MILLISEID NAISI KARDAB näitleja Tõnis Niinemets?

Tõnis Niinemets on noor ja andekas Von Krahli teatri näitleja, kes pole kunagi unistanud Hollywoodi karjäärist, vaid naudib siinset kino ja teatrit. Kuid mitte ainult sellest ei taha me rääkida. Lisaks tööjuttudele räägime Tõnisega hoopis armastusest, naistest ja suhetest.

Tõnis Niinemets on noor ja andekas Von Krahli teatri näitleja, kes pole kunagi unistanud Hollywoodi karjäärist, vaid naudib siinset kino ja teatrit. Kuid mitte ainult sellest ei taha me rääkida. Lisaks tööjuttudele räägime Tõnisega hoopis armastusest, naistest ja suhetest.

Tõnis, kuidas sa teatrisse jõudsid? 

Tundub, et kõiges on süüdi põhikoolis hetke ajel kooliteatri trupiga liitumine. Gümnaasiumi lõpus tekkis tunne, et miks mitte teatrit lähemalt tundma õppida ja vaadata, kas sobitun üldse sellesse maailma. Läksin TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiasse ja sealt edasi Von Krahli teatrisse. Praegu arvan, et sobin siia teatrimaailma ja see maailm sobib mulle.

Kas teadsid alati, et soovid näitlejaks saada?

Ei, väiksena tahtsin hoopis tuletõrjujaks saada. 

Millisest näitlejakarjäärist unistad, ikka Hollywoodi?

Hollywoodist pole ma kunagi unistanud, mulle meeldib Eestis ja siinne teater/film. Ma ei tahaks välja tuua ühtegi kindlat rolli, millest unistan, kõik rollid on põnevad. Unistan rollidest, mis osutuvad väljakutseteks. Teen kõik selleks, et kunagi, kui saan ainult vanaisasid mängida, ei pea karjäärile tagasi vaadates pettuma.

Milline on kõige ägedam kingitus, mille oled saanud?

Kõige ägedama kingituse edetabelit pole koostanud, aga mulle on alati meeldinud praktilised kingitused.

Milline on kõige meeletum tegu, mida oled tüdruku südame võitmiseks teinud?

Kord lugesin ühele kaunitarile õhtuhämaruses improvisatsioonilise luuletuse. Vastuseks sain: „Sul on ilus sall“. Vist ei olnud väga meeletu.

Kas sinu süda on vaba?

Mu südames on palju ruumi headele lähedastele inimestele, aga poodiumi kõrgeim aste on hõivatud. 

Milline naine püüab sinu pilku?

Mul on väga ilus naine. 

Mis on sinu puhul naise juures täielik turn-off?

Ma kardan purjus naisi.

Millal on mehel õige aeg pere luua?

Kui on olemas inimene, kellega pere luua, ja südames õige tunne. Tähtis on eluterve suhtumine ja ega laste saamine tähenda, et noorus on läbi ja elu otsas. Vastupidi, elu muutub palju väärtuslikumaks ja põnevamaks. 

Kas sa oled romantiline mees?

Arvan, et jah. Kuigi eks ennast ole ikka raske romantikaskaalal hinnata. Tunnen, et mida aeg edasi, seda romantilisemaks muutun.

Mis muudab naise seksikaks?

Loomulikkus, naiselikkus, õlad, nina, silmad, hääl, käed, naeratus, kõnnak, silmaring, kõnepruuk, iseloom, arvamus.

Mis sa arvad, kas seks esimesel kohtingul võib viia suhteni?

Kui juba esimesel kohtingul jõutakse seksini, siis see juba ongi suhe. Arvan, et ühte kindlat reeglit sellises olukorras pole, välistada ei maksaks midagi. Ega ükski suhe alga seksiga, vaid „see“ on juba mingi etapp suhtes. Tekib ainult küsimus, kas suhe kestab ainult akti lõpuni?

Milliseid vigu oled sa oma eelmistes suhetes teinud ja mida sa neist õppisid?

Konkreetseid vigu on raske välja tuua, suhtest võib kergesti jääda vale arusaam. Kindlasti olen eelnevatest suhetest ja armumistest õppinud pigem midagi enda kui suhte kohta. Keegi pole kõrvalt näpuga näitama tulnud, kuidas ja miks, siis tulebki endal ise eksimuste abil järeldusi teha.

Näitlejana tuleb sul sageli mängida ka intiimstseene, kui raske see sinu jaoks on? Kuidas sinu elukaaslane sellega lepib?

Eks tulebki sellisesse olukorda suhtuda kui töösse, nii minul endal kui ka minu kaasal. Meie kooselu on piisavalt tugev, seega meil sellises olukorras probleeme ei teki. Nendeks intiimsemat laadi stseenideks ei ole vaja iga päev ka ümber kehastuda, nii et jõuan ikka oma armastatul rohkem kaela ümbert kinni hoida kui kolleegidel teatris.

 

Tekst: Triin Tisler

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar kevad 2014