Milline kosmeetika on rasedatele keelatud ja milline lubatud?

Raseduse ajal peate mõtlema mitte ainult endale vaid ka lapsele. Kõik kosmeetikatooted mida kasutate mõjuvad ka teie kõhus olevale beebile ning sellepärast tuleks meigikott erilise hoolega läbi sõeluda, sest mitmed kosmeetikatoodetes sisalduvad ained on raseduse ajal mittesoovitavad või hoopis keelatud.

Raseduse ajal peate mõtlema mitte ainult endale, vaid ka lapsele. Kõik kosmeetikatooted, mida kasutate, mõjuvad ka teie kõhus olevale beebile ning seepärast tuleks meigikott erilise hoolega läbi sõeluda, sest mitmed kosmeetikatoodetes sisalduvad ained on raseduse ajal mittesoovitatavad või hoopis keelatud.
Enamus kosmeetikatooteid sobivad siiski ka raseduse ajal kasutamiseks, kuid igaks juhuks tuleks toote tagaküljelt hoolikalt lugeda, kas see ikka sobib või mitte. Kui tootel sellekohast märget pole, konsulteerige arstiga.

Mida rasedad vältima peaksid

– Vältige akne raviks mõeldud suu kaudu sisse võetavaid antibiootikume.

– Igapäevaselt ei soovitata kasutada bensüülperoksiidi sisaldavaid tooteid. Kui teil on vaja bensüülperoksiidi mõnele vistrikule panna, siis tupsutage seda ainult vistrikule, mitte üle kogu näo.

– Vältige tooteid, mis sisaldavad A-vitamiini. Uuringud näitavad, et A- vitamiini sisaldavad kosmeetikatooted võivad soodustada lapse väärarengut.

– Näokreemide puhul vältige alfavesinik happeid.

– Ärge kasutage isepäevitavaid kreeme. Need sisaldavad teie naharakke tapvaid kemikaale.

– Ettevaatlikud olge juuksemaskide puhul. Kui kannate maski pähe, siis ärge kandke seda kunagi juuksejuurteni välja.
Juuksejuurte juurest imenduvad maski sees olevad kemikaalid teie peanaha sisse ning sealt edasi organismi.


Milliseid tooteid rasedad kasutada tohivad

– Kasutada tohib sellist küünelakieemaldajat, mis kohe pärast kasutamist küüntelt maha pestakse.

– Päikesekreemid on lausa kohustuslikud. Rasedana peate erilise hoolega end päikese kahjuliku kiirguse eest kaitsma.

– Kui soovite raseduse ajal juukseid värvida, siis otsustage hoopis triibutamise kasuks. Pidage meeles ka seda, et  triibutamisel ei tohi värvi peale kanda peanahani välja. Muidu imenduvad kemikaalid peanaha sisse ja sealt edasi organismi.

– Kõik niisutavad kreemid sobivad rasedusse ajal kasutamiseks ideaalselt. Eriti hea on panna niisutavat kreemi kohtadesse, kust nahk raseduse tõttu venib.

Buduaari arhiiv