MADLI VILSARI SAAREMAAL elavad vanemad on kriitilises vanusegrupis

erakogu

Buduaar

Kulutulena leviv koroonaviirus on elu Saaremaal seisma pannud.

Viirusesse on nakatunud kümneid hooldekodude elanikke ning sellest lähtuvalt on Eesti riik otsustanud Saaremaa täielikult lukku panna.

Eksmiss Madli Vilsari eakad vanemad elavad aga just Saaremaal. Madli ise elab juba mõnda aega Londonis ning tõdeb, et Eestisse tagasi tal praegu tulla ei oleks mõtekas, sest oma vanemate juurde Saaremaale ta minna ei saaks ja Tallinnas tal kodu samuti ei ole.

Madli vanemad on kodus karantiinis. “Saaremaal on olukord üsna kehv. Me õega ei ole lubanud vanematel linna minna. Õde saatis neile süüa ja õnneks saavad nad oma jalutuskäigu tehtud nii, et nad teiste inimestega kokku ei puutu,” nendib ta.

Madli ema oli varasemalt Tallinnas tööl, ent vahetult enne koroonaviiruse leviku algust läks ta koju Saaremaale. Praegu on naine haiguslehel ja seega tuleb tema tervislikku seisundit erilise hoolega jälgida. “Minu vanemad ei käi nüüd enam linnas uitamas ja poodi nad samuti ei lähe, sest nad on selles kriitilises vanusegrupis. Õnneks nad jälgivad riigi poolt ette antud juhiseid väga tublisti,” nendib Vilsar, et tema vanemad on toimuvast teadlikud.