KUIDAS KOMMENTEERIVAD KUULSAD EESTI KAUNITARID oma selfie-vaimustust?

7 kommentaari
KUIDAS KOMMENTEERIVAD KUULSAD EESTI KAUNITARID oma selfie-vaimustust?

Viimastel aastatel on inimesed üha enam hakanud endast selfiesid klõpsima. Sellest pilditrendist on märkamatult saanud kui eluviis. Selfie’sid armastavad teha ka nii välismaised staarid kui paljud Eesti kuulsused. Uurisime neljalt selfie’dega sina peal olevalt naiselt, kuidas täpsemalt suhtuvad nemad sellesse kulutulena kultust koguvasse pilditrendi.

Viimastel aastatel on inimesed üha enam hakanud endast selfie‘sid klõpsima. Sellest pilditrendist on märkamatult saanud kui eluviis. Selfie’sid armastavad teha nii välismaised staarid kui ka paljud Eesti kuulsused. Uurisime neljalt tuntud Eesti naiselt, kuidas täpsemalt suhtuvad nemad sellesse kulutulena kultust koguvasse pilditrendi.

 

Grete Klein 

Kui peaksin protsentuaalselt ütlema, siis võttes näiteks minu Instagrami piltide osakaalu, on see umbes 60–40 just selfie’de kasuks. Tihtipeale on palju lihtsam endast ise mõni hetk, just oma õige nurga alt, pildina jäädvustada. Selfie’de tegemine ei ole edevus, vaid pigem mugavus. Ja loomulikult, kui juba telefonide külge on ehitatud ekraanipoolne selfie-kaamera, siis oleks ju lollus see võimalus kasutamata jätta! Nädalas mõned korrad teen ma selfie’sid kindlasti. Ma usun, et selfie’de tegemine võib olla trend, mis aastatega veelgi süveneb. Mulle endale tundub, et kui mõni aasta tagasi sellele kuidagi veidralt vaadati, siis nüüdseks on selfie kujunenud täiesti normaalseks pildistamisviisiks. Ärme unusta, et kuulus selfie’taja Kim Kardashian pani enesepildistamise oma raamatuga „Selfish” lausa raha teenima.

Tuuli Rand

Ma pole kõige suurem n-ö üksi selfitaja. Mulle meeldib selfie’sid teha, aga siis, kui on tõesti mingi tore hetk või sõpradega on mingi hea energiaga koosviibimine olnud. Tahan alati jäädvustada just neid hetki, et siis pilte vaadates saan heldimusega meenutada, kui hea tunne see oli, kui mul nii toredad inimesed ümber olid. Aga vaikselt õpin seda selfie-asja, aga tunnen, et päris level Kylie Jenner pole. Eile just oli tore koosviibimine ja tõesti oli lõbus. Kohe uksest sisse astudes sattusin Hooligan Hamleti gängi juurde ja nad on nii toredad, siirad inimesed, ja tõesti, mul oli nii lõbus nendega ning õhtu lõpus tundsin, et oh… Seda ma tahan jäädvustada!

Karin Karu

Mis asi on selfie? Tegu on inimese n-ö minapildiga ja iseenesest võib selfie tegemine isegi kasulikuks osutuda – juhul kui sa teed endast ilma meigita selfie’sid ehk siis sa oled pildil täpselt selline, nagu sa tegelikult välja näed. See toob sind tagasi reaalsusesse ja sa õpid iseennast paremini tundma ja sul kaob vajadus näha välja samasugune nagu ajakirjade kaantel olevad photoshop’itud staarid. Sa õpid ennast armastama sellisena, nagu sa oled – sa oled ainulaadne ja eriline. Selfie’de tegemine näitab loomulikult ka seda, et sa oled edev ja selles pole mitte midagi negatiivset.

Madli Vilsar

Teen selfie’sid põhiliselt siis, kui mulle on tehtud või olen ise endale teinud mingi eriti mõnusa meigi. Kuna olen ka ise alles alustav meigikunstnik ja harjutan palju enda peal, siis selfie’de järgi on väga hea pärast vaadata, kas peaks midagi parandama või muutma jne ja kui kedagi võtta pole, kes pilti teeks, siis ju jube hea ise klõps ära teha ja ei pea mehele närvidele käima, et kallis, tee minu meigist pilti. See oleks talle ilmselt veel tüütum. Ma arvan, et trendiks on saanud see selle tõttu, et ise tunnetad kõige paremini oma näojooni ja mis nurga alt sa kenam oled. Ma arvan, et kõik on vähemalt korra oma elus tundnud seda, et kui lased kellelgi suvalisel (mitte fotograafil) pilti teha, siis ükskõik kuidas sa ka ei pinguta, ikka sulle pilt ei meeldi ja sa pole enda arvates ilus. Selfie’ga saab igaüks tabada ise oma head nurgad ja paljud on enda piltidega rohkem rahul, ju sellepärast see nii populaarne ongi. Ma arvan, et see ei lähe niipea veel üle! Juba vanasti tehti selfie’sid, aga kuna nüüd pole isegi kaamerat vaja, vaid lihtsalt telefoni, ning mida rohkem tehnika areneb, seda vingemaks ja paremaks need selfie’d lähevad.

Kommentaarid on antud ajakirja Buduaar talv 2016. 

Mida arvad sina selfie‘de tegemisest ning kui sageli end pildistad?