PEREARST KARMEN JOLLER langes pahalaste küüsi

Buduaar

Karmen Joller
Karmen Joller — FOTO: Karmen Joller/Facebook

Perearst ja riigikogu liige Karmen Joller tõdeb, et tema nime on taas kurjasti ära kasutatud ning see võib paraku paljude inimeste tervise ohtu seada.

Nimelt levitatakse infot, mille kohaselt teataks doktor Joller, et vererõhuravimite võtmine tuleks ära lõpetada ning selle asemel tuleks hoopis üht konkreetset toodet osta. See ei vasta aga tõele ning tegelikkuses soovitab dr. Joller kindlasti jätkata vererõhuravimi võtmisega, kui see arsti poolt nii määratud on. 

Dr. Joller kirjutab Facebookis:

"Annan teada, et kui arst on Sulle määranud vererõhuravimi, siis jätka sellega kindlasti! Kui oled ravimist iseseisvalt loobunud või doosi vähendanud, pane aeg pereõe või -arsti juurde, et arutada, kas see on ka Sinu tervisele hea (vahel on täiesti ok).
Vererõhuravi efektiivsust saad hinnata, kui mõõdad paari nädala jooksul koduse vererõhuaparaadiga vererõhku 2 korda päevas: enne hommikuste ravimite võtmist ja enne uinumist.
- Istu enne mõõtmist 15 minutit rahulikult paigal, nt loe raamatut või vaata telerit.
- Mõõtmise ajal istu nii, et jalad oleksid kõrvuti maha toetatud, et lihased oleksid lõõgastunud.
- Õlavars võiks toetuda käetoele või lauale.
- Mõõda 3 korda, kirja pane madalaim tulemus.
2-3 nädala pärast vaata tulemused üle.
Ideaalne vererõhk on 130/80 mmHg, pulss võiks olla kuni 90 lööki/min. Kindlasti ei tohiks vererõhk olla üle 140/90 mmHg.
Kui vahel on vererõhk pisut kõrgem, pole hullu. Kui aga juba kolmandik on kõrgem, tuleks ühendust võtta oma perearstikeskusega. Nii saab oma vererõhku hinnata ka inimene, kes kahtlustab, et tal võib olla hüpertooniatõbi.

Maarja Punak: kas politsei saaks reageerida? See asi kipub juba ohtlikuks minema! Kui inimesed selle libareklaami tulemusena ravi ära jätavad ja mingit sodi sisse söövad, on kindel, et tervis halveneb ja aja jooksul tekivad tüsistused.
P.S. Misasjad on keemilised preparaadid? Meie ja kogu loodus oleme ise üksainus suur keemia. Peamiselt süsinik, vesinik, hapnik ja lämmastik. Inimene on aastatuhandete jooksul õppinud seda keemiat ära kasutama nii enda aitamiseks kui enda hävitamiseks. Vererõhuravimid päästavad elusid, pikendavad elu ja parandavad elukvaliteeti.
P.P.S. Eelmises libareklaamis olin ma kardioloogiaprofessor. Seekord olen jäetud ilma kõlava tiitlita! Ma solvusin hingepõhjani!"

 

Annan teada, et kui arst on Sulle määranud vererõhuravimi, siis jätka sellega kindlasti! Kui oled ravimist iseseisvalt...

Posted by Karmen Joller on Wednesday, July 26, 2023