Reklaam sulgub sekundi pärast

EESTLANNA LIINA elust New Yorgis: iga nurga taga ootab mingi üllatus

Liina on 26aastane naine, kes on tänaseks juba peaaegu aasta elanud kaugel New Yorgis - linnas, mis kunagi ei maga. Tundub justkui tegemist oleks paljude naiste täitunud unistusega, aga kas elu pilvelõhkujate vahel on ikka midagi nii ihaldusväärset? Tundub, et on! Rääkisime Liinaga tema muljetest ja kogemustest, mis ta New Yorgis tänaseks saanud on. 

Liina on 26aastane naine, kes on tänaseks juba peaaegu aasta elanud kaugel New Yorgis - linnas, mis kunagi ei maga. Tundub justkui tegemist oleks paljude naiste täitunud unistusega, aga kas elu pilvelõhkujate vahel on ikka midagi nii ihaldusväärset? Tundub, et on! Rääkisime Liinaga tema muljetest ja kogemustest, mida ta New Yorgis tänaseks saanud on. 

“Inimene, kes pole enne siia lendamist eriti palju reisinud, saab New Yorki saabudes tõenäoliselt korraliku šoki. Siin on täiesti tavapärane näha tänavatel näiteks aluspesus ringi silkavad mehi ja linna elutempo on Tallinnaga võrreldes ikka kordades kiirem,” räägib Liina. “Kui ma siia kolisin, siis ärkasin hommikuti kolm tundi varem üles, et õigeks ajaks kooli jõuda - sama ajaga jõuaks vabalt ühest Eesti otsast teise sõita,” naerab ta.

New York on tuntud eelkõige selle poolest, et inimesed üle maailma lähevad sinna sooviga oma unistused teoks teha. Tundub, justkui oleks seal kõik võimalik. “Mulle kohutavalt meeldib siin just see, et linnas elab nii palju niivõrd erineva taustaga inimesi - sa ei tea kunagi, milline üllatus sind nurga taga oodata võib. Kindlasti jäävad paljud unistused siin ka täitumata, aga üks on kindel - New York on meeletult inspireeriv koht!” Palju räägitakse ka, et New Yorgis elavad inimesed on ebaviisakad, ülbed ja mõnikord isegi õelad - tegelikkus on Liina sõnul sellest hoopis erinev. “Inimesed on siin võibolla natukene kannatamatumad. Nad on harjunud, et kõik asjad käivad hästi kiiresti.”

Üks asi, millega New Yorki kolides kindlasti arvestada tuleks, on Liina sõnul see, et sinust saab üks suure kotiga naine! Mida see küll tähendada võiks? “Kuna linn on meeletult suur ja näiteks kooli ning trenni vahel ei jõua kodust läbi hüpata, siis tuleb hommikul kõik asjad, mis sel päeval vajalikud on, endaga kaasa pakkida. Kõige hullematel päevadel tähendab see, et tuleb kaasa võtta trenniasjad, kooliasjad ja kui õhtul veel mõni pidu on, siis ka kõik selleks vajalik - mõnikord tunnen ennast nagu eesel,” tunnistab ta. 

Kõik on kuulnud ütlust, et kui suudad New Yorgis läbi lüüa, siis igal pool mujal on see sinu jaoks imelihtne! Mida Liina sellest arvab? “See linn paneb inimese tõsiselt proovile. Algus on künklik ja teatud hetkedel tundsin ka mina, et sellest loksutamisest on juba nii halb, et tahaks lihtsalt tagasi koju.” Õnneks pidas naine katsumustele vastu. “Mul läks umbes kuu, et enda elu siin tagasi tasakaalu saada. See on päris kindel, et ma ei kahetse oma valikut siia elama ja õppima asuda. Tagasi Eestisse ei plaani ma küll niipea tulla - kui, siis ainult pühade ajaks perele külla!” 

Buduaar.ee