RANNAMAJA ADA avameelselt oma kehast: on ju kõigil pisut tselluliiti või kõhuke ees, keda kotib!

Pilt: erakogu

Buduaar

Mõni aeg tagasi paljastas "Rannamaja" saatest kuulsaks saanud Ada, et ka tema maadles kunagi söömishäiretega. "Olen saanud oma keha kohta küll kommentaare, nad riivavad veidi hinge, aga see pole midagi, millest ma üle ei saaks, sest ma parem näen välja selline nagu praegu, kui selline, kes oli masenduses, sõi päevas ühe kapsalehe ja nuttis end magama," tunnistas Ada Buduaarile antud intervjuus.

“Praegu ma naudin elu, mul on inimesed ümber, kes mind armastavad ja ma tunnen end ise õnnelikuna. Põhiline on see, et ma olen tervislikus kaalus. Jaa, olen suuremapoolne, aga ikka tervislik,” kostab Ada, et kui inimene on ise endaga õnnelik, siis pole vahet, mida “neti-trollid” kommentaariumis ütlevad.

Pluss-suuruses modellid muutuvad aina populaarsemaks, kus on siis see piir ilusa ja liiga lopsaka vahel? “Esiteks ei tähenda sõna “paks” minu jaoks midagi koledat. See on lihtsalt su kehatüüp, millele sa paned ise tähenduse. Küll aga käisin ma mõni aeg tagasi meditsiinikoolis, kus oli ligi 150 sentimeetri pikkune naine, kes kaalus miski 120-130 kilogrammi. Kuidas sa õpid õeks ja annad teistele eeskuju? Su teadmised võivad olla imelised, aga kuidas sa saad tervislikku elustiili promoda, kui sa ise seda ei jälgi?” arutleb Ada. Tema sõnul pole ebatrevislik ülekaalulisus, vaid see, kui rasvunud inimene propageerib oma keha, kui body positivity. “Ma olen happy, kui sa oled happy, aga palun ära propageeri seda.”

Ada toob paralleeli nende naistega, kes on liiga kõhnad. “Olen neid ka kommenteerinud, et miks sa propageerid seda kui ideaali ja siis veel töötled ennast piltidel peenemaks? Palun olge lihtsalt tervislikud,” kostab tõsielustaar. “On ju kõigil pisut tselluliiti või kõhuke ees. Keda kotib!”

Kuidas siis enda kehas end kindlamalt tunda? “Ma arvan, et kõik on seda kogenud, et nad ei tunne end ilusana. Vaata peeglisse ja ära keskendu oma kehale kui koorele, mis peab olema ilus või kole, vaid keskendu sellele, kui miskile, mis hoiab sind elus, laseb hingata, mõelda, südamel tuksuda,” lisab Ada, et keha kaitseb meid kõige välise, bakterite ja muu eest. “Tasub keskenduda sellele, mida keha sinu jaoks teeb, mitte sellele, milline ta teiste silmis välja näeb. Sotsiaalne surve on meid muutnud selliseks, et tahame ideaalset teha.”

Foto: Maksim Toome