Milline treening sobib just sinule?

Milline treening sobib just sinule?

Suvi täis grillpidusid, lõõgastumist ja puhkust hakkab vaikselt läbi saama. Ees ootab romantiline ning imekaunis sügis, mis loomulikult tähendab ka uut algust ja miks mitte ka enese proovilepanekut, et end järgmisel suvel veelgi enesekindlamalt ning rõõmsamalt tunda. Alusta sügist treeningsaalis ning anna elule särtsu uue treeningstiiliga. Buduaar rääkis oma ala parimate treeneritega, et aidata sul valida endale sobivaim.

Foto: Risto Ring

Suvi täis grillpidusid, lõõgastumist ja puhkust hakkab vaikselt läbi saama. Ees ootab romantiline ning imekaunis sügis, mis loomulikult tähendab ka uut algust ja miks mitte ka enese proovilepanekut, et end järgmisel suvel veelgi enesekindlamalt ning rõõmsamalt tunda. Alusta sügist treeningsaalis ning anna elule särtsu uue treeningstiiliga. Buduaar rääkis oma ala parimate, DanceActi treeneritega, et aidata sul valida endale sobivaim.

 

Nimi: Elisabeth Kodusaar
Vanus: 32
Millist trenni annad DanceActis? Olen DanceActis bailatino treener.
Kuidas jõudsid just selle treeningstiili juurde? Kus sa seda õppisid? Kaua oled sellega tegelenud?
Selle treeningstiili juurde jõudsin tänu oma vennale Georg Kodusaarele, kes sellise treeningstiili avastas ning Eestisse tõi. Treenerina olin töötanud ka varem, kuid bailatino treeneri litsentsi tegin Soomes. Kuid litsents on vaid paber, tõeliselt heaks treeneriks saab ikkagi paljude aastate ränga töö ja kogemustega ning enda sisemise kirega asja vastu. Bailatino treenerina tegutsen juba aastast 2001.
Räägi palun Bailatino treeningutest. 
Bailatino trennid on lõbusad, samas intensiivsed. Tantsupartnerit vaja ei ole, seega keegi varvaste peal ei tammu ja igaüks saab õppida tantsima just omas tempos. Kellel eelnev kokkupuude tantsimisega puudub, siis ei ole vaja karta, et ei saa hakkama, selles stiilis on erinevad tasemed, 0-tase, jätkajad ja edasijõudnud. Ära õpitakse mitmed tantsud, näiteks salsa, bachata, merenque, samba, chacha, jive ja seejuures mitte ainult kavasid, vaid tehakse ka selgeks põhitehnika.  Seega iga trenn on teisest erinev. Loomulikult on oma koht ka venitustel ja jõuharjutustel.
Sügisel alustavad paljud jälle hoolsalt treeninguid, kuid kevadeni kõik vastu ei pea. Kuidas leidas endas see jõud järjepidevuseks?
Tantsimine ja üldse trenn tegelikult annab energiat, palju väsitavam on teha mitte midagi… Kes tegeleb millegagi, see inimene naudib ka puhkehetke palju enam, on rõõmsam ja paremas vormis nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt.
Mis teeb sinu silmis DanceActi eriliseks?
DanceActis on kõik treenerid väga professionaalsed ja enamusel neist on see põhitööks. See tähendab, et ei tehta robotlikult asja ära, vaid antakse 100% oma trenniliikmetele. Peale selle näeb see koht väga hubane välja, siin on mõnus õhkkond stuudios.  DA on eriline koht, kuhu korraks ära põgeneda igasuguste kohustuste ja murede eest.

Vaata videot Bailatino treeningtest DanceAct’is SIIT

Nimi: Elina Tamm
Vanus: 21
Millist trenni annad DanceActis?  Videoclip-dancing
Kuidas jõudsid just selle treeningstiili juurde? Kus sa seda õppisid? Kaua oled sellega tegelenud?
Ma arvan, et see stiil jõudis hoopis minu juurde ja ma olen selle üle eriti õnnelik! VCD on segu kõigest, mida ma armastan, ning koreograafiad varieeruvad seinast seina. Üks kuu õpetame täielikku hip-hopi, samas kui järgmine kava võib üdini naiselik olla. See ongi VCD juures parim, tüdimust ei teki.
Kuna VCD on segu kõikidest stiilidest, siis ma ei saagi ühest vastust anda, kaua sellega tegelenud olen. VCD ise on Eestis väga uus – alustame DanceActis nii Tallinnas kui ka Tartus alles kolmandat hooaega selle treeningstiiliga. Nende stiilidega, mida VCD hõlmab, olen aga tegelenud juba aastaid.
Räägi, palun, lähemalt oma trennist. Kellele sobib see treeningstiil?
Vali välja enda lemmikmuusikavideo ning võid üpris kindel olla, et peagi saad tantsuplatsil teistele oma eriti ägedaid move’e näidata, mis pärit just sellest samast originaalvideost! See on videoclip dancing’u mõte – tantsi ise nagu superstaar! Lisaks ohtrale tantsimisele tegeleme iga trenn lihaste arendamisega. Kui midagi tõeliselt armastada ja end  selles arendada, tulevad ka oskused kiiresti.
Sügisel alustavad paljud jälle hoolsalt treeninguid, kuid kevadeni kõik vastu ei pea. Kuidas leida endas see jõud järjepidevuseks?
Mina arvan, et sellistel hetkedel tuleb end natuke tagant sundida ja meelde tuletada, miks sa tantsid. Ja kui oled kõik positiivsed asjad trenni juures endale meelde tuletanud, jooksed juba treeningsaali poole.

