HELEN ADAMSONI nipid, kuidas pesta ja föönitada juukseid

Kui tihti tohiks juukseid pesta? Kas föönitamine on üldse hea mõte? Kui kaua peab juuksebalsamit peas hoidma? Nendel teemadel on räägitud palju ning räägitakse ka tulevikus - infot on nii tohutult palju, et vahel võtab see lausa nõutuks. Selge see, et iga naine tahaks omada kauneid ja terveid kiharaid! 

Kui tihti tohiks juukseid pesta? Kas föönitamine on üldse hea mõte? Kui kaua peab juuksepalsamit peas hoidma? Nendel teemadel on räägitud palju ning räägitakse ka tulevikus – infot on nii tohutult palju, et vahel võtab see lausa nõutuks. Selge see, et iga naine tahaks omada kauneid ja terveid kiharaid! 

Uurisime lauljatar Helen Adamsoni käest, millistest juuksepesureeglitest tema kinni peab ja kui palju ta neid üldse järgib.

Helenil on kadestamisväärselt pikad ja ilusad blondid juuksed ning ühtegi ekstreemset võtet ta nende hooldamisel ei kasuta. “Mina pesen oma juukseid nii tihti kui vaja ja praegusel ajal juhtub seda vahel lausa iga päev. Keskmiselt pesen juukseid viis kuni seitse korda nädalas ja alati kasutan nii šampooni kui ka palsamit. Kui pea on šampooniga puhtaks pestud, teen juuksed rätikuga kuivemaks ning seejärel kannan palsami juustele. Seda õpetas mulle kunagi üks juuksur – läbimärgadesse juustesse palsami panek on suhteliselt mõtetu, sest palsam ei saa toimida nõnda, nagu peaks. Seda, kui kaua palsam juustes on, ma ei järgi ja midagi hullu sellest juhtunud ei ole,” räägib Helen.

Kui juuksed pestud, kannab Helen juukseotstele alati õli. “See tõesti teeb juukseotsad pehmemaks ja juukseotsad lõhenevad vähem.”

Mis aga föönitamisse puutub, siis Helen on seda kasutanud viimased kuus aastat. “Enne föönitamist panen juustesse kuumakaitset ja seejärel lihtsalt föönitan juuksed kuivaks. Kasutan fööni alati peale juuste pesemist ja kuumakaitset samuti,” tõdeb Helen.

Juukseid tuleb pesta nii tihti kui vaja ja muidugi on parem, kui neid pigem harva pesta, ent tegelikult ei riku see juukseid! Vähemasti mitte nii, nagu näiteks need ekstreemsused, mida Hollywoodi staarid oma kiharatega teevad!

Karin Karu