GALERII: Kuu Elina esitles tundeküllast albumit

Kuu Elina esitles tundeküllast albumit
Kuu Elina esitles tundeküllast albumit — FOTO: Janne Jüsmä

Laupäeval, 20. mail nägi Tallinna vanalinna vaatega Eesti teaduste akadeemias ilmavalgust Elina Naani  kauaoodatud luulekogu “Kuu Luul” ning muusikaline luulealbum “Kuu Luul. Sõna on sõnal”, mille produtsendiks Maris Pihlap.

Laupäeva õhtul kogunes loetud arv inimesi Eesti teaduste akadeemia eksklusiivse vanalinna vaatega saali Toompeal, et kuulda intiimsel kontserdil esimestena ahjusooja albumit. Emotsionaalsel rännakul täis naeru, mõtisklusi ja mahedaid biite astusid lavale Kuu Elina ise, teda saatsid Maris Pihlap, Veiko Tubin, Hanno Padar, Kärt Pihlap ja kammernaiskoor Sireen. Ligikaudu 150 inimest, kes projektile Hooandjas hoogu andsid ning piletiostuga toetasid, said kogeda elamust, mis pani analüüsima oma hinge, tõi näo naerule, aga ka täitis silmad pidaratega. Soe, siiras ja vahetu kontserdikogemus jäi saalisolijaile hinge pikaks ajaks, saatmas müstilise muusika ja sügavate luuleridade armastajate pikk aplaus. Publiku tungival soovil naaseb Elina Naan lavale sügisel, 15. oktoobril, et Viimsi Artiumis suurem publik uuele tundelisele rännakule kaasa haarata.

“Paljud teist ehk teavad, aga kui asusin aastaid tagasi Kalana rannas luuleridu kirjutama, siis tekkis minus tugev tunne, et sõnu hakkavad saatma ka helid. Alguses see ärritas mind - ma ei ole ju muusik. Aegamisi harjusin selle mõttega ning hakkasin otsima inimest, kes aitaks mul luuleridade kõrvale muusika vormistada. Olles ühismeedias sõna lendu lasknud, võttis minuga ühendust Maris Pihlap, teadmata, mida me täpsemalt looma hakkame.” Nii tutvustaski Elina tekste ja mõtet Eesti noorele ja andekale muusikule Maris Pihlapile. Koos arendati projekti muusikalist poolt salaja aasta aega. “Helides põimuvad meditatiivsemad sõnakompositsioonid ja jutustused nii elektroonilise muusika kui akustiliste pillidega. Sisekaemuslikest paladest elusuvve kihutava tantsumuusikani,” kirjeldab Elina värsket loomingut.

Elina esimene bestseller “Lukuga Päevik” tõusis 2018 aastal Rahva Raamatu Top1 teoseks ja müüs läbi mitmeid tiraaže, selline edu luuleraamatu puhul oli erakordne. Esimene omataoline kogumik toona. Isiklik, aus, vahetu - öeldi esikteose kohta. Teine raamat jätkab sealt, kus toona naiseks kasvamine pooleli jäi. Lühemate ridade kõrvale on sündinud filosoofilised arutlused ja seisundisõnastused, mis poeetiliselt lugeja siseilma rändama kutsuvad. “Kuu Luul” on justkui kaheosaline postkaart tulevikuminale, et tagasi vaadata inimkogemusele naisena. Sügav, otsekohene, müstiline, tabav. Rännak inimhinge.

Piletid sügisesele kontserdile saadaval Ticketeris!