kaugele maale rännata, siis jälgi neid veebilehti:

secretflying.com – väga soodsad lennupakkumised üle maailma. Eestist startides tasub vaadata ümberistumise sihtpunkte, kuhu Tallinnast lendab Ryanair.

thomson.co.uk – tšarterreisid Inglismaalt. Superhead viimase hetke pakkumised, pakuvad ka ainult lennupileteid tšarterlendudele. Kui saad sinna juurde ka hea hinnaga lennu Inglismaale, siis on sul võimalus lennata Kariibidele, Lõuna-Ameerikasse või Aasiasse kaks korda soodsamalt kui liinilennuga. Lennukid on uued ja uhked. Sama firma Saksamaa lendude pakkumisi saad näha veebilehelt tui.com.

holidaypirates.com – populaarne sooduspakkumiste ja viimase hetke pakkumiste veebileht.

Jaga kommentaariumis on soodsaid reisinippe!

 

 

Tekst: Marge Tava Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, november- detsember 2016