10 põhjust, miks mehed kardavad püsisuhet

10 põhjust, miks mehed kardavad püsisuhet

Mõte sellest, et ta peab terve oma elu ühe naisega koos veetma, hirmutab paljusid mehi. Mehed armastavad teatud vabadust isegi siis, kui nad usuvad, et on kohanud oma unistuste naist.

Mõte sellest, et ta peab terve oma elu ühe naisega koos veetma, hirmutab paljusid mehi. Mehed armastavad teatud vabadust isegi siis, kui nad usuvad, et on kohanud oma unistuste naist.

Mees, kes arvestab oma perega ja peab lugu naise soovidest, on sõprade silmis tallaalune. Nii sõprade suhtumine kui kogu ühiskonna vabameelsus on viinud mehed olukorrani, kus nad ei taha enam ennast ühe kindla naisega siduda. Mõne mehega võid sa lahedalt aega veeta paar aastat lootes, et ehk kunagi tuleb ka aeg, kui ta tunneb vajadust suhet edasi arendada, aga sa jäädki seda aega ootama. Niipea kui sa tõstatad küsimuse “mis meist saab?”,  puikleb ta vastusest eemale ja on nõus pigem lahku minema kui kooselu alustama.

Siinjuures on välja toodud meeste peamised põhjendused, miks nad ei taha isegi oma unistuste naist leides oma vabadusest loobuda.

ÜKS SEKSPARTNER KOGU ELUKS

Mõte sellest, et pead oma ülejäänud elu voodit jagama vaid ühe kindla naisega, hirmutab mehi. Mehed armastavad seksuaalset vaheldust. Kui nad abielluvad või hakkavad koos elama, siis nad teavad, et neilt eeldatakse absoluutset monogaamiat. Mehed kardavad, et seks ühe naisega muutub rutiinselt igavaks ja tõenäoliselt on nende hirmudel ka alust.

VABADUSEKAOTUS

Mehe natuur on loomult vabadusejanulisem kui naise oma ja seetõttu jääb vahel naistele mõistmatuks meeste soov veeta aega ilma kaasata. Mehed armastavad ise oma otsuseid langetada ja kui mees võtab oma ellu naise, siis kipub viimane kontrolli haarama mehe otsuste üle. Kui varem sai mees minna sõpradega välja või kulutada oma raha täpselt nii, kuidas talle meeldis, siis suhtes mees peab neid asju kooskõlastama naisega. Ja etteaimatavalt hakkavad naised meeste lahedatele plaanidele “ei” ütlema.

PRIVAATSUSE KADUMINE

Meestele meeldib teha meeste asju ja nad vajavad selleks oma ruumi ja aega. Nad tahavad jännata autode ja muu tehnika kallal, vaadata nõmedaid võitlusfilme ja käia omaette trennis. Pahatihti naistele see ei meeldi ning nad soovivad actionfilmid asendada romantiliste komöödiatega ning jõusaalitrenni ühise rulluisutamisega. Mõte sellest, et naine võib kolida tema poole elama, tekitab mehe vaimusilmas pildi filmist “Kuidas kaotada kutti 10 päevaga”, kus roosade padjakeste ja pehmete mänguasjade abil muutus hetkega mehe korter tibilikuks armupesaks.

EBAõNNESTUNUD SUHTED

Mehi jäävad tihti kummitama nende ebaõnnestunud suhted ja kuigi nad näitavad seda palju vähem välja, siis emotsioone sisemiselt läbielavad mehed võivad oluliselt kauem ja sügavamalt põdeda vana suhte purunemist. Uue suhte alguses saadab neid hirm, et ka see suhe võib samamoodi lõppeda.

OODATES õIGET AEGA

Üldiselt on meeste jaoks abiellumine väga tähtis otsus ja enamus neist sooviks kunagi kohata kedagi, kellega abielluda ja lapsi saada. Kuid paljud mehed arvavad, et naised otsustavad liiga kergekäeliselt armuasjade üle ning kiirustavad kokkukolimisega. Meeste silmis on abielu ja kooselu väga tõsine samm ning kui naised arvavad, et probleemid suhetes on tingitud sellest, et ei elata koos, siis vastupidiselt on mehed arvamusel, et kihlasõrmus või kooselu ei lahenda suhteprobleeme.

