Reklaam sulgub sekundi pärast

10 VABASTAVAT MÕTET, mis inspireerivad elama kogu südamest

Buduaari ajakiri

Monika Kuzmina

Foto: 123rf

Toome Sinuni rahvusvaheliselt hinnatud koolitaja ja meele-keha tervendamise eksperdi Brandon Bays'i mõtted.

Brandon Bays avastas oma kutsumuse raske haiguse tõttu: 1992. aastal diagnoositi tal hiigelsuur kasvaja, millest sai alguse võimas eneseotsingu ja tervenemise teekond. Soovist oma elumuutvat tervenemislugu jagada, pani Brandon oma kogemuse kirja ja andis välja raamatu „Rännak”, millest sai rahvusvaheline bestseller. Ülemaailmsest huvist meetodi vastu kasvas välja seminaride sari ning neid viiakse läbi viiel kontinendil ja ligi 50 riigis.

Brandon Bays / Foto: Erakogu

1. Vabadus on meie saatus. Pole tähtis, kui noor või vana keegi meist on. Mingil moel tajume kõik, et meie sees on midagi suurt ja vaba. Meis on teadmine, et oleme suutelised ülevuseks ja salamisi igatseme kasutada oma tõelist potentsiaali ning lasta sellel täiel määral avalduda.


2. Ükski emotsioon ei kesta kauem kui paar silmapilku, kui olete tõesti autentne. Pole tähtis, mis emotsioon see on, pole tähtis, kui tugev see on. Kui olete tõeliselt ehtne, see tuleb ja läheb. Iga emotsiooni puhul lihtsalt peatuge, hingake ja olge kohal.


3. Mida rohkem võitlete, rabelete, püüdlete, püüate taibata või oma meelt sundida, seda kaugemale tõukate sellesama rahu, mida otsite. Alles siis, kui lastete enda lõdvestuses täielikult vabaks, muutub tõeline geenius ja loovus kättesaadavaks.


4. Ükskõik kui sügav ja raske on probleem või kui kaua oled pidanud sellega võitlema, on sul olemas võimalus täielikult vabaneda ja terveks saada. Kui oled valmis suunama oma armastuskiire sellele, mille üle sa endas uhkust ei tunne – osadele, mida sa ei aktsepteeri ega armasta, soovimatutele emotsioonidele, oma hinge hämaratele soppidele – ujutab armastus nad üle ja embab neid, kuni alles jääbki vaid puhas armastus.


5. Vabadust saab kogeda ainult mittekiindumise tühjuses: kui te pole kiindunud oma ideedesse, uskumustesse ja õpitud teadmistesse, kõigesse, mis on pelgalt meie mineviku tarbetust ballastist sündinud vaimsed konstruktsioonid ja mis võtavad meie tähelepanu ära sellelt, mis on alati olemas – käesoleva hetke värskuselt.


6. Tõeline julgus tähendab valmidust täiel määral kogeda seda, mida hetkel tunned. Sa võid küll proovida emotsioonide eest põgeneda, aga lõpuks saavad nad su ikkagi kätte. Ole valmis minema oma suurima hirmu juurteni, et kogeda oma tegelikku olemust, oma täielikku potentsiaali ja seda, kes sa tegelikult oled. Sa oled see, mida otsid.


7. Tänulikkus tõmbab magnetina ligi armu ja küllust. Tänulik süda tõmbab ligi seda, mille eest ta tänulik on – see on tänulikkuse magnet. Kui keskendume sellele, millega meid õnnistatud on, tõmbame rohkem õnnistust enda poole.


8. Tõeline andestamine on üks tervendavamaid ja vabastavamaid kingitusi, mida endale teha saame. Tea, et kõigel, mis su elus parasjagu toimub, on põhjus. Lihtsalt aktsepteeri elu nii nagu see on. Lõdvestu ja lase minna kõigil mentaalsetel konstruktsioonidel, mida su meel loob. Aktsepteerimine ja andestamine juhib sind eetiliselt õigete tegudeni.


9. Armastus on embus, mis on lõpmatu. See ei täida üksnes teid, vaid ka elu ennast. See on piirideta embus, mis on universumi struktuuriks ja seda ei saa jaotada inimese mõõtude järgi portsjoniteks, sest armastus on kõikjal. Armastus on nii tohutu, et hõlmab kogu elu.


10. On ainult see hetk ja tänu taevale – elu armastab teid piisavalt, et anda teile igal hetkel valikuvõimalus: kas järgin oma mõtteid, korraldan neile kena peo, annan neile oma energiat, tähelepanu, lisan neile värvi, maiku, vürtsi, teen nad kõik tähtsaks; või püsin nagu avatud taevas, panen tähele mõtteid, mis läbivad teadveloleku, ei omista neile tähtsust, tundes, et mul pole nendega mingit tegemist ning luban neil tulla ja minna? Avatud taevast ei huvita see, mis sealt läbi käib.