Tarbijakaitseamet lisas musta nimekirja veebipoe Quum.eu

Tarbijakaitseamet lisas musta nimekirja veebipoe Quum.eu

Selle aasta jooksul on tarbijakaitseamet kosmeetikatoodetega kaupleva veebipoe Quum.eu (Balti Meediamonitooring OÜ) kohta saanud kokku 96 kaebust, neist 91 viimase kolme kuu jooksul. Kaebuste peapõhjuseks on see, et pood ei suuda tarbijatele tellitud kaupa tähtajaks kohale toimetada ning viivitab raha tagastamisega. Ameti sekkumisel on osa tarbijatest siiski raha või tellitud kauba kätte saanud. Samas osutab suur ametisse jõudev kaebuste arv sellele, et veebipoel on raskusi tarbijate ees võetud kohustuste täitmisega.

Selle aasta jooksul on tarbijakaitseamet kosmeetikatoodetega kaupleva veebipoe Quum.eu (Balti Meediamonitooring OÜ) kohta saanud kokku 96 kaebust, neist 91 viimase kolme kuu jooksul. Kaebuste peapõhjuseks on see, et pood ei suuda tarbijatele tellitud kaupa tähtajaks kohale toimetada ning viivitab raha tagastamisega. Ameti sekkumisel on osa tarbijatest siiski raha või tellitud kauba kätte saanud. Samas osutab suur ametisse jõudev kaebuste arv sellele, et veebipoel on raskusi tarbijate ees võetud kohustuste täitmisega.

Kuna ettevõte jätkab probleemidest hoolimata aktiivset reklaamitegevust, otsustas amet e-poe lisada oma musta nimekirja. Must nimekiri on abimees tarbijatele kontrollimaks kauplejate tausta. E-kauplejate musta nimekirja ja selle koostamise korraga saab tutvuda siin.

Nõuandeid e-poest ostjale

  • Enne kauba tellimist loe tähelepanelikult läbi tellimistingimused.
  • Internetist ostes on Sul õigus kaubast taganeda 14 päeva jooksul.
  • Kui müüja pole Sind teavitanud õigusest lepingust taganeda või edastanud muud seadusega ettenähtud teavet, võid lepingust taganeda kolme kuu jooksul.
  • Kui müüja ei suuda Sinu tellimust täita, peab ta Sind sellest teavitama ning viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 30 päeva jooksul tagastama Sinu poolt makstud raha.
  • Kui internetis tellitud tootel ilmneb puudus, on Sul õigus esitada müüjale kaebus kahe aasta jooksul.

Rohkem infot siit.