LAURA REMMELI tähtis tähestik

LAURA REMMELI tähtis tähestik

„Ma pole suutnud unistada endale kõike seda, mida olen saanud. Mulle on antud palju rohkem,” ütleb Eesti enimmängitud naisartist Laura Remmel (27), kes seadis meie palvel ritta tähtsaimad asjad oma elus.

Ma pole suutnud unistada endale kõike seda, mida olen saanud. Mulle on antud palju rohkem,” ütleb Eesti enimmängitud naisartist Laura Remmel (27), kes seadis meie palvel ritta tähtsaimad asjad oma elus.

A – Ausus

Ma olin aastaid otsinud endale lauluõpetajat, kellega oleks meistri ja vasalli suhe. Tahtsin, et mu kõrval oleks inimene, kes on mu vastu aus. Nii heas kui ka halvas. Inimene, kes on oma ala professionaal ning teab, mida ta teeb. Ja samas teab, et iga õpilane on üksainus eksemplar ehk ta peab katsetama ja proovima erinevaid variante, et kangutada välja parim. Kui ma läksin esimest korda Anu Aimla juurde laulutundi, siis ta ahhetas, et tüdruk, jah, sa oled hea, aga kuidas sa siis seda ei oska ja seda ja seda… Ühtpidi tegi see natuke haiget, aga teistpidi ma tundsin ära, et voh, siin on mu Meister!

B – Baby, It’s Cold Outside

Mul on kogu aeg külm. Eriti paistab see silma Eestis, kui keegi tahab akent lahti teha, siis mina pigem lisaksin kütet juurde. Kui meil käivad külalised, siis nad alati kommenteerivad, et meil on nagu saunas. Suvel Itaalias, kui kraadid langesid 29 peale, siis panin kampsuni selga ja eelistasin siseruumides istuda. Basseinis kannatas ujuda ainult siis, kui päike kuumutas ligi 40 kraadiga.

C – Coldplay

Ma ei tea, kas lapsepõlves kuulatud MTV tõttu, kuid millegipärast on nende muusikal minu jaoks ajatu maik. Miski, mida kuulata siis, kui oled maailma kõige kurvem inimene ja ka siis, kui Lõuna-Eesti kuppelmaastikul autoga kihutad.

E – Elevandid

Meie Tartu kodu ees oli suur Mati Karmini purskkaev, mille otsas istus elevant, kes loopis vett laiali. Emps ostis 15 aastat tagasi Taist ühe elevantidega sõrmuse, mille kinkis mulle, kui läksin Ameerikasse õppima. Sellest ajast alates kannan elevante endaga alati kaasas, kui reisin.

F – Fantaasiakleidid

Nii huvitav on see, kuidas teed viivad õigesse kohta. Olin pikalt mõelnud, et võiks kellegagi koostööd teha esinemiskleitide osas ja küll ei olnud ühel õmblejal aega ja küll ei olnud teisel… Ja korraga torkas meil empsiga pähe, et meil ju sugulane Annika, kes on suurepärane õmbleja! Nüüd oleme sellest kevadest koos kleite meisterdanud ja kampa võtnud ka sõbra Madis Liplapi.

G – Grex

Mu noorem vend Grex on üks põnev loom. Tema meelekindlus pühendada ennast ühele asjale on märkimisväärne. Ma ootan juba, et tuleksid need ajad, mil saame koos niisama maha istuda ja oma mõtteid jagada. Väiksena oli ta mu isiklik stilist. Enne kooliminekut jooksin ta toast läbi ja küsisin, kas antud kombinatsioon sobib. Kui ei sobinud, siis käskis mul pluusi ära vahetada või midagi muud leida, et kombo sobima panna.

H – Huumor

Ma kardan, et mu esimesed eriti suured kortsud tulevad sellest, et ma armastan naermist! Mu vanatädi ja empsi kaudu on minusse juurdunud kõkutav naer, mille eriline oskaja on muidugi tädi Thea. Joeliga (Laura abikaasa Joel Remmel – toim) seob meid ka tema veider huumor, mis kohati on ka tema enda pihta. Ta teeb näo, nagu ta ei mõistaks mingeid elementaarseid küsimusi ning kui teine pool hakkab seletama, siis ta kuulab seda tõsise näoga. Ja Sveniga (Lõhmusega) on meil samuti veider huumorimeel. Meie telefonikõnedest moodustab asjalik jutt väga väikese osa ehk
2–3%. Sama lugu on sõbranna Maarjaga.

I – Impro

Improviseerimine on mulle meeldinud juba väikesest peale. Lood erinevatel aktuaalsetel teemadel ning kohapeal väljamõeldud viisidega oli tavaline asi. Õnnekombel sattusin Muusikaakadeemias kokku Anne-Liis Polliga, kelle käe all lõpetasin eelmisel kevadel kaasaegse improvisatsiooni magistrantuuri.

J – Jazz

Kinkisin oma empsile selle aasta sünnipäevaks piletid Diana Kralli kontserdile, mis toimus Royal Albert Hallis, Londonis. Ma olen täiesti kindel, et mu vanemate muusikalised valikud on need, mis on mind suunanud jazz’i juurde ning nende soojus see, miks ma armastan jazz’i sound’i.

K – Kingitused

Ma olen viimasel ajal millegipärast veidike selles osas laisaks muutunud, aga mulle tohutult meeldib teistele kingitusi teha, kaarte meisterdada. Mul on voodi all isegi suur karp, mis on täis meisterdamismaterjale!

L – Lumi

Kuigi ma olen soojalembene, siis armastan ma seda, et meil oli kunagi Eestis neli erinevat aastaaega. See on küll viimastel aastatel ähmastunud, kuid vast tuleb ka sel aastal veidike lund. Valgus, mida lumi annab, on hoopis teistmoodi kui otsene päikesevalgus. See on nii hubane ja siiras. Ja muidugi see tähendab, et siis saab lumelauaga sõitma minna!

