Reklaam sulgub sekundi pärast

PILK PEALE! SIMOONA & MIIKA tunnetest enne ühise etenduse esilinastust!

Free Flow Studio: Step Up (Miika ja Simoona)
Free Flow Studio: Step Up (Miika ja Simoona) — FOTO: Martin Kosseson

Simoona Peensalu (24) ja Miika Pihlak (25) jaoks ei ole lavalauad võõrad. Üheskoos Free Flow Production tiimiga on need kaks televaatajate meelt lahutanud kodumaa vaadatuimates ülekannetes nagu Eesti Laul, Uus Laul ja erinevad auhinnagaalad. Nüüd uurime 16.06 Tallinnas esilinastuva kogupere tantsuetenduse "Step Up - Tantsurevolutsioon" peategelaste Simoona ja Miika käest, milline ühe professionaalse tantsija päev õigupoolest välja näeb ja mida see endaga kaasa toob.

Simoona (Free Flow Studio)
Simoona (Free Flow Studio) — FOTO: Kaisa Nele Hendla

Simoona (Free Flow Studio), kes tegi enda karjäärivaliku juba 6-aastasena, on arvatavasti hetke üks silmapaistvamaid tantsijaid meelelahutusmaailmas. Tänaseks tõeliselt mitmekülgse tantsija oskused ei lõpe ühe, kahe ega ka kolme stiili viljelemisega. Nimelt saab 16.06 esilinastuvas tantsuetenduses laval näha 20+ tantsustiili ja ühe peategelasena teeb neist enamikes kaasa ka Simoona Peensalu. Kuidas selle kõigega toime tulla?

"Olin 6-aastane ja nägin telekast Eesti Meistrivõistluseid võistlustantsus. Teadsin juba siis, et tahan ka nii ilusates kleitides mööda põrandat liuelda. Praktiliselt paari päeva pärast olingi juba tantsusaalis oma esimesi samme tegemas. Nüüdseks on tants minu jaoks vabadus. Kohe algusest tõi see minu ellu midagi, mis on täiesti minu oma ja aastatega on see tunne ainult kasvanud. 

Ma saan tantsusaalis unustada kõik muud mured ja keskenduda endale ning sellele, mis on minu jaoks hetkel vajalik."

Miika (Free Flow Studio)
Miika (Free Flow Studio) — FOTO: Aleksander Eeri Laupmaa

Miika (Free Flow Studio) on seevastu suur iseõppija, kes enda "kodu" alles hilisemas elus leidis, ent nüüd tantsumaailma nippe ka enda vabakutselise näitleja ametis kasutab.

"Mälupildid sellest, kuidas pereliikmeid oma tantsimisega rõõmustasin (ja ühtlasi ka tüütasin) ulatuvad ikka väga varajasse lapsepõlve. Teadlikumalt hakkasin tantsimisega tegelema umbes põhikooli alguses, mil hakkasid mul tekkima ideed ka koreograafia loomiseks. Kuna olen pärit väikesest alevikust (Koeru, Järvamaa), siis polnud mul võimalust ühineda mõne tantsustuudio või grupiga, et kogenud treeneri käe all end arendada. Tugev tahtejõud ja ambitsioonid selle alaga seoses ei jätnud mulle muud valikut, kui tuli hakata end iseseisvalt treenima. Ja seda kuni gümnaasiumini, mil kolisin Tallinnasse, kus võimaluste spekter laienes oluliselt. Ja nii see ratas veerema läks."

Just Miika tegelaskuju silme läbi toimub ka 16.06 esilinastuv "Step Up - Tantsurevolutsioon" tantsuetenduse tegevus. Filmimaailmast on lavastuse sisu kõigile küll teada, kuid kuidas näeb seda etenduse peaosatäitja Miika Pihlak?

"Loomingulise inimesena pean oluliseks eneseteostust ja -väljendust, mis aitavad inimestel maandada pingeid, olla nähtav ja kuuldav, see on kõige truum viis suhtlemiseks ja mõttevahetuseks. Lisaks pakub mulle tohutut naudingut füüsiline koormus ja sellest tulenev füüsiline muutus - põnev on näha oma keha pidevalt arenemas.

Kui sa ei ole kuigi hea sõnasepp või suhtleja, siis jäävad tõelised emotsioonid ja tunded lõksu. Kui neid liiga palju koguneb, võib järgneda plahvatus - tantsimine on aga kõige ohutum viis, kuidas end välja elada ja vabastada, olgu sa 5 või 55 aastane."

Free Flow Studio: Step Up (Miika ja Simoona)
Free Flow Studio: Step Up (Miika ja Simoona) — FOTO: Martin Kosseson

Kui tihe on proovide graafik enne esietendust?

Simoona: "Tantsimine moodustab praegusel hetkel ikka väga suure päevast. Hommikuid alustan tantsijatele mõeldud jõutreeninguga, sealt liigun tavaliselt kas ise trenne andma, tantsutunde võtma või esinemistega seotud proovidesse. Vahepeal venivad proovid hiliste õhtutundideni ja koju jõudes ongi aeg magama minna, et uuel päeval jälle otsast alustada, aga see kõik on seda väärt! Reede ja laupäeva õhtud on ka hetkel sisustatud esinemistega erinevatel väiksematel ja suurematel üritustel."

Ka Miikat võib käesoleval perioodil leida pea ainult proovisaalidest, võtteplatsilt või lavaproovidest. 

See, et noortel käed-jalad tööd täis on, pakub meile vaid suurt rõõmu ning soovime neile tuult tiibadesse!

Kes ise tantsima ei kipu, see on oodatud koos perega osa saama kogupere tantsuetendusest "Step Up - Tantsurevolutsioon" juba 16.06, Tallinnas, Salme kultuurikeskuses. 

Lavastus: Alice Aleksandridi (Free Flow Studio tegev- ja kunstiline juht). Etendusele saadaval piiratud arv pileteid!

Osta pilet SIIT!