VAATA MILLIST IDÜLLILIST ELU elab Krista Lensin

Maksim Toome

Buduaar

Marge Tava

Endine Kroonika peatoimetaja ja staažikas telestaar Krista Lensin elab idüllilist elu Viimsi südames asuvas avaras kolmetoalises korteris.

Kristal külas olles tunnen ma end nagu kuskil romantilises vahemereäärses majas, mis on täis rohelust, päikesekiiri ja põnevaid asju. „Taimed armastavad mind ja meie kodu, vohavad siin kiiresti,“ räägib Krista ja näitab, kui väikesed tema draakonipuud veel mõne aasta eest olid. Kevadel ja suvel kasvavad rõdul aga lilled, tomatid, piparmünt, mis talvel on kanarbikega asendunud. „See rõdu on minu zen-ruum,“ räägib Krista, kes on oma rõdu ise sisustanud ja vajaliku mööbli koos elukaaslasega valmis meisterdanud. Krista ei leia poest kunagi sobivat mööblit, seepärast ongi suurem osa tema kodu sisustusest enda disainitud. „Isegi diivanipadjad õmblesin masinaga esimest korda elus ise.“

Seda, et rõdu on hea energiaga koht, tunnetab ka perekoer Lõvi, kes end igal võimalusel sinna sisse seab. Lõvi on kodus toimetava Krista suurim kambajõmm, sest elukaaslane on päeval tööl ja tütar koolis. Lisaks elavad Krista elutoanurgas ka ühed väga erilised tegelased, kes külalistes alati elevust tekitavad. Mõnele nad meeldivad, mõnele mitte, aga külmaks ei jäta need rahvasuus veekollideks kutsutud Mehhiko aksolotlid küll mitte kedagi. Krista räägib, et nägi neid esimest korda ühe ajakirja kaanel ja armus esimesest silmapilgust. Sellele järgnes juhuslik ja saatuslik kohtumine loomapoes. „No sa vaata, kui nunnud nad on, alati selline lai naeratus näol. Ja vaata, kui seltskondlikud ja uudishimulikud, kohe tulevad sinuga suhtlema,“ räägib Krista, samal ajal söödaks vihmaussikesi karbist välja koukides. Mustikas ja Astelpaju ei piirdu siiski ainult vihmaussidega! Tegu on tõeliste kannibalidega, kes aeg-ajalt ründavad ka üksteist, aga sellest pole hullu, sest neil on imeline võime endale uued kehaosad kasvatada.

Igal asjal oma lugu
Krista kodus on igal asjal oma lugu ja tavaliselt ei ole need lihtsalt lood, vaid väga põnevad lood. „Näiteks see kiiktool… see püüdis mind ise poes kinni. Ma ei ole üldse antiigifänn, aga sõber Jaanus vedas mu antiigipoodi ja kui ma kiiktoolist mööda läksin, jäin taskuga selle külge kinni. Niisiis pidin selle ära ostma,“ räägib Krista, kes tundis kohe, et selle vana tooliga tuli koju ka mingi võõras energia. Täna on see tool aga nii minu kui paljude külaliste lemmikkoht, mis tähendab seda, et see võõras energia on väga hea energia ja sobib minu koju. Ma ise tunnen ka, et peale selle tooli ostmist on kodus justkui mingi uus tasakaal.“

Selle osas, kuidas kodus head energiat hoida ja luua, on Kristale nõu andnud ka kallis sõbranna Ande, kelle soovitusel pidi isegi kunstnik Martin Saar enda kingitud maali ümber tegema. „Siin pildil olid alguses pasunad risti ja liiga palju oli naisenergiat. Martin oli lahkesti nõus seda pisut kohendama – võttis pintslid kaasa ja tuli mulle külla, pani pasunad sirgeks ning tegi ühest tüdrukust poisi,“ räägib Krista.

Pin-up beibed
„See pin-up-maailm lihtsalt väga meeldib mulle,“ ütleb Krista köögis pin-up-stiilis plekkpurke ritta seades. „Kõik need vidinad on vaikselt minu koju sisse kolinud, mõned olen ise ostnud ja osa on kingituseks toodud. Need on seksikad ja ilusad, jäävad alati poes silma ja nii ostavadki sõbrad neid mulle igalt poolt maailmast aina juurde.“ Kodu kõike efektsem pin-up-stiilis element on kahtlemata punane söögilaud. „Ma teadsin, mida ma tahan, ja läksin oma ideega Toivo Freeman Pildi juurde, kes on minu meelest lihtsalt geniaalne kunstnik. Ta ütles, et pole enne midagi sellist teinud, aga miks mitte. Nii see laud sündiski. Mu tütar Simone palus ainult, et laual oleks tüdrukutel riided seljas,“ naerab naine.