Reklaam sulgub sekundi pärast

INIM-BARBIE ÕPETUS: kuidas naised sööma peaksid

Silmatorkava figuuriga Anne Smith Aaslaid, kes viimastel aastatel on Eesti sotsiaalmeedias tuntust kogunud kui Eesti esimene inim-Barbie, on oma kehakaaluga aastaid kimpus olnud. Just välimus on tema jaoks alati esmatähtis olnud ning sellest tulenevalt pole ka imestada, miks ta toitumisele rohkem tähelepanu pöörata soovib.

Silmatorkava figuuriga Anne Smith Aaslaid, kes viimastel aastatel on Eesti sotsiaalmeedias tuntust kogunud kui Eesti esimene inim-Barbie, on oma kehakaaluga aastaid kimpus olnud. Just välimus on tema jaoks alati esmatähtis olnud ning sellest tulenevalt pole ka imestada, miks ta toitumisele rohkem tähelepanu soovib pöörata.

Oma viimases blogipostituses kirjutab Anne toitumisest ning jagab soovitusi ka teistele. Naine soovitab kohvikus ja baarides söömas käimise asemel kulutada rohkem raha kvaliteetsele toidule ning rämpstoidu võiks üldse ära unustada. "Tegelikult on meil siin kodumaal Eestis juurviljad üsna soodsad ja ise toitu tehes ka kallimast toorainest tuleb oluliselt soodsam kui rämpstoitu või baarides, restodes, kohvikutes einestades."

Vabandus, et kvaliteetne toit on kallis, on inim-Barbie sõnul naeruväärne ning kokkuvõttes ei ole mõtet hakata otsima vabandusi, miks menüü on ebatervislik. "Millegipärast on madala enesehinnanguga ka vahel selline tunne, et ei väärigi head toitu ja leiad endale miljon vabandust, et miks kvaliteetset toitu mitte tarvitada. Kõige popim neist on see, et kvaliteetne tooraine on kallis. Mul näiteks on igakuine toidukulude eelarve ning see on ilmselt paljude inimeste jaoks müstiliselt suur. Miks? Sest ma olen harjunud öko ja muid selliseid tooteid ostma ning väärtustan kvaliteeti. Normaalne on tõsta toidukulusid eelarves ja pigem muid kulusid kärpida, sest see, mis me suust sisse ajame, mõjutab meie enesetunnet, tervist," tõdeb ta.

Selle asemel, et raha kosmeetikale ja muule sarnasele kulutada, soovitab Anne hoopis toidu jaoks rohkem raha kõrvale panna. "Tihti on nii, et vingutakse, et normaalse toidu jaoks raha pole ja siis ostetakse hunnik muud pigem ebavajalikku kraami. Nagu näiteks käekotte, riideid, mida tegelikult vaja pole, kosmeetikat, mida mitte kunagi lõpuni ei tarvitata ja muid emotsioonioste."

Loe täispikka blogipostitust siin

Kui palju sina raha toidule kulutad?