Selgeltnägija Hannes Vanaküla: Eesti rahvas on huku äärel

Kui mõelda hetkel Eestis ja mujal Euroopas toimuvale, siis harmooniast ja meelerahust on asi kaugel. Pagulasteema ei anna inimestele rahu, pigem on see löönud rahva kahte äärmuslikku leeri - kes on pagulaste poolt ja kes vastu. Neutraalseks jääda on siinkohal keeruline. Selgeltnägija Hannes Vanaküla on sügavalt mures ning tõdeb, et Eesti rahvas on praktiliselt hukkumise äärel...

Kui mõelda hetkel Eestis ja mujal Euroopas toimuvale, siis harmooniast ja meelerahust on asi kaugel. Pagulasteema ei anna inimestele rahu, pigem on see löönud rahva kahte äärmuslikku leeri – kes on pagulaste poolt ja kes vastu. Neutraalseks jääda on siinkohal keeruline. Selgeltnägija Hannes Vanaküla on sügavalt mures ning tõdeb, et Eesti rahvas on praktiliselt hukkumise äärel…

Hannes meenutab, et ajaloos on seda varemgi ette tulnud, et kui tekivad võimsad impeeriumid, majanduslik õitseng, siis kaob ära moraal ehk inimeste heaolu satub ohtu. “Vaadates seda, mis hetkel Euroopas toimub, siis on selgelt näha, et see on saavutanud majandusliku õitsengu, samas on täielik moraalilangus ehk pereväärtustest ei pea keegi enam lugu. Igaüks teeb, mis pähe tuleb, kõik ajavad taga oma õigusi ja kohustused unustatakse ära. See pagulaste voog, mis praegu tuleb, ei ole midagi muud kui barbarite rüüsteretk. Vot see on tõsine probleem: kuidas me ellu jääme?” esitab Hannes raske küsimuse.

Mehe sõnul on ainsaks lahenduseks iseennast ise aidata, sest keegi teine seda tegema ei hakka. “Nüüd oleks aeg hakata lahendusi välja töötama. Mida selleks teha? Soovitan hakata jälgima rohkem iseenda heaolu. Ma saan aru küll, et me muretseme pagulaste pärast, sest nii saame suurtelt isandatelt kiita. Aga mis kasu on sellest kiitusest, kui oma rahvas on praktiliselt hukkumise äärel. Minu üleskutse oleks: lõpetame näilise heategevuse ja hakkame tõsiste probleemide lahendamisega pihta,” soovitab Hannes.

Mis aga kliimasse puutub, siis looduskatastroofe Hannes sel talvel Eestit ohustamas ei näe. “Katastroofsed kliimakõikumised jäävad meist eemale.”

 

Karin Karu