Me kasutame küpsiseid. Need aitavad meil teid meeles pidada!
Saan aru
Mis on küpsised?

Kolmapäev, 28. juuli

Maasika, Vaarika 

Telesaated
tv3
TV3
Lisaks..
tv6
TV6
Lisaks..
3plus
3+
Lisaks..
Jälgi meid:

KOHUTAV: KIRJASTAJA TIINA RISTIMETS langes vihase hundikoera hambusse

KOHUTAV: KIRJASTAJA TIINA RISTIMETS langes vihase hundikoera hambusse

Avalikus kohas ei tohi oma koeral lasta lahtiselt ringi joosta isegi siis, kui tegu on inimsõbraliku koduloomaga, sest me keegi ei tea, mis neid ärritada võib ning tagantjärgi tarkus siinkohal enam ei aita. Tuntud kirjastaja Tiina Ristimets langes paar päeva tagasi oma tavapärast jalutuskäiku tehes suure hundikoera hambusse ning haav tuli kokku lappida EMO’s.

Avalikus kohas ei tohi oma koeral lasta lahtiselt ringi joosta isegi siis, kui tegu on inimsõbraliku koduloomaga, sest me keegi ei tea, mis neid ärritada võib ning tagantjärele tarkus siinkohal enam ei aita. Tuntud kirjastaja Tiina Ristimets langes paar päeva tagasi oma tavapärast jalutuskäiku tehes suure hundikoera hambusse ning haav tuli kokku lappida EMOs.

Tiina tegi oma läbielamistest postituse ka Facebooki lehele, et hoiatada teisigi inimesi, kes värskes õhus jalutamist armastavad. “Tegin eile 16.30 ajal Lohusalu–Meremõisa rannalõigul oma tavapärast jalutuskäiku. See on mu üks lemmikrandasid, kus käin üksi või lastega üsna tihti,” ütleb ta.

Hetk hiljem tuli naisel end aga suure hundikoera hammaste vahelt päästa. “Kui olin jõudnud Meremõisa randa, nägin kaugel kahte inimest, kellega oli koos suur hundikoer. Jalutasin rahulikult rannal edasi. Järgmisel hetkel kargas see koer püsti ja tormas minu poole. Kui sain aru, et ta mind ründab, oli mu ainuke mõte, et jumal tänatud, et mu väikest poega kaasas pole. Koer kargas mulle jalga. Tulemuseks olid katkised riided ja verised kihvajäljed minu jalas. Olin täiesti šokis. Lisaks valule ja hirmule olin täiesti segaduses, et selline asi ka päriselt toimub,” kirjeldab Tiina temaga toimunud vahejuhtumit ning tõdeb, et tegu on avaliku rannaga, kus jalutavad ja mängivad ka väikelapsed.

Koera omanikest oleks võinud arvata, et nad olid samuti šokis ja teevad kõik, et naisega kõik korras oleks, ent nii see polnud. “Mind rünnanud koera omanikud püüdsid pärast minu ründamist koera kinni. Minu küsimusele, miks selline koer, kes on ründeohtlik, on rannal lahti, vastasid nad, et tegemist on väärkoheldud koeraga. Lisaks ütlesid nad, et koer ründas sellepärast, et ma jalutasin koera poole,” meenutab Tiina ja lisab veel, “üks koeraomanikest vaatas mu lõhkist jalga ja ütles: “Oh, pole midagi, haavad pole sügavad.” Nad ei vabandanud ega pakkunud abi.”

Tiina ei tahtnud asja nii jätta ning uuris välja koeraomaniku nime ja tegi temast ka pilti ning tänaseks on ka politseile avaldus tehtud. Senimaani ei suuda ta aga uskuda, kuidas on üldse võimalik, et inimesed lasevad oma suurel koeral vabalt liikuda paigas, kus on väikesed lapsed. Olukord oleks võinud lõppeda palju kohutavamalt. “Mis saab siis, kui koer ründab jälle ja seekord on ohvriks näiteks mõni laps, kes taolisest traumast ei pruugi välja tulla kogu elu. Ma ei süüdista koera, ta oli ilmselgelt vales kohas ja valede inimeste käes. Ma tahan tunnustada kõiki koeraomanikke, kes avalikes kohtades oma koertega käies arvestavad teiste inimeste ja oma koera eripäradega. Räägin seda lugu neile, kes seda ei tee. Palun mõelge, enne kui oma ettearvamatu koera avalikus kohas lahti lasete. “

Tiina jalahaav tehti korda ning turvalisuse mõttes sai ta ka teetanusesüsti, ent emotsionaalselt võtab antud olukorrast toibumine ilmselt isegi kauem aega.

Loe täispikka postitust Facebookis siin