KRISTIINA OJULAND ja Raimo Kägu oleksid lapse saanud!?

KRISTIINA OJULAND ja Raimo Kägu oleksid lapse saanud!?

Endine poliitik Kristiina Ojuland rääkis kolmapäeval eetrisse jõudnud “Pealtnägija” saates avameelselt teemal, millest väga ei räägita ning selleks on surrogaatemadus. Kristiinal ei ole lapsi, ent ta tõdeb, et kui Eestis oleksid lood teised ning surrogaatemadus oleks seadusega lubatud, oleks ka tema võinud lapsi saada.

Kristiina usub, et kui surrogaatemadus Eestis seaduslikuks muuta, aitaks see kindlasti ka meie demograafiaprobleemi lahendada. “Kui Eestis oleks olnud surrogaatemadus lubatud, oleksin võinud surrogaatema abil lapsi saada. Surrogaatemadus on kindlasti üks lahendusi Eestis demograafiaprobleemi lahendamiseks,”tõdeb Kristiina ja lisab: “Surrogaatemadus peaks olema lausa riiklikult toetatud. Mitte, et see oleks inimkaubandus, nagu praegu seda deklareeritakse, vaid vastupidi, seda tuleb näha positiivse võimalusena Eesti kodanike arvu kasvatamiseks,” kommenteerib Kristiina. 

Kristiina ja tema elukaaslane Raimo Kägu oleksid seega võinud ka ühiseid lapsi saada, kuid seadus tänasel päeval Eestis surrogaatemadust paraku ei toeta ega luba.