KATRIN SISKA PALJASTUS: olen kogenud kõvasti nii valu kui ka rõõmu

KATRIN SISKA PALJASTUS: olen kogenud kõvasti nii valu kui ka rõõmu

Kunagise menubändi Vanilla Ninja lauljatar Katrin Siska on tänaseks oma elus uue lehekülje pööranud ning tunnistab, et ta on õnnelikum kui kunagi varem. Viimase kümne aasta jooksul on Katrini elus nii mõndagi juhtunud ning seda nii heas kui halvas mõttes – muutused on olnud kardinaalsed, nagu ta ise ütleb…

Kunagise menubändi Vanilla Ninja lauljatar Katrin Siska on tänaseks oma elus uue lehekülje pööranud ning tunnistab, et ta on õnnelikum kui kunagi varem. Viimase kümne aasta jooksul on Katrini elus nii mõndagi juhtunud ning seda nii heas kui halvas mõttes – muutused on olnud kardinaalsed, nagu ta ise ütleb…

Katrin avas veebruari lõpus uue Facebooki lehe “Katrin Siska Power of Life”, kus ta kirjutab meditatsioonist, oma kehaga sõbrakssaamisest ja sellest, mil moel on oskus oma keha kuulata seotud välimuse ja tervisega.

Kuid mis on Katrini elus viimase kümne aasta jooksul muutunud? “Selle ajaga on tohutult palju asju minu elus juhtunud. Kahel käelgi ei jaksaks üles lugeda kõiki sündmusi, mis on minu maailmas nii-öelda kardinaid eest ära tõmmanud ja mind kardinaalselt muutnud. Kogesin kõvasti nii valu kui ka rõõmu. Varem oli mul kombeks kõik negatiivsed asjad enda sees hoida ja vaikselt, nagu kass, omaette kuskil toanurgas õnnetult kükitada, kuni tuju paremaks läks. Mõnikord mossitasin sedasi mitu päeva! Teiseks mõtlesin tihtipeale üle. Selline mulje jäi, nagu oleksin meelega seda valu otsinud-loonud ja siis selle sees nagu kuumal pannil ennast küpsetanud. Sellest ülemõtlemise jamast sain ma lõplikult lahti alles nüüd, ühel Pariisi rahvusvahelisel koolitusel,” tunnistab Katrin ja lisab veel, “hakkasin kõigest sellest negatiivsest tasapisi lahti saama, kui mõistsin, et ma pean õppima iseendaga rääkima ja ennast kuulama. Rääkimine on väga oluline.”

Positiivseid muutusi on Katrini elus toimunud palju. “Leidsin oma unistuste elukaaslase, proovisin kätt poliitikas ja kultuurikeskuse direktorina, mänedžeri ja DJ-na, õhtujuhi ja peokorraldajana, fotograafi ja moebrändi promootorina, sain suurepärase poja emaks ja läbisin meeletul hulgal põnevaid ärialaseid ning vaimseid koolitusi Eestis ja välismaal, mis kõik kokku on toonud mind tänaseks sellesse punkti, kus ma hetkel olen – jälle uutmoodi alguses,” tõdeb ta.

Katrin elab ühe päeva korraga. Ka seda, mida ta näiteks täna aasta pärast teeb, naine ette ei tea ja ei tahagi teada. “Tagasi vaadates on viimased kümme aastat minus elus hästi huvitav teekond olnud, mille puhul ma kunagi päris täpselt ei teadnud, mis järgmisena juhtuma hakkab. Ma lihtsalt valisin suuna ja hakkasin astuma. Ja kui ma nüüd päris ausalt ütlen, siis ma ei tea ka täna öelda, mis minu elus näiteks juba aasta pärast toimub! Et kus ma olen ja mis ma teen… Aga just see mulle pööraselt meeldibki.”

Olles ise pika teekonna läbi teinud, tahab Katrin aidata ka neid, kes alles alustavad seda teekonda. “Aitan inimestel leida iseennast ja teen maailma eri paigus individuaalseid elumuutvaid teraapiasessioone. Inimesed tulevad murega ja lahkuvad õnnelikuna! Kellel on puudu inspiratsioonist või kuskilt valutab, kes ei leia armastust või on tööalaselt kimpus, kes ei suuda kaalu korda saada või on mõni sõltuvus, unehäired või keskendumisprobleemid jne. Teadvelolek on igal juhul vōtmesõnaks,” räägib ta.

Elu tuleb elada täiega ja see on kõige olulisem. “Mis iganes ka ei juhtuks, elada tuleb täiega. Olgu see hea või halb, aga elu peab olema huvitav ja tooma kaasa põnevaid kogemusi, teadmisi, oskusi, tutvusi. Kõike, mida maailmal meile pakkuda on. Ma elan nii, et kui mind homme enam ei oleks, saaksin ma tagasi vaadata ja öelda: “Aitäh! Megakift oli!”. Elu on elamiseks.”

Loe ka Katrini viimast Facebooki postitust siin

Karin Karu