EVELIN ILVES paljastas, millised inimesed tema jutusaatesse tulevad

Juba 8. septembril jõuab teleekraanidele Evelin Ilvese juhtitud jutusaate "Evelin", mis pakub kindlasti palju põnevust ja elevust kogu Eesti rahvale ja mitte ainult. Ka Evelinile endale on see ettevõtmine uus ja põnev kogemus, millest ta salamisi oskas unistada juba teismelisena, omades juba siis selget mõtet, millist saadet ta teha tahaks.

Juba 8. septembril jõuab teleekraanidele Evelin Ilvese juhtitud jutusaate “Evelin”, mis pakub kindlasti palju põnevust ja elevust kogu Eesti rahvale ja mitte ainult. Ka Evelinile endale on see ettevõtmine uus ja põnev kogemus, millest ta salamisi oskas unistada juba teismelisena, omades juba siis selget mõtet, millist saadet ta teha tahaks.

Evelin tunnistab, et tema jaoks on saate juhtimine uus roll, kus kõik tiimi liikmed on profid, tema aga algaja, kes peab endast 300% andma, et kõik õnnestuks. “See on raske ja samas meeletult kütkestav. Teine raskus tuleneb inimeste hirmust meedia ees – nii paljudel on väga ebameeldivad kogemused meediaga. Hirm koledate kommentaaride ees on ju mõistetav. Inimesed, kes sellega raha teenivad, ei ole mõistetavad. Vihkamise külv on kuri. Tahan olla nende hulgas, kes külvavad tervist ja armastust. Minu saate külalised on need, keda austan ja hoolin ja hoian. Nende lood teevad meid targemaks ja neid endid, lugude rääkijaid, suuremaks. See ongi eesmärk,” tõdeb Evelin.

Evelini kohta on meedias öeldud, et temast võiks saada Eesti oma Oprah. Kuidas ta ise sellisesse võrdlusesse suhtub? “Ei, ma pole Oprah, olen Evelin! Ent Oprah on väga inspireeriv naine.”

Juba teismeeas oli Evelinil selge mõte hakata kunagi oma saadet juhtima. “Mäletan selgesti mõtet, et tahaksin teha portreesaateid täiesti tavalistest, tundmatutest inimesest. Sest me kõik oleme täiesti tavalised ja samas ka täiesti erilised. Sest igaühel meist on oma lugu, mis on unikaalne ja kui inimene avaneb, siis kindlasti ka kütkestav.”

Evelinil on oma jutusaatega seoses eesmärk, ta ei tee seda niisama oma lõbuks, vaid loodab Eesti inimesi ja meie ühiskonda parandada. “Lugude rääkimine on teraapiline: rääkijale selgust ja kergendust toov, kuulajale uut kogemust ja inspiratsiooni pakkuv. Inimestele lähevad päris lood korda. Lugude jutustamise läbi saame me endid ja ka ühiskonda avatumaks ja mõistvamaks muuta. Ma nii usun sellesse!”

Karin Karu