MARILYN JURMAN: kuidas Beyonce mu lapse nime varastas

Armastatud lauljatar, näitejatar ning joogaõpetaja Marilyn Jurman, kes aprillikuu lõpus esimest korda emaks sai, on end jäägitult pisibeebile pühendanud ning peab sel teemal ka põnevat blogi. Viimases sissekandes on teemaks lapsele nime valik, millega kaasnes ootamatu üllatus.

Armastatud lauljatar, näitejatar ning joogaõpetaja Marilyn Jurman, kes aprillikuu lõpus esimest korda emaks sai, on end jäägitult pisibeebile pühendanud ning peab sel teemal ka põnevat blogi. Viimases sissekandes on teemaks lapsele nime valik, millega kaasnes ootamatu üllatus.

Nimelt otsustas Marilyn oma elukaaslasega, et tütre nimeks saab Rumi ning üksnes kuu aega hiljem sünnitas kaksikud kuulus lauljatar Beyonce, kes oma tütrele täpselt sama nime valis. “Eelmisel kuul sündisid Beyoncel kaksikud. Poiss ja tüdruk. Sir ja Rumi. No ma kohe ei teagi, kuidas reageerida. Tegelikult olen meelitatud, et ilmselgelt ei ole Jay Z ja Beyonce mingid halva maitsega inimesed, aga samas lihtsalt väga hämmingus, et kuidas nüüd siis nii läks. No vaevalt nad ühte klassi satuvad, aga vanusevahe on neil tõesti vaid kuu aega, mis tähendab, et ma ei usu, et keegi arvab, et Beyonce ahvis Marilyn Jurmanit, vaid pigem ikka vastupidi.”

Kuidas aga Rumi endale tegelikult nime sai? “Nagu ma olen varemgi öelnud, siis ka Jaapanis on Rumi lihtsalt üks tavaline Mari. Aga maailma kuulsaim Rumi (vähemalt seni maani oli) on hoopis mees. Pärsias 1200. aasta paiku elanud poeet, kelle imeilusaid tsitaate on täis terve internet. Kui ma ei eksi, siis on ta ka Ameerikas enim müüdud kirjanik. Rumi tähenduseks oli tema nime puhul Rooma. Tegelikult tuli see nimi minuni kõige lihtsamat teed pidi üldse. Internetist. Mulle jäi silma üks selle kuulsa Rumi tsitaatidest ja all oli tema nimi. Ma ei teadnud, kes see on, aga mulle väga meeldis see nimi, seega googeldasin kohe, et kas selline nimi on olemas ja mis see tähendab. Sain teada, et Jaapanis on see nimi väga levinud tüdruku nimi ja tähendab “Beauty Flow”.

Lapsele nime otsimisega kaasnes üsnagi naljakas seik. “Minnes nüüd täitsa algusesse tagasi, siis meie nime otsing sai alguse Janno pakkumisest, et kui tüdruk siis Narka ja poiss siis Narko. Ilmselgetel põhjustel sai see idee minu poolt kohe maha hääletatud ja ma siiamaani loodan, et ta siiski tegi nalja. “Väike Narka läheb kooli” kõlab rohkem nagu et tema käest saab miskit osta, mitte ta ei lähe sinna õppima.”

Kui beebi oli sündinud, sai kohe selgeks, et Rumi on just see õige nimi, kuid Marilyn soovis tütrele veel teist nime juurde. “Tahtsin, et Rumil oleks ka teine nimi. Nii öelda siis kingituseks talle printsessi nimi ka. Ja kunagi Janno ütles, et talle meeldib nimi Aurora. Tegelikult oli siis Aurora hoopis Koidu Jumalanna, valguse tooja ja hiljem saavutas oma populaarsuse Okasroosikese nimena. Tere tulemast Rumi Aurora.”

Täispikka blogipostitust saad lugeda Marilyni blogis siin