MERLYN UUSKÜLA ütles valusa tõe otse välja: “See on alles algus kahjuks”

Merlyn Uusküla

Buduaar

Lauljatar Merlyn Uusküla tõdeb, et tema jaoks on see juba kolmas kord kahe aasta jooksul, mil tal on tekkinud artistina erakordselt tühi tunne sisse.

Seda kõike koroonapiirangutest tulenevalt.

Avaldame Merlyni postituse muutmata kujul: “Tänaste uudiste taustal, et meelelahutus ja üritused taas kokku tõmmatakse juba kolmas kord kahe aasta jooksul, on tekkinud artistina erakordselt tühi tunne sisse. Kui ma seda uudist nägin, siis vist isegi ei liikunud mu näos ükski närv, ütlesin ainult: ”Ahah, selge siis.” See näitab, mida see ligi kaks aastat on valdkonnale teinud, et sa isegi ei imesta selle üle, et sul jälle paarkümmend esinemist lähiajal ära jääb. Ma ütlen ausalt, ma olen väga väsinud sellest kõigest. Just nädal tagasi olin rõõmus, et sügis-talve graafik on juba väga kena, et lõpuks saab normaalselt oma tööd ka teha. Ja näe, täna päevapealt jälle jäävad enamus asjad ära taas…Kirjad ja kõned järjest tulevad.
Ma ütlen kohe ära ka selle, et ma olen vaktsineeritud. Tegin seda esmalt iseenda pärast, kuna põdesin Covidit pigem raskelt ja uuesti enam seda ei soovi, tegin seda vanemate lähedaste pärast, kuna nad seda palusid, tegin seda kõikide teiste inimeste pärast , et enda poolt minimeerida võimalikku uut levikut, tegin seda enda valdkonna pärast, et ma saaksin käia üritustel, samuti, et mul oleks lihtsam reisida. Ma olen tänaseks teinud kõik endast oleneva, et panustada kriisi oma poolt. Ma olen haiguse läbipõdenud ja saanud ka 2-doosilise kaitse. Ma sulgesin postituse kommentaarid, kuna ma ei oota siia alla laata, kas vaktsineerida või mitte või kes on õige või kes on vale, küll aga tahan ma öelda, et nii enam edasi minna ei saa, kui ühed pingutavad ja vastutavad ja teised trambivad jalgu ja mõtlevad ainult iseendale. Vaja on leida ühine tee.
On kokkujooksnud kriisi ja madala vaktsineerimise põhjuseks usaldamatus meie valitsuse vastu? On see halb kriisikommunikatsioon rahva, meditsiinivaldkonna ja valitsuse vahel? On olnud see ajakirjanduse kehv nurk kajastustest, mis on tekitanud vastumeelsust? On see põhjus liiga leebed varasemad piirangud (Euroopa üks leebematest riikidest), mis on tekitanud karistamatuse tunde, et polegi nii hull? On see ”maailma targim rahvus”, kellele on igal, sammul oma teooriad ja tõde’? Kui see on nii, siis võiks usaldada vähemalt teiste riikide praktikat. Jah, Norra kaotas kõik piiranugud hiljuti, aga seal on eakaid vaktsineerinud ka 95%, täisealisi 2 doosiga üle 75%. Tõde on see, et me ei saa kommi poest niisama võtta, kui me pole valmis enne tasuma. Kõik tahavad vana elu tagasi: sina, mina, tema, meie kõik… Aga enne seda peab rahvas ennast ühiselt suutma kokku võtta, nagu seda on suutnud teised ja väga suured riigid sh. Hispaania, Itaalia jne.
Kui oled üks nendest inimestest, kes ei ole soovinud vaktsineerida (ja sul ei ole meditsiinilisi vastunäidustusi) ja oled endiselt skeptiline, räägi oma perearstikeskusega, leia meditsiiniinimene, kellega seda arutada, kes sind kuulaks või pöördu kõikide oma kahtlustega kasvõi otse ajakirjanduse poole, kust sa saad haritud valdkonna inimeste avalikud vastused enda kõikidele küsimustel, mida saavad ka teised lugeda, kes on samuti skeptilised. Neid inimesi on väga palju täna, kes soovivad selgeid vastuseid ja kes on kaotanud infotulvas sihi enda tõe leidmisel. Proovime uuesti. Kahtlemine on okey ja tulebki kahelda! Tea aga seda, et just Sina oled see inimene täna, kes saab hetkel aidata Eestit vabama elu poole nii, nagu on seda teinud teiste suurte riikide miljonid inimesed, kes on ennast ühiselt kokku võtnud, et kaotada oma riigis piiranguid, et vana elu taastuks. See juhtub ainult siis, kui rahvas võtab ennast ühiselt kokku ja saab asjadest ühtemoodi aru. Mäss ja vastandumine ei aita selle eesmärgi puhul, tuleb valida üks tee.
Kuna Eestis on riiklik kriisikommunikatsioon olnud ääretult nõrk ja vajaks tugevalt erasektori abi, siis on laialdaselt on pead tõstnud ka erinevad teoreetikud. Neid inimesi on Eestis väga palju, kes on sattunud erinevate teooriate mõju alla, alustades sellest, et vaktsiin muutub su kehas kiibiks kuni selleni välja, et aasta pärast surevad kõik vaktsineeritud inimesed ära. Ja sellist juttu räägib võibolla sulle muidu normaalsena tundunud inimene, kes usub tõsimeeli sellist juttu. Täna on kolmas kord, kui Eesti elu hakkab lukku taas minema, samuti lähevad koolid järjest taas distantsõppele jne. Tagasilööke tuleb taas mitmelt poolt ja see on alles algus enne pikka talve kahjuks. Tea, et Sina oled just sina see võti, kes saab tuua muutuse, kui suudad mõelda Mina ruumist Meie ruumi, et panustada kõikide inimeste jaoks, nii iseenda kui teiste. Aitäh Sulle, kui lugesid läbi ja leiame palun ühise tee, et see kord jääks viimaseks piirangutele.
PS! Ma ei ole arvamusel, et kõik peavad ennast vaksineerima, aga ma olen arvamusel, et valeteooriate taha ei tohiks asi jääda ja tuleb kommunikatsiooni parandada.