MODELL TRIINU HOOLMA elust Havail: valgenahalise lapse elu on siin raske

10 kommentaari
MODELL TRIINU HOOLMA elust Havail: valgenahalise lapse elu on siin raske

Endine Playboy modell Triinu Hoolma (27), kes sai üldsusele tuntuks kunagisest TV3 hittsaatest „Unistuste Printsess“, elab juba mitmendat aastat Hawai saarel ning on abielus kohaliku noormehega, kelle nimeks on Lance Akimseu. Kuidas aga suhtuvad kohalikud sellesse, kui valge nahaga naine nende ühiskonda sisse sulanduda soovib – vastus on üllatav.

Endine Playboy modell Triinu Hoolma (27), kes sai üldsusele tuntuks kunagisest TV3 hittsaatest „Unistuste Printsess“, elab juba mitmendat aastat Havai saarel ning on abielus kohaliku noormehega, kelle nimeks on Lance Akimseu. Kuidas aga suhtuvad kohalikud sellesse, kui valge nahaga naine nende ühiskonda sisse sulanduda soovib? Vastus on üllatav!

Küsimuse peale, millised on Havai elanikud, vastab Triinu nii: “Havai elanikud on üks suur kompott erinevatest rahvustest ja võib öelda, et enim mõjutusi on tulnud just Aasiast. Õigeid havailasi, kelle juured pärinevad siit ja kelle veri ei ole segunenud mõne teise rahvusega, on alles jäänud väga vähe.”

Triinu abikaasa isa tõdeb, et varem suhtuti valge nahavärviga inimestesse väga negatiivselt ja hästi ei võeta neid vastu ka täna. Põhjus on lihtne – kohalikud tahavad elada rahus omaette ning seetõttu ollaksegi valge nahavärviga inimeste vastu üsnagi vaenulikud. “Minu mehe isa rääkis mulle, et kunagi oli Havail isegi selline traditsioon, mis nägi ette valge inimese peksmist. Ehk siis teatud kindlatel päevadel peksid kohalikud kõiki, kes olid valge nahavärviga. Ka minu abikaasa on öelnud, et valge nahaga lastel on siin raske üles kasvada, sest neid kiusatakse koolis ja isegi kui nad oskavad perfektselt kohalikku keelt rääkida, ei pääse nad kurjadest pilkudest. Havai elanikud kutsuvad valge nahavärviga inimesi haole‘deks, mis tähendab inglise keeles tühja õhku ehk siis nad on nagu tühi koht kohaliku jaoks. Selles suhtes on tegu kokkuhoidva rahvaga ja nad lihtsalt ei taha võõraid siia,” tunnistab Triinu.

Kõik havailased ei ole aga sugugi võõraste vastu vaenulikud ja mida aeg edasi, seda tolerantsemaks inimeste suhtumine muutub. Triinu ütleb, et tema ei ole mitte kordagi rassistlikke kommentaare kuulma pidanud. “Mind ei ole minu nahavärvi pärast siin kunagi diskrimineeritud ega kiusatud ja kõik inimesed on väga toredad ja hoolitsevad. Võin tõesti öelda, et ma olen siin õnnelik. Minu aktsendi kohta küsitakse sageli, et kust ma pärit olen ja minu rahvuse vastu tuntakse pigem huvi, kui et keegi sellesse halvasti suhtuks,” nendib Triinu.

Mis aga Havai saare kliimasse puutub, siis see on täpselt selline, nagu ühel paradiisisaarel olla võiks – ideaalne. “Kõige külmem on olnud 20 kraadi sooja ja talveriideid mul siin muidugi vaja ei lähe. Väga lahe on see, et mägedes sajab lund, seega tegelikult võib ühel ja samal päeval minna kõigepealt mägedesse suusatama ja siis surfama,” kiidab Triinu kohalikku kliimat.

Vaata pilte Triinust ja tema abikaasast allpool!

 

Karin Karu