MIKS VARJAS JAAN TOOTS oma häärberi müüki?

Ärimees Jaan Toots plaanib kuuldavasti Hispaania päikeserannikule kolida ning on müüki pannud oma Eesti kinnisvara. Muuhulgas on taas müügiks ka tema ja Kati Tootsi koduks olnud 428ruutmeetrine luksuslik maja Keila-Joal.

Häärberi eest soovib ärimees saada 1,49 miljonit eurot, kuid sama maja eest lootis Jaan saada 2014. aastal Sotheby kinnisvarafirma vahendusel 1,83 miljonit ning Luxury Living vahendusel 1,65 miljonit eurot. Lisaks saatis siis majamüüki suuremat sorti skandaal, kuna Toots püüdis avalikkuse eest varjata oma müügisoovi. Ärimees väitis esialgu meediale, et keegi teeb nalja, pakkudes tema häärberit müügiks. See aga pani ebamugavasse olukorda noorukese maakleri, kes tema majamüüki organiseeris. Kinnisvaramaakler, kes tol korral Jaani esindas, oli noor ja asjalik juurahariduse ning 4-aastase maaklerikogemusega Karin Litau.

Karin teeb täna edukat karjääri Florida kinnisvaraäris, esindades piirkonna mainekamat kinnisvarabürood The Chad Carroll Group Douglas Elliman. Meenutades aastatetagust skandaali, kus meedia üritas temast libamaaklerit teha, jääb Karin napisõnaliseks ja ütleb Buduaarile, et ta ei osanud ette arvata, et oma kliendi huve ja privaatsust kaitstes satub ta ise tule alla ning teda hakatakse süüdistama omaniku teadmata vara müümises. Tema soov oli lihtsalt oma kliendi privaatsust kaitsta ja seetõttu ei soovinud ta ärimehe majamüüki kommenteerida, kuigi kirjavahetus ja Jaan Tootsiga vahetatud sõnumid olid Karinil tagataskus oma au kaitsmiseks olemas. “Jaan on olnud mulle hea isiklik tuttav, kellest olen alati lugu pidanud ning meedia sekkumine minu põhimõtteid siinkohal ei kõigutanud. Meil oli siis vastastikune kokkulepe, millest austusega kinni pidasin,” ütleb Karin.

Pilte Jaan Tootsi skandaalsest häärberist näed SIIN.

Buduaar.ee