Reklaam sulgub sekundi pärast

SU SÕBRANNA on lihtsalt kade!

Foto
Foto: Tania Bonnet


Tekst: Anita Sibul
Foto: Tania Bonnet
 
Pole midagi õudsemat kui üks kade ja kibestunud naine! Ei, tegelikult on küll – kade sõbranna on veel hullem!
 
Miks? Sest tema kadedus on kui mürk, mis on pakitud roosasse südametega kinkekarpi, mille heatahtlikult vastu võtame. Võõra inimese kadedusest on üsnagi lihtne aru saada, eks? Võõral on midagi halba öelda selle kohta, millega ta kokkugi pole puutunud. Kuidas aga väljendub see inimese puhul, kes on sulle lähedane ja kellega koos on olnud tore aega veeta?
 
- Ta ei rõõmusta su võitude üle
Kõige parem test üldse: vaata, kuidas sõbranna reageerib  mõnele sinu heale uudisele või uuele saavutusele! Kuna kade saab olla absoluutselt kõige  peale, alates suurtest edukatest äridest kuni millegi nii väikeseni, nagu varvaste kuju või juuksepikkus, pane sõbranna reaktsioone erinevate teemadega seoses tähele. Mõnele sõbrannale ei lähe su ametikõrgendus ega palgatõus üldse korda, aga kui räägid õhinal oma uuest ägedast kotist, vastab ta ükskõiksust demonstreerides: „Sul on kotte juba piisavalt, mina küll nende peale ei kulutaks!”
 
- Ta annab meelega halba nõu (ööklubis järgmise viie shoti võtmisest hoidumine siia alla ei käi, hahhaa!)
„Issand, miks sa lased tal kogu aeg kohtingutel maksta? Maksa ise ka vahel, siis ta näeb, kui hoolitsev sa oled,” – ei, täiskasvanud mees ei näe naiselikku hoolitsust õhtusöögi eest maksmises, kuid selline nõu paneb sind vähemalt kuidagigi „maksma” nende ägedate kohtingute eest, kuhu sõbranna iga kell sinu asemel minna tahaks!
„Ah, mis sa ikka hakkad aega raiskama ja selle äriideega tegelema, sa pole ju ärimees!” on valus torge otse südamesse, sest sinus  on meeletu tuhin uue ideega alustada, kuid kui lähedane sinus kahtleb, paneb see tahtmatult ka meid iseendas kahtlema. Tegelikult ei andestaks kade sõbranna endale oma laiskust ega suudaks vaadata su edu!
 
- Ta ei näe kelleski midagi head!
Olgem ausad – on inimesi, kes on negatiivsusest nii sõltuvuses, et teisiti elada ei oskagi. „Appi, kas sa kuulsid, mida ta tegi?”, „Isver, mis ta endale selga on pannud!” ja „Jumal küll, kuidas saab keegi nii rumal olla!” – on laused, mis tema igapäevasesse sõnavarasse kuuluvad ja ta isegi ei varja seda. Ningseda täiesti põhjendatult – negatiivsuse skaala äärmusesse jõuda on omaette saavutus. Halvustava kommentaari osaliseks saavad pea kõik, alates perest kuni juhuslike jalutajateni tänaval. On siiski üks inimene, kes on alati ilus, tark ja tore – tema ise!
 
„Ka kadedus võib olla abiline,
mitte vaenlane.“

 
„Aga mida sellise sõbrannaga peale hakata?”
Pea meeles, et emotsioonid on teejuhised. Iga inimese emotsioon juhatab teda ennast vajalikus suunas. Ka kadedus võib olla abiline, mitte vaenlane. See näitab kätte konkreetsed asjad ja inimesed, millest või kellest inspiratsiooni ammutada ning eeskuju võtta, sest neil on midagi, mida sa sisimas ka endale soovid!
Ükski inimene pole sündinud halvana ja muutused on teretulnud. Anna sõbrannale teada, et oled temas täheldanud kibestumust sinu suhtes. Võib olla pole ta ise sellest arugi saanud ja on sulle märkamise eest tänulik, sest saab nüüd end teadlikult parandada.
Kui ta teeb seda meelega, on tal  võimalus end näost näkku põhjendada. Sel juhul ära pea viha, suhtu austusega koos kogutud mälestustesse ja tee talle ruumi arenemiseks väärikalt lahkudes!
 
Mida sellest loost õppida? Kui näed kedagi sind kadestamas, kõnni uhkusega oma rada mööda edasi! Oled millegi erilisega silma jäänud!