POLE SUHTEKS VALMIS

Tänapäeval on kadunud sotsiaalne surve abiellumiseks ning see võimaldab otsuseid pikalt kaaluda, enne kui pea ees püsisuhtesse hüpatakse. Keegi ei eelda ega nõua, et mees leiaks selle õige kaaslase kohe pärast kooli, pigem vastupidi. Lähedased vaatavad kerge kaastundega neid mehi, kes noorelt naise võtavad ja isaks saavad, just nagu tundes kaasa, et poiss nii vara ennast lõksu lasi meelitada. Ka vanemad soovitavad enne ülikool lõpetada ja hea töö leida. Ent kõige rohkem mängivad rolli sõbrad – kui nendel on naised, siis on nadi olla üksik ja ka vastupidi.

EI USALDA NAISI

Kes meist ei ole kuulnud naistest, kes esimesel võimalusel oma kuti ilusama, rikkama ja parema staatusega mehe vastu välja vahetaks. Kuna seda juhtub iga päev, siis kardavad paljud mehed, et ka neid võidakse niimoodi maha jätta. Naiste peale ei saa kindel olla, kuna materiaalsed väärtused ja raha mängivad liiga olulist rolli nende elus. Tõsine suhe tähendab ka meestele seda, et süda kuulub jäägitult vaid ühele naisele ja mees kardab et naine astub oma tikk-kontsadega lihtsalt temast üle otse mehe rikkama sõbra kaissu.

NAINE AVALDAB SURVET

Mehed usuvad, et naised hakkavad suhet dikteerima ning jooksujalul abielusadama poole tüürima. Vahest on sellel uskumusel ka alust. Naised kipuvad suhte arengut tagant kiirustama viies jututeema tulevikule ja planeerides lapsi ja pulmi. Selline surve võib teinekord hoopis vastupidiselt mõjuda ja sunnib mehi asju pakkima ning välja kolima.

ELU MUUTUB KEERULISEKS

Kes meist ei oleks kohanud tujukaid või kompromissituid naisi. Mehed kardavad selliseid, sest naised muudavad elu keeruliseks. Ideaalne suhe eeldab seda, et mõlemad panustavad suhtesse võrdselt palju ning neil on ka võrdsed õigused. Aga meestele tundub, et kui naised ongi vahest nõus kompromissideks, siis toimub see stiilis “kas teeme nii nagu mina ütlen või seksi ei saa!”

VABA AEG KAOB KäEST

Mehed kardavad, et tõsine suhe võtab meeletult palju aega ja energiat. Eks nad on seda oma sõpradelt kuulnud. Sa pead tal tööl järel käima, ühiselt külastama pühapäeviti ta vanemaid, otsustama, mis temaks õhtul klubisse selga peaks panema ja minema sinna sööma või pidutsema, kuhu temake tahab. Paljude meeste jaoks ei vääri iseseisvusest loobumine seda nalja.

Samas leidub ka mehi, kes kipuvad kahtlaselt ruttu sõbrannat altari ette viima. Ka siin on teatud ohud ja naine peaks tõsiselt kaaluma, kas mees abiellub temaga ikka õigetel põhjustel. Äkki on põhjus selles, et ta on juba piisavalt vana ja survet naisevõtmiseks ja lastesaamiseks avaldab pere? Või on asi selles, et kõik paremad sõbrad on ammu naise leidnud? Vahel juhtub ka nii, et mehed lasevad end võluda vaid seksikast välimusest ja tegelikult puudub igasugune hingeline side? Ja kõige koledam põhjus võiks olla selles, et sind on valitud varuvariandina, kuna mees kardab, et ei leia kedagi teist, kes talle sobiks.

Buduaar.ee