3 põhjust, miks kooselud tegelikult lagunevad

3 põhjust, miks kooselud tegelikult lagunevad

Kõik tahavad olla armastatud ning leida enda kõrvale inimest, kellega elu lõpuni koos olla ja seda nii heas kui halvas. Paraku läheb sageli nii, et kui seda halba on liiga palju, saab armastus otsa ja suhe puruneb kildudeks, mida enam kokku korjata ei saa. Miks lõppevad ligi pooled kooselud tänapäeval lahkuminekuga? Probleemid, mis suhtele saatuslikuks saavad, on erinevad, ent sageli saavad need alguse väikestest teguritest, millele tuleks kindlasti rohkem tähelepanu pöörata.  Allpool on kolm suurimat murekohta, mille tagajärjel kooselud lagunevad ja armastus saab otsa:

Kõik tahavad olla armastatud ning leida enda kõrvale inimest, kellega elu lõpuni koos olla ja seda nii heas kui halvas. Paraku läheb sageli nii, et kui seda halba on liiga palju, saab armastus otsa ja suhe puruneb kildudeks, mida enam kokku korjata ei saa. Miks lõppevad ligi pooled kooselud tänapäeval lahkuminekuga?

Probleemid, mis suhtele saatuslikuks saavad, on erinevad, ent sageli saavad need alguse väikestest teguritest, millele tuleks kindlasti rohkem tähelepanu pöörata. 

Allpool on kolm suurimat murekohta, mille tagajärjel kooselud lagunevad ja armastus saab otsa:


1. Raha

Sel teemal on ilmselt kõik paarid vähemalt ühel korral tulise vaidluse maha pidanud. Parim lahendus, kuidas rahast mitte probleeme tekitada, on kõik ilusti ja rahulikult läbi arutada. Emotsioonid võiks jätta kõrvale ja keskenduda faktidele – kui palju raha millelegi kulub, millised kulutused on vajalikud ja millised mitte. Mida on sinul väga vaja ja mida on temal väga vaja – te peate ka teineteisest aru saama ning selle asemel, et oma arvamust peale suruda, kuulake teineteist. 

Kulutused, millele iga kuu raha kulub, tasub kirja panna ning kõige parem on raha jaotada nädalate peale ära ja kui võimalik, siis säästud panna kõrvale. Leppige kokku millal ja mis olukorras tohib säästudest raha võtta. 

Olenevalt sellest, kui palju teil igakuiselt vaba raha üle jääb, pange paika ka numbrid, kui palju te lisakulutusi teha saate. Kui sa näiteks märkad poes ilusat pluusi, mis ei maksa palju ja sa tahad seda osta, siis miks ka mitte. Aga kindlasti tasub elukaaslasega selliste kulutuste sagedus ja umbkaudne summa läbi arutada. Kui iga päev uusi topike osta, võib summa päris ilusaks kosuda ja taas tüli majja tuua.

2. Teadmatus

Tegelikult on nii, et seni, kuni sa pole iseennast läbi ja lõhki tundma õppinud, ei ole sa tõsiseks suhteks valmis. Kui sa ei tea, mida sa elult tahad, kuhu sa jõuda tahad ja millisena sa oma elu kümne aasta pärast näed, siis ei ole sa oma elus veel jõudnud sinna punkti, kus sa tead, milline mees sinu olemusega kokku sobib. Paljud teevad selle vea vähemalt korra elus astudes suhtesse, ilma et nad isegi teaksid, mida nad elult tahavad. Jah, see suhe võib püsima jääda, aga võib juhtuda ka nii, et ühel hommikul ärkad sa üles ja taipad äkitselt, et see elu, mida sa parasjagu elad, polegi see, mida sa tahad. Mida siis teha? Minna lahku või jääda suhtesse vinduma? Paraku lõppevad sellised suhted varem või hiljem ja kui on jõutud ka pisipere luua, siis kannatavad ka lapsed. 

Võta iseendale aega, õpi ennast tundma, naudi elu, arenda iseennast ja saa teada, milline elu teeks sind õnnelikuks. Ära torma suhtest suhtesse.

3. Liblikate kadumine

Kui on pikka aega koos oldud, ei tunne sa kõhus enam liblikaid, vaid rutiini ja kohustusi. Meil kõigil on kohustused ja rutiinist pääsu pole ning just sel põhjusel on oluline leida enda kõrvale inimene, kellega sa oled õnnelik ka kõige igavamatel eluhetkedel. Keegi, kellest sa pead lugu, keda sa austad ja hindad ning kes on või kellest tulevikus saab armastav isa. See kui liblikad kaovad ja sa tunned, et sa ei taha enam selles suhtes olla, sest teine osapool ei suuda sinus enam neid tundeid tekitada, tähendab, et sa oled liiga kiirelt suhtesse astunud ja tegelikult see inimene pole see õige. Liblikad ei peagi igavesti kestma, see on üks etapp suhtest ja kui see läbi saab, püsib suhe armastuse, austuse, usalduse ja sõpruse najal. 

Ära otsi ainult liblikaid, ära astu suhtesse liiga vara ja õpi iseennast ning oma vajadusi tundma. Kui kaks täisväärtuslikku inimest, kes teavad, mida nad elult tahavad, teineteist leiavad ja neil on ühised arusaamad elust, siis see suhe jääb püsima!

Allikas: sheknows.com

Toimetas: Karin Karu