Helena-Reet Ennet gripivaktsiinist: see teebki lapsed haigeks!

Helena-Reet Ennet gripivaktsiinist: see teebki lapsed haigeks!

Sügis on käes ning peagi saab aktuaalseks teemaks ka gripi vastu vaktsineerimine – kas olla selle poolt või vastu? On neid, kes leiavad, et gripivaktsiin võib olla ohtlikum kui gripp ise ja neid, kes absoluutselt igal aastal nii iseennast kui ka oma lapsi vaktsineerida lasevad.

Sügis on käes ning peagi saab aktuaalseks teemaks ka gripi vastu vaktsineerimine – kas olla selle poolt või vastu? On neid, kes leiavad, et gripivaktsiin võib olla ohtlikum kui gripp ise, ja neid, kes absoluutselt igal aastal nii iseennast kui ka oma lapsi vaktsineerida lasevad.

Ajakirjanik Helena-Reet Ennet, kes kasvatab kaht kooliealist tütart, ei ole mitte mingi hinna eest nõus laskma oma lapsi vaktsineerida. Miks ta sellise seisukoha võtnud on ja kui tihti tema lapsed tavaliselt haigeks jäävad, sellest rääkisime allpool lähemalt.

Ohmygossip veebisaitide peatoimetaja Helena-Reet elab põhimõtte järgi, et gripivaktsiinist tuleb hoiduda. “Mina ei ole nõus iseendale ega ka oma lastele vabatahtlikult viirust sisse süstima ja seda see gripivaktsiin ju on. Kõik, keda tean, on peale gripisüsti just haigeks jäänud ja ma ei imesta! Terve organism kaitseb end ise viiruste eest! Minu lapsed on sünnist saadik maal elanud, elame Sakus puhta looduse vahel puumajas, kus on metsad, aasad, suur aed, oma puuviljad, marjad. Meil ei ole mingeid üleliigseid elektrijuhtmeid, betooni, autode heitgaase ega kemikaale ning tõenäoliselt just tänu sellele on lapsed ka terved nagu purikad,” ütleb Helena-Reet ning lisab veel: “Mis puutub kohustuslikesse vaktsiinidesse, mida juba väga varakult, sünnijärgselt ja esimesel aastal tehti, siis need said meil tehtud, ent päris kindlat seisukohta pole ma suutnud nende suhtes võtta – oli see nüüd vale või õige. Ma ei muretse ka selle pärast, kui laps pole tuulerõugetes olnud ning ei torma seda “meelega püüdma”. Ise oma last haigeks ei tee! Rääkimata mingitest MMS-sodidest ja muidu kontrollimata potsikutest – loen alati, mida mingi asi sisaldab,” tõdeb ta.

Helena-Reet ütleb, et tema lapsed on haruharva tõbised. “Mitte kordagi pole kumbki laps tõsiselt haige olnud, vaid paaril korral on nohu ja mingi kõhuviirus olnud ja see on ka kõik. Minu lapsed veedavad palju aega õues ning söövad enamasti meie enda aia saadusi.”

Kusjuures Helena-Reeda aiast võib tõepoolest väga palju värsket kraami leida. “Meil on kasvuhoone tomatite-kurkidega, tikrid, erinevad sõstrad, vaarikad, maasikad, rabarberid, õunapuuaed ja üks Eesti suurimaid astelpajuistandusi. Samuti kasvatan ürte, maitserohelist ning kuivatan oma piparmünti, kummelit, vaarikavarsi, pärnaõisi ja muud head, et talvel teed teha.”

Poodi satub Helena-Reet pigem harva. “Ostan viimasel ajal poest aina vähem, sest isegi paljukiidetud ökotooted võivad vahel parajaks sodiks osutuda. Kui tahad toote kvaliteedis kindel olla, siis kasvata ise! Püüdlen sinnapoole, et ostan ka munad ja piima kohalikelt talunikelt. Ma olen kindel, et 90% inimeste haigustest, depressioonist ning muredest on seotud sellega, et inimesed on kaotanud sideme loodusega. Praktiliselt kõik, mida tarbitakse, on tehis, imporditud ning täis säilitusaineid ja keemiat. Täiesti jube!” tõdeb Helena-Reet.

Kuidas sina gripivaktsiini suhtud?

Karin Karu