ÕNNELIK ABIKAASA LIIS LASS rääkis, mis hoiab tema abielu tugevana

Liis Lass on eelkõige armastav ema oma tütrele ja abikaasale ning usub siiralt, et kõigile meile on kuskil keegi, kes tahab just sellist meest või naist nagu meie ja just sellist elu, mida meiegi.

Õnneliku suhte saladus on kahtlemata laiahaardeline teema, kus paljud inimesed näevad mitmeid tahke erineva nurga alt. Liis mõtiskleb sel teemal pidevalt. “Ma püüan õnneliku suhte saladust ära tabada iga päev ja vahel see justkui nagu õnnestub, aga teinekord paneb siiski ka üle mõtlema. Ei ole lihtne panna kahte inimest sünkrooni ja harmooniasse, aga see pole võimatu. Minu arvates on see romantilise suhte ainus eesmärk ja sealjuures ka õnneliku abielu saladus; eelkõige olla valmis laskma enda ellu teine inimene ning seejärel tõeliselt tahta teha teda õnnelikuks – justnimelt teda ja ei kedagi teist. Ning teine peab tundma sedasama austust ja pühendumust sinu vastu. Kui sellised inimesed saavad kokku ega unusta seda pühendumust, austust ja entusiasmi, siis juhtub “magic”  seda suhet ei raputa iga väiksem tormituul,”leiab Liis.

“Inimesi peaks siduma veendumus just kahekesi koos olla ja neid peab teineteises midagi huvitama, paeluma ja pidevalt. Koosolemine peaks olema ette võetud täie pühendumusega mõlema partneri poolt. Minu elukogemus on näidanud, et teistsugused liidud, kus üks püüab ja teine mitte või siis ollakse pooleldi millegi muu otsinguil või teineteisest lahku kasvanud või siis niisama individuaalselt natuurilt rahutud ja abieluks üldsegi mitte valmis, on vähemal või rohkemal määral õnnetud ja purunevad,” nendib Liis, et inimesed peavad eelkõige olema abieluks ka tõesti valmis.

Õnnelikus suhtes peavad prioriteedid paigas olema. “On osavaid inimesi, kellel tõesti kõik igal rindel õnnestub, kuid mina usun, et mida kastad, see kasvab, seega niikaua kui sul või partneril on prioriteediks karjäär, äri, sõbrad, hobid, siis pole mõtet rääkida fantastilisest armu- ja pereelust ning ka vastupidi, kui ikka karjääri või äri üdse ei tee, siis on jälle muud asjad elus puudu, seega õnnelikus suhtes inimesed on prioriteedid ning ka rollid paika pannud ja ei eksi üleliia nende vastu. Sest suhtes ja eriti abielus on väga palju erinevaid dünaamikaid, milles peab saama kokkuleppele ja mitte pelgalt, et kes kellele,” naerab Liis. 

“Jällegi, ei ole lihtne leida enda kõrvale inimest, keda täie pühendumusega armastada tahaks ning kes meid samamoodi vastu armastaks ning kellega saaks kooseksisteerimise reeglid püsivalt paika, kuid jällegi, otsing ja ehk ka leidmine ongi eesmärk,”muigab Liis ning lisab lõpetuseks: 
“Kõigile meile on kuskil keegi  keegi, kes tahab just sellist meest või naist nagu meie ja just sellist elu luua, mida meiegi tahame. Romantikuna ei soovita ma kellelegi selle õige inimese otsinguid ennatlikult lõpetada, isegi kui pettumused ja järjekordsed õppetunnid on kerged tulema.”