MINU 10 LEMMIKUT: Britt Samoson

MINU 10 LEMMIKUT: Britt Samoson

Kõigil meil on omad lemmikud ehk asjad, kohad, tegevused või maitsed, mis meie tuju igal hetkel veel paremaks teevad. Buduaar palus andekal moekunstnikul ja illustraatoril Britt Samosonil oma lemmikuid meiega jagada.

Kõigil meil on omad lemmikud ehk asjad, kohad, tegevused või maitsed, mis meie tuju igal hetkel veel paremaks teevad. Buduaar palus andekal moekunstnikul ja illustraatoril Britt Samosonil oma lemmikuid meiega jagada.

1.   Minu töövahendid.

Olgu nendeks parasjagu käärid või pliiatsid. Teravad ja täpsed peavad nad mul alati olema. Tindipliiatsitest kasutan 0,05 mm otsaga Unipin tindikat. On olemas ka 0,03 mm otsaga ülipeen tindipliiats, aga seda käin tavaliselt Helsinkist ostmas, sest meil seda millegipärast poodides ei ole. Ja kääridest on Fiskarsi oranžid ikka kõige paremad, midagi pole teha.

2.   Illustraatorid ja disainerid.

Jälgin ikka ka teiste rahvusvaheliste tegijate loomingut ning illustraatoritest meeldivad alati ühe norra neiu Esra Roise tööd, kellega oli põnev sel kevadel Tallinnas tutvuda, sest meie mõlema tööd olid üleval näitusel „New Nordic Fashion Illustration II”. Moekunsti vallas erutab mind alati Taani disaineri Iris Van Herpeni looming.

3.   Pinterest

Tuleb tunnistada, et minu ajakirjade virn lakkas kasvamast päeval, mil ma avastasin Pinteresti. Töövahendina, kus on võimalik vahetada näiteks moeseeria tarbeks fotograafidega moodboard’e või kasutada seda lihtsalt inspiratsiooni otsimiseks, on see hetkel üpris asendamatu internetiotsingusüsteem.

4.   Ehituspood

Kui kellelgi on vaja sealt läbi hüpata, siis parem ärgu võtku mind kaasa. Ma võin imelihtsalt kaduda igaveseks kruvide ja mutrite vahedesse või jääda imetlema teravaid naasklitippe… Üks lemmikkoht.

5.   Mets

Olgu see kas kevadine räsitud ja värskelt tärkav või sügisene samblane seenemets. Mulle meeldib alati metsas käia ja seal olla ja uudistada sealset elu.

 

6.   Anatoomia

Inimese keha on mind oma keerukuse ja lihtsusega alati köitnud. Arsti ega lahkajat minust ei saanud, kuid kõik seda eluala puudutav on minu jaoks siiski põnev.

 

7.   Tikkimine

Viimastel aastatel on tekkinud mingisugune näputöö ihalus. Olen seda rakendanud ka viimastes kollektsioonides ja tellimustöödes. See teraapiline tegevus on saatnud mind ka sel suvel.

8.   Kodu

Mulle meeldib väga kodus olla. Tunnen end alati kehvasti, kui on olnud nii kiire, et ei ole olnud võimalik seal piisavalt koristada või asju sättida. Kui mõned naisterahvad jäävad kingaosakondadesse kauaks toppama, siis mina armastan poodides koduosakondi. Kodu sisustamine on samuti tegevus, mis ei lõpe vist kunagi.

9.   Tervis.

Võib-olla kummaline seda nimetada üheks oma lemmikasjaks, kuid ilma selleta kukuks kogu mu kaardimajake kokku. Olen tänulik, et saan teha kõike seda, mis mind köidab, ning loodan, et hea enesetunne oma kehas kestaks veel pikki aastaid. Selleks peab muidugi näiteks toidu või värske õhu tarbimises õigeid valikuid tegema.

10. Pere

Minu mees ja minu laps. Kõige tähtsamad ja kõige lemmikumad!

 

Tekst: Triin Tisler

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar sügis 2015