NÄITLEJATAR ELINA PURDE kutsub inimesi Kalamaja koristama

Kalamajas elav näitlejatar Elina Purde kutsub sotsiaalmeedias kogukondlasi üles Kalamaja koristama. Nimelt käis ta lapsega jalutamas ning pärast olid silmad-suud tänavatolmu täis. Linnaosavanema Raimond Kaljulaidi sõnul pole selline talgupäev aga võimalik.

Elina kutsub Facebookis olevas Kalamaja grupis inimesi talgupäevale. “Mustus Kalamajas. Lume sulamisega on tänavad täis kiviklibu, tolmu, konisid, vanu lehti ja muud rämpsu. Äkki peaks Kalamajas ette võtma ühe talgupäeva? Kus elanikud üheskoos koristaks oma majaesised ja -ümbrused, linnaosavalitsus võiks samal päeval aktiviseerida oma tänavakoristusmasinad ning paigaldada mõned suuremad konteinerid, et saaks ära visata talvega kogunenud esemed, mis ootavad aianurgas äraviskamist? Või on see mõte liiga naiivne?

Täna lapsega jalutades olid silmad-suud tänavatolmu täis ja ise asi paremaks ei lähe. Näiteks mõni pühapäev – 15. aprill või 22. aprill? Ettevõtlikumad kalamajakad võivad näiteks mõistliku tasu eest pakkuda aknapesuteenust,” kirjutas naine. 

Näitlejatari üleskutse on saanud palju positiivset vastukaja, kuid linnaosavanem Raimond Kaljulaid andis sama üleskutse all teada, et selline talgupäev pole kuidagi võimalik. “Tere, kõigile. Vastasin ka just Elina meilile, aga lühidalt ka siia: 

1) Linna tänavate puhastamine on alanud, suuremas osas peab see olema lõpule viidud aprilli lõpuks. Kogu linnas peavad suuremad heakorratööd olema tehtud 15. maiks, mil on Tallinna päev. 
2) Töid tehakse sõltuvalt ilmast – hetkel siis kuivpuhastus, kui ilmad lubavad, siis ka pestakse tänavaid. 
3) Parkimine – uuematel tänavatel ongi tihti teatud ajal parkimine keelatud, et saaks tänavaid puhastada. Paigaldatakse ka ajutisi märke jne. 

Tänavate puhtus on igakevadine teema. Seis ei ole sel aastal ei parem ega halvem kui tavaliselt peale talve. Kahjuks selline talgute mõte, nagu pakutud, ei ole tööde keerukust jne arvestades praktiliselt võimalik. 

Lisan nii palju, et heakord on meie jaoks oluline. Eelmisel aastal suurenes linnaosa heakorra eelarve 20%, selle arvelt, et loobusime suurürituste korraldamisest. Sel aastal omakorda oli kasv 25% ja nelja aastaga tahame jõuda sinnamaale, et linnaosade heakorra eelarved on kasvanud kaks korda. 

Loodetavasti on seda siis ka linnapildis väga hästi näha.”

Elina on aga veendunud, et kui linnaosavalitsus neid ei toeta, teevad nad elanikega talgupäeva ise ära. “Kui linnaosavalitsus ei näe võimalust seda omapoolse abiga – pühapäevasel päeval mobiliseerida tänavapuhastusautosid ning paigaldada mõned suuremad konteinerid – siis tuleb see ikkagi ära teha. Vaatame, mis uus nädal toob. Talgupäev tuleb!”