Reklaam sulgub sekundi pärast

Reiu jõel esitletakse uudset tehisintellekti ja tähistatakse Eesti taasloomist Kristjan Järvi kontsert-etendusega

"Meelte Videvik" — FOTO: Sunbeam Productions

Kristjan Järvi ja Pärnu linna eestvedamisel toimub 18. augustil Pärnus Reiu jõe ääres Eesti taasiseseisvumisele pühendatud tasuta müstiline kontsert-etendus "Meelte Videvik".

"Meelte Videvik" — FOTO: Sunbeam Productions

Reiu vabaõhulaval Paikusel saavad külastajad nautida katkematut muusikalist rännakut, mida loovad Kristjan Järvi orkester, Oopus, Raul Ojamaa ja Kadri Voorand. Muusikalist elamust rikastab valgusetendus ja jõele kuvatav hologramm, videokunstnik Alyona Movko-Mägi juhatusel. 

Sündmus ei piirdu vaid muusikaga, vaid toob kaasa ka tehnoloogilise läbimurde. “Meelte Videvik” esitleb esmakordselt tehisintellekti Estoniia, mis on loodud süvendama ja edastama Eesti kultuuri ning identiteeti tehisintellekti kaudu. Peatselt valmiva tehisintellekti idee autor on Kristjan Järvi ning on sündinud EAS-i eestvedamisel.

Estoniia.ai aitab avastada iseenda ja ühiskonna lõputuid võimalusi, on inimese kaaslane, teejuht, parim sõber ja muusa. See on sündinud paljude inimeste koosloomes ning sümboliseerib Eestimaa looduse ja tehnoloogia harmoonilist seotust,“ kirjeldab tehisintellekti olemust sündmuse eestvedaja ja Estoniia idee autor Kristjan Järvi.

Programm hõlmab laialdasi tegevusi maailmaavastajatest noortele, kirglikele kodumaalastele, tehnoloogiahuvilistele, muusikanautlejatele, toidugurmaanidele ja silmipimestavat ajaviidet elamuse otsijatele.

"See kontsert-etendus on tõeliselt eriline hetk, kus muusika, valgus ja tehnoloogia kohtuvad, et tähistada Eesti taasloomist. Pakume publikule unustamatut elamust, kus minevik sulandub kaasaegseks enese väljenduseks," ütleb Järvi.

Kontsert-etendus "Meelte Videvik" on kõigile huvilistele tasuta, et üheskoos tähistada Eesti taasiseseisvumist ning kogeda unikaalset kooslust muusikast, valgusest ja tehnoloogiast.

Sündmuse ala koos mitmesuguste tegevustega on avatud alates kell 19:00. Muusikaline rännak algab kell 21:00. Sündmus saab piduliku lõpu Pärnu linnapea kõnega.

Pärnu elanike hõlpsamaks liikmemiseks sündmuspaika toimub linnaliinil nr 15 “Jõekalda – Papiniidu – Mai – Rannapark – Vana-Sauga” lisareis  väljumisega Jõekalda peatusest kell 22.51. Oja tänavale sõiduks on võimalik Teatri peatuses ümber istuda liinile nr 20A kell 23.28.