Seks peale sünnitust

Seks peale sünnitust

Iga sünnitanud naine võib kinnitada, et lapse sünd mõjutab seksuaalelu. Sünnitamine ei ole kerge. Ja seks peale sünnitust ei pruugi samuti kuigi kerge olla. Nii mees kui ka naine peaksid leppima tõsiasjaga, et esimesed paar kuud peale lapse tulekut ei pruugi seks olla sama, mis enne. Valmistuge ja varuge kannatust.

Iga sünnitanud naine võib kinnitada, et lapse sünd mõjutab seksuaalelu. Sünnitamine ei ole kerge. Ja seks peale sünnitust ei pruugi samuti kuigi kerge olla. Nii mees kui ka naine peaksid leppima tõsiasjaga, et esimesed paar kuud peale lapse tulekut ei pruugi seks olla sama, mis enne. Valmistuge ja varuge kannatust.

Üldiselt ei tohiks naine seksiga päris lõpuni minna (ehk siis astuda päris seksuaalvahekorda) kindlasti mitte enne sünnitusjärgset ülevaatust. See toimub tavaliselt kuni kuus nädalat peale sünnitust. Kuid ka peale seda ei pruugi naine end veel seksimiseks piisavalt hästi tunda. Eriti, kui talle tehti mitmeid õmblusi ja ta pole veel täielikult paranenud.

Enne päris vahekorda astumist võib aga harrastada muidu seksuaalseid tegevusi. Eriti oluline on see just meeste jaoks, kes ei suuda võibolla kuute nädalat või kauemgi oodata. Täiesti lubatud on üksteise hellitamine kätega (siiski, mees peaks naise suguorganite läheduses ettevaatlik olema), samuti võib naine mehele pakkuda oraalset naudingut. Samas, mees seda naisele teha ei tohiks, seda kahel põhjusel: see võib tekitada tupes või isegi emakas nakkuse. Ja teiseks, oraalne seks naisel on viinud isegi surmani – tegevuse käigus võib mees kogemata tuppe õhku puhuda ja see pääseb kergelt alles paraneva emaka veresoontesse.
Rindade hellitamine on täiesti normaalne nii kaua kui naine end mugavalt tunneb. Kui nibud on aga mõranevad või põletikulised, peaks nad rahule jätma.

Tunded, mis tekivad uue beebi sünniga, mängivad samuti ülimalt olulist rolli seksuaaleluga jätkamisel. Esiteks kulub nüüd enamus aega lapsukese eest hoolitsemiseks ja värske ema (tihti ka isa) tunneb end peaaegu kogu aeg väsinuna. Vaid mõnel üksikul ööl saab mitu tundi järjest rahulikult magada. Ja see võib kesta kuid.

Mees võib sellisel puhul tunda nagu naine tõukaks teda eemale ja isegi kadedust lapse peale kuna tema saab nüüd kogu tähelepanu endale. Ta tunneb end kõrvale jäetuna.
Mõned mehed aga hakkavad peale sünnitust oma naise ja ta keha vastu tundma uutmoodi austust. Neil on kergem mõista, mis naisega toimub ja mida ta sel perioodil vajab.
Üksikud mehed, kes viibisid sünnituse juures, aga on nähtust nii śokeeritud, et ei suuda isegi mõelda uuesti armatsemise peale. Enamasti möödub see faas mõne aja jooksul ise.

Et säilitada hea ja rahulik kodune keskkond, peaks suhe põhinema usaldusel ja vastastikusel austusel. Mõlemad – mees ja naine – peaksid üritama teise vaatepunkte mõista. On oluline, et ka sünnitusjärgsel ajal saaks paar asju koos, ilma beebita, teha. See annab võimaluse jagada neid tundeid, mida nad jagasid enne lapse sündi. Värsked vanemad peaksid kasutama igasuguseid võimalusi jätta laps natukeseks näiteks vanavanemate või sõprade hoolde – et saaks aega veeta omaette või kasvõi voodis lesides koos puhata.

Enamik naisi ei tunne kohe peale sünnitust erilist seksijanu. Tavaliselt on selle põhjuseks lihtsalt väsimus. Kui sünnitus oli pikk ja raske, võib naine karta ka uuesti rasestumist. üldiselt tuleb neil tahtmine tagasi paari kuu jooksul peale sünnitust.

Kui mees ja naine on mõlemad valmis taas vahekorda astuma, peaks alustama kindlasti õrnalt. Leidma sellise aja, mil kumbki pole liiga väsinud ja samas aja, mil on kõige ebatõenäolisem, et laps üles ärkab. Naisel võib esineda kuivust, seega varuge igaks juhuks abiks libestusainet. Alguses võib olla parem kasutada asendeid, kus naine kontrollib tegevust. Oluline aspekt on ka uue raseduse vältimine – see võib juhtuda palju kergemini ja kiiremini, kui oskate oodata.

 
Buduaar.ee