MIKS HAKKAB PEA pärast vahekorda valutama?

Seks on lõõgastav tegevus ning selle praktiseerimisel on palju häid mõjusid. Näiteks mõningatel juhtudel võib vahekord lausa migreenile leevendust pakkuda. Alati pole kõik aga sugugi nii roosiline – mõni inimene kogeb pärast seksi hoopiski tugevat peavalu, kirjutab Daily Mail.

Austraalia seksuoloogide seltsi kinnitusel kimbutavad seksijärgsed peavalud lausa kuus korda sagedamini mehi kui naisi. Peavalud jaotatakse kaheks: orgasmile eelnevad ja sellele järgnevad valud. Väidetavalt põhjustab orgasmile eelnevaid peavalusid seksuaalse põnevuse surve. Haripunkti järgsed peavalud tabavad inimest aga hetk enne tippu jõudmist. 

Teadlased pole siiani päris kindlad, miks sellised peavalud tekivad, kuid nad oletavad, et kuna seks on füüsiline tegevus, võib selles ka põhjus peituda. Nimelt laienevad seksimise ajal inimese veresooned ning eksperdid oletavad, et verevoolu suurenemine võimaldab ajuni jõuda rohkematel valu põhjustavatel hormoonidel.

Seksijärgset peavalu kogeb regulaarselt umbes üks protsent inimkonnast. Samas võib eeldada, et suur hulk inimestest lihtsalt ei räägi sellest, sest sümptom on piinlik ja intiimne. Kui sind kimbutavad aga korduvad peavalud, siis kindlasti tuleks murega arsti poole pöörduda, sest see võib olla ka mingi muu haiguse sümptom.