JULM PETUSKEEM: missivõistluste korraldaja petab eestlannadelt raha välja?

JULM PETUSKEEM: missivõistluste korraldaja petab eestlannadelt raha välja?

Kas tõesti on võimalik, et Missis Estonia korraldaja Ireni Erbi (enne Irina Gorlova) petab missikandidaatidelt raha välja? Kolmapäevases “Pealtnägijas” said sõna kolm Tallinna kaunitari, kes kõik tunnevad, et Ireni on neilt raha välja petnud. Ärinaine Ljudmilla Karpikova, juurat tudeeriv Anna Mikkonen ning Marta, kes töötab ametnikuna ega soovinud sellest tulenevalt antud loos enda nime ja näoga esineda, ütlevad, et nad on kõik Ireni Erbi petuskeemi ohvrid. 

Kõik kolm neiut rääkisid, et esmalt tuli neid raha välja käia vahemikus 1000-2000 eurot, sest Ireni Erbi sõnul on rahvusvahelistel võistlustel osalemine tasuline üritus. Marta maksis Erbile 1200 eurot, Karpikova 1400 eurot ja Mikkonen 1900 eurot.

Kui neiud aga võistlustele kohale jõudsid, selgus, et neid ei ole võistlustele isegi registreeritud ning osalemistasu oli samuti maksmata. Ireni vabandas end välja öeldes, et ta ei jõudnud õigel ajal makset teha, kuid siiski said need hilinemisega tehtud. Seejärel aga tuli välja, et suur osa Irenile makstud rahast ei olnudki mõeldud reisikulude katmiseks, vaid ta võttis suure osa rahast lihtsalt endale niiöelda vahendustasuks.

Marta ütles “Pealtnägijas”, et tema silmis on selline käitumine vargus. Antud hetke seisuga on Mikkonen probleemiga juba kohtusse pöördunud ning teised kaks neiut plaanivat samuti kaebuse esitamist, kuigi nad arvavad, et seda raha, mis Irenile makstud sai, nad enam tagasi ei saa.