KOLME LAPSE EMA KRISTIINA AIGRO: vaatan imetavaid emasid väikese kadedusega

10 kommentaari
KOLME LAPSE EMA KRISTIINA AIGRO: vaatan imetavaid emasid väikese kadedusega

Eksmiss ja uudistesaatereporter Kristiina Aigro sai eelmise aasta 23. detsembril imearmsa pisitütre emaks ning nüüd kasvab tema ja ärimehest abikaasa Aivari peres kolm last – pojad Airon Kindlus ja Charlton Leonhard ning neljakuune tütar Alexandra Amelie. 

Eksmiss ja uudistesaatereporter Kristiina Aigro sai eelmise aasta 23. detsembril imearmsa pisitütre emaks ning nüüd kasvab tema ja ärimehest abikaasa Aivari peres kolm last – pojad Airon Kindlus ja Charlton Leonhard ning neljakuune tütar Alexandra Amelie. 

Kolme lapsega toimetamine pole lihtne, eriti veel siis, kui noorim neist on alla aastane. Kristiina tõdeb, et beebi esimene elukuu ongi kõige keerulisem. “Esimesel elukuul laps sööb iga paari tunni tagant nii öösel kui päeval. Kolme kuuga tekitab tavaliselt beebi juba oma rütmi ja vastavalt sellele on vôimalik oma elurütmi sättida. Alexandra on eriliselt hea magaja, tänaseks magab öösel kümme tundi ja sööb korra. Loomulikult on ka unetuid öid, kui beebi tujukam ja vajab suuremat tähelepanu,” tõdeb ta ja lisab, “kolmanda lapsega on mul juba kogemustepagas piisavalt suur, et ma ei ehmata enam iga pisiasja peale ära ja olen üldse palju rahulikum.”

Kõigil pereliikmetel on oma ajagraafik, mille järgimine pole sugugi lihtne. “Selles môttes on tõesti pisut keeruline, et vanem poeg käib koolis, noorem poeg lasteaias ja beebi on kodune. Kõigil omad kindlad graafikud, trennid, teatriskäigud, erinevad ärkamised ja uneajad, mille kokkusobitamine on aeg-ajalt päris keeruline.”

Lapse saamisega ei saa üle ega ümber beebikilodest. Kuidas Kristiina sellesse suhtub ja kas ta üldse muretseb lisakilode pärast? “Eelmistel kordadel kadus mõni lisandunud beebikilo iseenesest paari kuuga. Seekord tuleb rohkem vaeva näha ja enda jaoks rohkem aega leida. Beebikilosid on üle veel suurem kogus, kuid see on hetkel teisejärguline kõikide muude kohustuste juures.”

Lapse imetamine on iga ema enda valik ning siinkohal tõdeb Kristiina, et temal kahjuks piima napib. “Kahjuks kuulun mina nende emade hulka, kellel piima napib. Vaatan alati imetavaid emasid väikese kadedusega, sest rinnaga toitmine ei ole mitte ainult kasulikum lapsele, vaid ka kordades mugavam emale. Pudelitega toitu soojendada, mõõta vajalikud kogused ja desinfitseerida lutte on ikka oluliselt aeganõudvam ja vajab pidevalt pikalt etteplaneerimist,” möönab ta.

Milline beebi on Alexandra Amelie? “Amelie on väga armas, rahulik ja heasüdamlik beebi. Naeratab kilgates kõigile suurelt ja nutt tikub peale ainult väga harvadel juhtudel.”

Sel pühapäeval on emadepäev ning Kristiina ja tema abikaasa Aivari peres on seda alati eriliselt tähistatud. “Seekord tähistame emadepäeva perekeskselt juba üheteistkümnendat korda ja suur õnn on olla emaks kolmele lapsele. Olen teinud eraldi karbi, kuhu aastate jooksul olen kogunud laste tehtud nii pärlitest kui paberist valmistatud ehtekollektsiooni, küünlajalad, ehtekarbid, endast joonistatud portreed, kaardid ja laste kirjutatud luuletused. Emadepäeva hommikul toovad lapsed koos abikaasaga kandikuga kohvi voodisse. Iga laps on valinud ise lilled, mida kinkida, ja joonistanud alati ise kaardi. Eks teinekord tuleb silmad kinni hoida ja oodata, kuni lastel kõik ettevalmistused tehtud ja lõpuks uks avatakse. Väga armas on kuulata, kuidas nad omavahel arutavad, kes esimesena uksest sisse tuleb ja mis järjekorras midagi teha,” naerab Kristiina.

Pisibeebi ja õnnelik ema! Foto on tehtud 2015. aasta detsembris, mõned päevad peale Alexandra Amelie sündi.