Video-clip dancing treeningutest DanceAct’is näed SIIT

Nimi: Jene Walker
Vanus: 36
Millist trenni annad DanceActis? Brodway Jazz, Videoclip Dancing, MJ style, Hip Hop
Kuidas jõudsid just selle treeningstiili juurde? Kus sa seda õppisid? Kaua oled sellega tegelenud? Olen tegelenud hip hopiga 19 aastat. Enda treenimiseks külastasin tihti klubisid ja lihtsalt kuulasin väga palju muusikat. Hiljem lõin juba teised tantsustiilid DanceActi jaoks.
Räägi palun lähemalt oma trennist.  Kellele sobib see treeningstiil? Miks valida just see?
Brodway Jazz`is on kombineeritud klassikalised jazz tantsu elemendid teatraalse tantsuga. Treening sisaldab õpetust, kuidas näidelda ja anda edasi emotsioone ja mõtteid läbi tantsu. Ma armastan teatrit ja tahan, et tantsijad mõistaksid, et näitlemine on oluline osa tantsust.
Sügisel alustavad paljud jälle hoolsalt treeninguid, kuid kevadeni kõik vastu ei pea. Kuidas leida endas see jõud järjepidevuseks?
See on kõik kinni pühendumises ja soovis tantsida. Kui tantsida tõelise kirega, leiad endas järjepidevuse ja muutud ka järjest paremaks. See on nagu kokkulepe, kui jääd terveks aastaks ja pingutad, siis ma luban, et sinu tantsuoskused paranevad ja sa naudid kogu seda protsessi.

Nimi: Kadi Kohtla
Vanus: 23
Millist trenni annad DanceActis? House dance ja videoclip dancing
Kuidas jõudsid just house dance tantsustiili juurde? Kus sa seda õppisid? Kaua oled sellega tegelenud?
Tänu ülemaailmsele tantsulaagerile SDK avastasin enda jaoks House Dance’i. Minu esimest House Dance workshopi viis läbi USA proff, kes on house’ga tegelenud selle stiili alguse aegadest  – ta võlus mind täielikult oma tantsuoskuse ja teadmistega. Olen käinud läbi aastate erinevate maailmatasemel House tantsijate workshop’idel, nagu näiteks Ejoe Wilson, Shannon, Byron Cox (USA), Hiro (JPN), Rabah (FR) jpt.
Räägi palun lähemalt oma trennist.  Kellele sobib see treeningstiil? Miks valida just see?
House dance trennides tantsitakse kombinatsioone house muusikasse. House muusikat on väga erineva karakteriga ning tänu sellele ei ole house tantsustiilil piire. Stiilis on peidus salsa, step, hip hop, capoeira, modern jpm. Kõigepealt tuleb omandada põhitehnika jalgade töös  ning saavutada vabadus ja nauditav energia kogu kehas. Tänu kiirele jalgade tööle on trenn intensiivne ja kaasahaarav. Siis, kui proovid, juurde soovid.
Sügisel alustavad paljud jälle hoolsalt treeninguid, kuid kevadeni kõik vastu ei pea. Kuidas leidas endas see jõud järjepidevuseks?
Järjepidevuse võlukoostis on inspireeriv treener, enda jaoks õige stiil ning mõnus trenniseltskond – tants sügisest kevadeni garanteeritud!

Nimi:  Ragne Asejev
Millist trenni annad DanceActis? Cheerleaders & show ja hip-hop
Kuidas jõudsid just selle treeningstiili juurde? Kus sa seda õppisid? Kaua oled sellega tegelenud?
DanceAct’is trenniskäimist alustasin aastal 2001. Alguses funky, siis hip-hop ja cheerleaders &show stiil. See oli armastus esimestest sammudest. Sellest ajast peale on DanceAct minu teine kodu, kus saan lisaks trennide läbiviimisele ka ise tantsu õppida ja areneda. Olen käinud ennast koolitamas ka Londonis ja Los Angelesis.
Räägi palun lähemalt oma trennist.  Kellele sobib see treeningstiil? Miks valida just see?
Hip-Hop tants on mitmekülgne. Stiil hõlmab nii palju erinevaid tantsulisi tahke. Tantsude keerukus sõltub grupi tasemest. Ei puudu ka sellest trennist üldfüüsilised harjutused.
Antud treeningstiilid sobivad absoluutselt kõigile,  kellele meeldib tantsida, ennast vormis hoida, hea muusika, tore seltskond ning suurepärane enesetunne peale trenni.
Kes ei ole varem tegelenud antud stiilidega või üldse tanstimisega ning soovib alustada  DanceActis trennidega, saavad liituda grupiga vastavalt oma tasemele.
Mis teeb sinu silmis DanceActi eriliseks?
Mul on hea meel, et DanceActil on võimalus läbi rahvusvahelise tantsukompanii Dance2XS tuua Eestisse maailmakuulsaid popstaaride tippkoreograafe ja tantsijaid: Gigi Torres (So You Think You Can Dance, Pussycat Dolls), Nika Kljun (Beyonce, Jennifer Lopez, Pitbull, One Direction), Jabbawockeez – need on vaid mõned nimed, kes on meil külas käinud.

www.danceact.ee

Treeningute fotod: Aaro Raudsepp ja Mihail Triboi
Inerjööri fotod: Kalle Veesaar