Reklaam sulgub sekundi pärast

VÄIKESE INGLI LOOJA Evelin Liiva: “Eestis valitseb kastisüsteem, kus vastavalt seisusele on kõik lubatud!”

Väikese Ingli looja Evelin Liiva avaldas sotsiaalmeedias arvamust Eesti elu kohta, mis väidetavalt peaks õiglane olema, kuid tegelikkuses valitseb Evelini meelest Eestis kastisüsteem. "Ühes kastis on riigilt palka saav inimene ja teises kastis on mitte riigilt palka saav inimene," kirjutas Evelin oma Facebooki kontole. 

"Elust Eesti riigis, mis väidetavalt on õiglane. Tegelikkuses on meil kastisüsteem, kus vastavalt seisusele on ka kõik lubatud. Ühes kastis on riigilt palka saav inimene ja teises kastis on mitte riigilt palka saav inimene.

Riigiteenistuja läheb tööandja poolt korraldatud üritusele, sööb ja joob ja tööandja maksab selle kinni, aus värk igati. Tööandja maksab mõistagi selle riigikassast, mille sisu täidab maksumaksja. Kui eraettevõte korraldab täpselt samasuguse ürituse, siis ta maksab selle kinni ja LISAKS maksab ta selle pealt riigile erisoodustusmaksu.

Riigikogu liige läheb sööma ja teeb seda kuluhüvitise eest, näiteks sildi all „kohtumine valijatega“. Kuluhüvitis tuleb riigikassast, mille sisu täidab maksumaksja. Eraettevõte maksab kinni oma töötajate lõunasöögi ja ta maksab LISAKS riigile selle eest erisoodustusmaksu.

Minister või mõni muu tööautot omav riigiteenistuja sõidutab tööautoga oma lapsed kooli ja lasteaeda ja kõik kulud lähevad riigikassast, mille sisu, nagu juba mainitud, täidab maksumaksja. Eraettevõtte töötaja kasutab tööautot samaks otstarbeks ja tööandja maksab selle eest riigile LISAKS täiendavat maksu.

Riigi palgatud kohtutäiturite tasud on teatavasti kõrged ja väidetavalt sellepärast, et nad teevad rasket tööd. Tegelikult ei räägita sellest aga mitte kuskil, et täitur ei tee seda tööd, vaid saadab kirja tööandjale, kes PEAB TASUTA tegema ära kogu töö. Tööandja PEAB töötaja palgast kinni pidama summad, kandma need täituri arvele ja täitur SAAB SELLE EEST TASU. Kui tööandja seda ei tee, maksab ta riigile SUNNIRAHA. Tööandja on kohtutäituri ori ja see on täiesti seaduslik.

Kui riigiteenistuja eksib mõne seaduse vastu, siis ei juhtu midagi, äärmisel juhul saab ta ettekirjutuse. Näiteks riigikeele oskamise nõue, seaduse tundmine ja selle korrektne rakendamine jne. Vähemalt mina ei tea ühtegi juhtu, kus riigiteenistuja või riigiasutus oleks trahvi maksnud. Eraettevõtte eksimused, tegematajätmised jms arvutatakse ALATI rahasse ringi ehk siis trahvid ja sunnirahad.

Riigiettevõttes on seadusega ette nähtud teatud arv töökohti ja vastavalt sellele on asutuse eelarve. Kui mõni ametikoht on täitmata, siis riigikassast tulevat raha eelarvesse ei jää sugugi üle, kuigi oleks loogiline. See raha jagatakse ära, reeglina makstakse lihtsalt preemiat töötajatele. Üle EI JÄÄ kunagi midagi.

Riigiteenistuja, näiteks valitsus, kui teeb juhtimisvigu, mille kahjud ulatuvad ka sadadesse miljonitesse, ei vastuta selle eest vähimalgi määral. Kehtestatakse lihtsalt uued maksud ja võetakse raha mujalt vähemaks, et juhtimisvigu lappida. Eraettevõttes, kui tuvastatakse juhtimisvead, rakenduvad koheselt sanktsioonid - ärikeeld, juhatuse liikme kriminaalkaristus, kahjude väljanõudmine jne.

Kui kogu selline laristamine lõpetada ja see raha suunata näiteks päästjate, õpetajate, meditsiinitöötajate palgatõusuks, hakkaks juba looma ausamat riiki, aga senikaua, kuni kestab selline lauslohakus, vajub see laev aina rohkem kreeni ja ega siis selle pardal olev inimenegi enam püsti suuda jääda…"