Reklaam sulgub sekundi pärast

PRESIDENDI VASTUVÕTULE KUTSUTI eksikombel vale proua. Intervjuud asjaosalistega

Sekeldused Eesti Vabariigi presidendi sajanda juubelisünnipäeva vastuvõtu ümber ei taha vaibuda. Nimelt selgus, et Kultuurkapitali elutööpreemia laureaadi filmikunstnik Halja Klaari pähe kutsuti vastuvõtule hoopis Hilja Klaar, Põlvamaal elav pensionär. Hilja tundis kutse üle suurt heameelt, kuid nüüdseks on rõõm asendunud vaat et häbiga. Mida arvab presidendi kantselei eksitusest aga kutse saama pidanud Halja Klaar?

Lihulas elav Kultuurkapitali elutööpreemia laureaat filmikunstnik Halja Klaar istus 24. veebruaril televiisori ees nagu sajad tuhanded teised eestlased, et jälgida aastapäevapeo kulminatsiooni Eesti Rahva Muuseumis. Suur oli aga tema üllatus, kui kätlemistseremoonia ajal tema nime all täiesti võõras naine koos oma tütrega presidenti kätles. Just nii sai Klaar teada, et oli peole kutsutud. 

"Vaatan, et tulevad kõik inimesed, kellega koos sain elutööpreemia ja siis jäin mõtlema, et aga miks mind seal ei ole. Ja siis kuulen, kuidas minu nimi välja öeldakse," rääkis Halja intervjuus. "Tegelikult ma saan väga hästi aru, et võis selline viga tekkida. Aga mul on sellest prouast kahju, et ta sellisesse olukorda sattus," lisas ta. 

Põlvamaal elav Hilja aga arvas, et president teeb Eesti 100. sünnipäeva puhul žesti ja kutsub sinna ka lihtrahvast. 

"Mina arvasingi, et president on peole lihtrahvast kutsunud. Väga uhke pidu oli," rääkis Hilja. "Mina ise kuulsin sellest alles järgmisel õhtul. Ma olen siiani šokeeritud, see väga traumeeris mind. Keegi pole minu ees vabandanud, et mind kogemata peole kutsuti."