Reklaam sulgub sekundi pärast

Abielusaate peigmees Juhan Rodrik: abiellu kiirustades on suur tõenäosus ämbrisse astuda

Populaarses tõsielusaates “Abielus esimesest silmapilgust” osalenud Juhan Rodrik pole mingi papist poiss! Mehel on elust ja suhetest väga konkreetsed arusaamad, mille nüüd ka teile paljastame. Mida Juhan siis tegelikult abielust üldse arvab? Millised on abielu eelised vallaliseelu ees? Just sellest me andeka kunstnikuga rääkisimegi. 

Populaarses tõsielusaates “Abielus esimesest silmapilgust” osalenud Juhan Rodrik pole mingi papist poiss! Mehel on elust ja suhetest väga konkreetsed arusaamad, mille nüüd ka teile paljastame. Mida Juhan siis tegelikult abielust üldse arvab? Millised on abielu eelised vallalise elu ees? Just sellest me andeka kunstnikuga rääkisimegi. 

Pulmadest pole mees kunagi unistanud. Väikese poisina lootis ta kohtuda toreda tüdrukuga, kellega lihtsalt meeldivalt läbi saada. “Ka minu vanemad polnud abielus, küll aga olid abielus minu vanavanemad,” meenutab Juhan. 

Abielluda võiks ja tuleks juhul, kui on väga hea sobivus ja tugev suhe. “Selleks, et head abielu saada, tulebki koos elada ja kooselu probleemid läbi töötada ning kõikvõimalikud erimeelsused ületada,” arvab mees, kes usub, et see, kas tugev suhe tuleks ka ametlikult vormistada, on juba igaühe enda otsustada. “Isiklikult pean suhet olulisemaks kui perekonnaseisuameti väljastatud paberitükki - suhte teevad ennekõike inimesed ja nende sobivus.” 

Kuid mida peab Juhan abielu kõige suuremaks plussiks? “Kaaslasega on kõike huvitavam teha kui üksi. Abielu erineb vallalise elust kindlasti ka selle poolest, et kaaslasega tuleb arvestada. Hästi tööle saadud suhtega kaasneb väga palju meeldivat, mida üksinda pole võimalik kogeda.” 

Kahjuks ei mängi osad suhted välja ning saavad üsna pea kurva lõpu. See on Juhani arvates täiesti loogiline ja normaalne. “Kindlasti on võimalik kaaslase valikuga eksida ja seda valikut tuleb vajadusel korrigeerida. Kiirustades abielu sõlmides on kõrgem tõenäosus ämbrisse astuda, aga abielludes pika kooselu ja kokkutöötatud suhte baasilt on kõik tunduvalt kindlam.” Õnnestunud abielu puhul pole vajadust korrektuuriks, aga ebaõnnestumisel tuleb viga parandada, vastav korrektuur sisse viia. “Vägagi võimalik on, et tuleb mitu korda korrigeerida. Ebaõnnestumist ei tasu karta, sest see on pelgalt õppetund, millest saame midagi õppida - mida teha teisiti - ühtlasi kannab iga ebaõnnestumine endas samaväärse või suurema edu võtit,” teab ta. 

Iga suhte juures on osapoolte kõige väärtuslikumaks oskuseks armastust elusana hoida. Juhan arvab, et siin on oluline kindlasti üksteise tähelepanelik kuulamine ja vastastikune arvestamine, sest see aitab pingelisi situatsioone vältida. “Kompromissideks tuleks valmis olla ja lahkarvamustele peab paindlikult lahendusi improviseerima. Aga kui ainult üks pool teisele vastu tuleb, siis kisub asi üle võlli! Kompromissidele tuleb kusagil piir ette ja seda pole mõtet ületada. Omavahel sobivate inimeste vahelise suhte puhul ei ole see väga raske.”

Armumine on mingil tasandil otsustamise küsimus - üks suhtepool otsustab armastada teist poolt ja vastupidi. “Sama on õnnega - inimene on täpselt nii õnnelik kui ta otsustab seda olla,” tõdeb Juhan. “Samuti tuleb hoiduda katsetest oma kallimat muuta - need viivad üldiselt raskete tülideni,” ütleb mees ja lisab, et partnerit tuleb hoopis tunnustada ja lihtsalt võtta teda sellisena, nagu ta on. “Tegelikult tuleks keskenduda partneri positiivsetele omadustele - see soodustab nende kasvu!” Juhani arvates on väga oluline, et teine suhtepool tunneks ennast alati tähtsa ning vajalikuna.

Suhte loomulikuks osaks on ka seks, mis on Juhani meelest üks hea suhte alustaladest. “Seksuaalne sobivus on tähtis - see aitab armastust soojas hoida. Üksteisele füüsilise läheduse ja õrnuse ning hoolitsuse osutamine annab suhtele lisaväärtuse.” 

Milline oleks aga Juhani nõuanne kõigile suhtes olevatele meestele? “Ainuke universaalne soovitus oleks oma naist tähelepanelikult kuulata, temaga arvestada ja teda tähtsustada, tunnustada ning võtta teda sellisena, nagu ta on. Tuleb kindlasti olla kompromissialdis ja paindliku, isetu suhtumisega.” 

 

Buduaar.ee