M – Meduus

Üks mu esimesi reise, mida mäletan, oli perega Lõuna-Prantsusmaale. Monte Carlo rannas ujudes sain meduusilt kõrvetada, mille peale tekkis jalale veider ruudustik, mis põletas ja valutas. Koju jõudes sattusin vaatama saadet „Osoon”, kus räägiti mürgistest mereelukatest meduusidest, kelle hammustus võib olla surmav. Nii ma siis ootasin, et millal see mulle mõjuma hakkab. Ma ei tea, kas sellel on otsene seoses, kuid gümnaasiumi lõpus tegin ühena vähestest meie lennust ka bioloogia eksami. Ja kui oleks mingi konkreetne vihje tulnud, siis oleksin ehk tänasel päeval hoopis bioloog, mitte laulja.

N – No Moon At All

Sel suvel salvestasime Joeliga jazz’i standarditega duoalbumi, mille pealkirjaks sai „No Moon At All”. Sellest, miks just need lood on plaadile valitud, saab lugeda endale plaadi soetades. Rõõm on, et album ilmub ka Eestis selle aasta lõpus.

O – Oma inimesed

Mu sõbranna käest küsiti kunagi, et milline loom ma tema meelest olen ja ta ütles selle peale, et lõvi. Miks? Sest ma pidavat enda lähedasi kaitsma nii, nagu lõvi seda teeks. Ma armastan ju neid! Kuidas siis teistmoodi! Ma olen nõus nende jaoks mida iganes tegema, mis iganes kellaajal kohale sõitma, kui on mure. Ilma nendeta ei oleks minu tegemistel absoluutselt mingit mõtet. Nemad loovad minu maailma. Ja kui päris aus olla, siis mul on üsnagi tihti nende pärast mure ning selline tunne, et süda läheb lausa lõhki.

P – Palve

Palvel on suur jõud. Käisime oktoobris Ameerikas esinemise ajal ka New Yorgis, Harlemis ühel pühapäevasel teenistusel ja see oli täpselt nii nagu filmis. Ei grammigi rahulikum ega vaoshoitum. Ja vot seal oli tunda palve jõudu! Keegi ei häbenenud küsida ja paluda, sest kes palub, sellele antakse, ja kes koputab, sellele ka uks avatakse.

Q – Quality ehk kvaliteet

Ma olen hull perfektsuse järele ja töötan teatud detailide kallal võib-olla isegi liialt kaua. Ma pean õppima, et asi saab olla kvaliteetne ka veidi mõnusamalt asju võttes.

R – Reisimine

Mul on õnn olnud reisida maailma erinevates paikades juba lapsest saadik. See on õpetanud austama teisi kultuure ja selle läbi mõistma rohkem ka iseennast – meie traditsioone. Seepärast ma ei näegi ennast tulevikus elamas kuskil mujal kui Eestis. Ma saan igale poole maailmas rännata mingiks ajaks, kuid koju tulen alati tagasi.

S – Segasumma suvila

Lapsepõlve suvised Segasumma Suvila laagrid olid nii lõbusad, et olin ühel aastal seal isegi kasvataja. Seal õppisin rõõmu tundma tantsimisest, kuigi ma ise kõige parem selles osas ei ole.

T – Truck

Vanasti vaatasin natuke viltu nende naljade peale, kui öeldi, et millal siis linna tuled. Ehk millal siis pealinna tuled Tartust. Tartu ju maakoht. Aga nüüd saan aru, et Tallinn on ikka hoopis teistmoodi kui Lõuna-Eesti. Tahaks elada kuskil Eesti lõunapoolses paigas, omada suurt Ameerika autot (eelistatavalt MonsterTrucki) ning teleportida end vajadusel erinevatesse maailma kohtadesse.

U – Unistamine

Tihtipeale avastan ennast mõtlemast mingitele täiesti veidratele süžeedele, à la, et Joel on Ämblikmees ja päästab mu põlevast majast. Mu unenäod on muidugi veel tase kõrgemal. Pole hommikut, mil ma ei ärkaks selle peale, et olen kellegi eest ära põgenenud või siis suren keset merd tulikuuma laavasse uppudes. Vaatamata sellele ei ole ma suutnud unistada endale kõike seda, mida olen saanud. Mulle on antud palju rohkem ja ma loodan, et mul jätkub tänulikku meelt selle kõige jaoks.

V – Vanemad ja vanavanemad

Nemad on mu nunnud ja armsakesed!

Õ – Õppimine

Lõpetasin magistrantuuri eelmise aasta kevadel ning peale seda olen koolita olnud juba veidi üle aasta aja. Alguses oli küll ikka väga keeruline, kui oled harjunud lisaks muudele tegevustele ka koolis käima. Õnneks on veel doktorantuuris käimata!

Ä – Ärkamine

Kuigi mulle meeldib magada, siis mulle meeldib ka varajane ärkamine. Eriti vahvad on need korrad, kui olen kellegi öösel kella 4–5 ajal viinud Tallinna lennujaama ning peale seda Tartusse sõitnud. Kui vaikne on tee. Päike tõuseb alles ning tunne on, et ma olen maailma kõige tegusam inimene!

Ö – Öö

Soe, suvine öö on nii inspireeriv.

Ü – Üksinda

Ma vajan üksinda olemise aega. Mitte küll liialt palju, aga aeg-ajalt tunnen, et on vaja ennast laadida. Enne esinemist lukustan ennast tavaliselt vannituppa, et seal ennast koguda ja õiget keskendumist leida.

 

Tekst: Triin Tisler

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar talv 2015