Reklaam sulgub sekundi pärast

10 SÜDAMLIKKU ELUÕPETUST ema Teresalt

Buduaari ajakiri

Monika Kuzmina

Foto: 123rf

Agnes Bojaxhiu ehk ema Teresa õpetused on läinud paljudele südamesse ning elanud edasi pikalt pärast teda. Siin on 10 tema südantsoojendavat õpetust.

Agnes Bojaxhiu, keda vanemad kutsusid hellitavalt Gonxha (õienupp) ja keda kogu maailm tunneb ema Teresa nime all, sündis 26. augustil 1910 Skopjes, praeguses Makedoonia pealinnas. Tema tegevus on leidnud laialdast tunnustust, kuid vaevalt on keegi lasknud kuulsusel ja tunnustusel end nii vähe mõjutada kui tema ise.

Preemiate ja auhindade nimekiri, mis ema Teresale osaks on saanud, on pikk: paavst Johannes XXIII rahupreemia (1971), Rahvusvaheline John F. Kennedy preemia (1971), Templetoni preemia (1973), Rahvusvaheline Albert Schweitzeri preemia (1975), Nobeli rahupreemia (1979).

Mother Teresa - *27.08.1910 - *05.09.1997 - Catholic nun of Albanian origin was born Agnes Gonxha Bojaxhio in today's Skopje.

1. Me ei pea tegema suuri asju, vaid väikeseid, aga suure armastusega.

2. Tõeline armastus seisneb eelkõige ligimese aitamises.

3. Peamine pole töö hulk, mida teeme, vaid armastus, mille töösse paneme.

4. Tähtis on jagada vabatahtlikult seda, mis meil on, ilma et ootaksime tänu oma suuremeelsuse eest.

5. Maailm hukkub lahkuse ja sõbralikkuse puuduses. Inimestel on armastuse põud, sest kõigil on nii kiire.

6. Me ei tohi kohut mõista, veel vähem hukka mõista. Me ei tohi öelda midagi sellist, mis teisi kahjustada võiks. Me ei tohi kedagi omavoliliselt hukka mõista.

7. Kui keegi juba sinu juurde tuleb, siis peaks ta lahkudes olema ilmtingimata õnnelikum ja tal peaks hakkama elus paremini minema. Igaüks peab märkama headust sinu näos, silmades, sinu naeratuses. Sõbralikkus on pühaduse eeldus.

8. Rõõmsameelsus on kõige alus. Rõõmsameelsus on märk suuremeelsusest. Rõõm on armastuse pesa, millega saab hinge paeluda. Rõõmul on enamasti selline süda, mis põleb armastusest. Oleme loodud maailma selleks, et rõõmu kanda.

9. Paistku headus sinu näost, sinu silmadest ja sinu tervituse soojusest. Olgu sul alati varuks rõõmus naeratus lastele, vaestele, kõigile, kes kannatavad ja on üksi. Ära anna neile üksnes abi, vaid ka oma süda.

10. Eilne kuulub minevikku, homne – tulevikku. Võimalik, et homset ei tulegi. Meil pole midagi muud kui tänane päev.