EESTI KOLMIKUD on juba enne olümpiamänge ajalugu teinud!

Õed Liina, Lily ja Leila Luik on kiireimad maratonikolmikud maailmas ning sel suvel täitub nende kauaaegne unistus, milleks on loomulikult võimalus osaleda Rio suveolümpiamängudel. Kuid reaalsuses on need kolm imelist naist juba enne stardipositsioonile asumist teinud ajalugu!


Õed Liina, Lily ja Leila Luik on kiireimad maratonikolmikud maailmas ning sel suvel täitub nende kauaaegne unistus, milleks on loomulikult võimalus osaleda Rio suveolümpiamängudel. Kuid reaalsuses on need kolm imelist naist juba enne stardipositsioonile asumist ajalugu teinud!

Nimelt ei ole mitte kunagi varem olümpiamängude ajaloos asunud omavahel maratonijooksus võistlema identsed kolmikutest õed. Kaksikuid on olümpiamaratonil varemgi olnud, ent mitte kolmikuid, kes kõik koos osalema pääsevad. 

Liina, Lily ja Leila koguvad iga päevaga üha enam kuulsust ja seda juba maailma mastaabis. Nende vastu tunnevad huvi mainekad välismeediaportaalid ja ennustatakse isegi, et neist saavad selle suve olümpiamängude peastaarid, kelle tegemisi jälgitakse üha suurema huviga.

Palju tähelepanu pälvib ka tõsiasi, et õed alustasid pikamaajooksuga alles 24aastaselt ning tänaseks, mil nad on 30aastased, on sellest möödas vaid kuus aastat. Enamik sportlasi alustab väga varases eas ning see, et kolmikud nii kiirelt nii kaugele on jõudnud, on tõeliselt imetlusväärne. Spordiga on nad tegelenud muidugi terve elu, ent mitte maratonijooksuga.

Jälgi õdede tegevust ka Instagrami kontol siin

Toimetas: Karin Karu